MŠ Okružní

Nahoru

Září u Mravenečků

 Děti se vzájemně seznamovaly, poznávaly nové prostředí i neznámé dospělé. Líbí se jim ta spousta hraček, které přímo nabádají ke stavění a ještě oblíbenějšímu bourání. Velké prostory a nové náčiní vybízejí k různým cvičením a dovádění. 
GALERIE září u Mravenečků

1. třída - Září u Motýlků

Krásné, téměř letní počasí zpříjemnilo nástup do MŠ dětem z 1. třídy. Děti měly možnost se dosyta vyřádit na čerstvém vzduchu, aby se pak s chutí mohly věnovat práci budoucího předškoláka.  
GALERIE 1. třída - Září u Motýlků

Enviromentální dopoledne na zahradě

1. třída - Hrajeme si na zahradě

V posledních dnech si děti nejvíce užívají her na školní zahradě. Příjemným zpestření byl bublinkový strojek, kdy si děti hrály v bublinkách.   
GALERIE 1. třída - Hrajeme si na zahradě

Akce Pohádkový les SVČ Amos Český Těšín

Dne 15.6 2023 jsme se zúčastnili akce Pohádkový les SVČ Amos na ulici Frýdecké. Děti se dostaly do pohádek pomocí plnění nejrůznějších činností. Pomohly myslivci z Červené Karkulky naskládat kameny do břicha vlkovi, zopakovaly pohádku O Kůzlátkách, pomohly Žabákovi sesbírat zlaté kameny, dále posbíraly perníčky z Perníkové chaloupky a seskládaly puzzle od Elsy. Jako třešnička na dortu byl pro děti rozhodně řetízkový kolotoč a skákací hrad s trampolínou. 
GALERIE Akce Pohádkový les SVČ Amos

1. třída - Naše město Český Těšín

Při individuálních činnostech děti pracovaly s Albi tužkou v knížce „Dopravní hřiště", kde plnily různorodé úkoly z kvízů a s robotickou včelkou, kde procvičovaly prostorovou orientaci. Dále děti stavěly silnice, města, mosty ze stavebnic. Během plnění tématu si procvičily základní geometrické tvary, které přiřazovaly dle pokynů. V prezentaci o Českém Těšíně se děti hravou formou seznámily, kde se na mapě nachází město Český Těšín a také hledaly na mapě své bydliště. Děti se dozvídaly zajímavosti o významných místech, které se ve městě nachází jako je radnice, divadlo, knihovna, kino, kavárna, základní škola, nádraží, koupaliště, zimní stadion, sportovní areál, muzeum. K jednotlivým zajímavostem plnily zábavné úkoly. Poslechly si příběh o založení města, který pomocí obrázků zkoušely převyprávět a zdramatizovat. Pomocí techniky otisku si děti vytvořily těšínské kvítí.  
GALERIE 1. třída - město Český Těšín

Aktivita Bylinárium v rámci MAP III

Cílem aktivity bylo u předškolních dětí vytvářet povědomí o bylinkách a jejich léčivých účincích, prohlubovat smyslové vnímání dětí a procvičovat pracovní činnosti. Na jednotlivých stanovištích se  děti učily smyslovými metodami, pozorováním živých i sušených bylin, rozhovorem, experimentem a pracovní činností v prostoru zahradní terasy. 
GALERIE Bylinárium

Cvičný požární poplach v mateřské škole

 
GALERIE cvičný požární poplach

Den dětí u Mravenečků

Ať je co nejvíc takových dnů s oblíbenými písničkami, pohybem s kamarády a hrami s balonky! Vše nejlepší ke Dni dětí! 
GALERIE Den dětí u Mravenečků

MAP III pro českotěšínské školy

Dne 29. 5. 2023 jsme byli velmi rádi, že jsme mohli přivítat v naší MŠ Okružní zástupce z jiných škol na území našeho města Český Těšín a ukázat jim práci s novými matematickými pomůckami a zapojit je do sázení květin a bylinek do vyvýšeného záhonu. Tato akce proběhla v rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Český Těšín. Děti se seznámily s novými pomůckami, které budou rozvíjet jejich kompetence k učení a k řešení problémů v oblasti matematiky. Děti se seznámily s edukační sadou „Kostky k přepočítávání. Učily se formou opakování základů sestavovat množiny v rozsahu do deseti, srovnávat čísla a množiny a doplňovat množiny dle logického úsudku. Pomocí magnetické stavebnice upevňovaly geometrické tvary barvy a procvičovaly své zrakové vnímání sestavováním dle vzoru. Zajímavou a atraktivní pomůckou v oblasti matematiky jsou také obruče s čísly, které lze využívat pro nejrůznější edukační hry s obměnami. Děti si upevnily matematické představy také hrou s robotickou pomůckou BEE- BOTEM a zábavnou hrou s čísly na interaktivní tabuli. Sázení do vyvýšených záhonů děti velmi bavilo, někteří byli schopni i určit názvy bylinek. Díky projektu MAP III se podařilo do naší organizace ZŠ a MŠ Pod Zvonek zakoupit tři vyvýšené záhony a rádi jsme se podělili s ostatními o sázení v těchto záhoncích. Odměnou pro českotěšínské školy byly puzzle s čísly, sazenice jahůdek a sladkosti. Děkujeme za milé setkání a budeme se opět těšit na shledanou.
 
                                                                                                                                         

GALERIE MAP III pro českotěšínské školy

1. třída - Sázení do vyvýšených záhonů

 V rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Český Těšín III proběhla další aktivita pod názvem: „Vyvýšené záhony" do škol. Děti mateřských škol zábavnou formou získaly poznatky o tom, co všechno je zapotřebí k sestavení vyvýšeného záhonu, jaký materiál můžeme použít, jakou výplň by měl záhon obsahovat,  jaký tvar záhon může mít a co do něj zasadíme. Cílem bylo prohloubit poznatky z různých oblastí, a to nejen rozvoj environmentálního vzdělávání, ale také matematické gramotnosti. Hravou formou děti počítaly květiny a bylinky, které sadily do záhonů. Děti se dozvěděly vše o péči bylinek a květin, získaly mnoho zkušeností z praktického situačního učení. Odměnou pro děti českotěšínských škol byly sladkosti a sazenice jahod, které jim přinesou zdravé a sladké potěšení a vzpomínku na tuto akci. Těšíme se na další společná setkání. 
GALERIE Sázení do vyvýšených záhonů

1. třída - Názorné pomůcky pro matematiku

 V rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Český Těšín III proběhla v MŠ Okružní akce pod názvem: „Názorné pomůcky pro matematiku". Děti mateřských škol se seznámily s novými pomůckami, které budou rozvíjet jejich kompetence k učení a k řešení problémů v oblasti matematiky. Děti se seznámily s edukační sadou „Kostky k přepočítávání. Učily se formou opakování základů sestavovat množiny v rozsahu do deseti, srovnávat čísla a množiny a doplňovat množiny dle logického úsudku. Pomocí magnetické stavebnice upevňovaly geometrické tvary barvy a procvičovaly své zrakové vnímání sestavováním dle vzoru. Zajímavou a atraktivní pomůckou v oblasti matematiky jsou také obruče s čísly, které lze využívat pro nejrůznější edukační hry s obměnami. Děti si upevnily matematické představy také hrou s robotickou pomůckou BEE- BOTEM a zábavnou hrou s čísly na interaktivní tabuli. Odměnou pro českotěšínské školy bylo puzzle s čísly. 
GALERIE Názorné pomůcky

Hopsalín v mateřské škole

V pátek 26. května byl pozván na školní zahradu náš oblíbený klaun Hopsalín, který s dětmi slavil jejich den. Děti si užily pohyb s hudbou, nezvyklé soutěžení a velkou radost jim přinesly obří bubliny, se kterými dováděly. Barevné myšky pro každé dítě jim budou připomínat tyto radostné chvíle. 
GALERIE Hopsalín v MŠ

2. třída - Pracujeme s Albi tužkou

Děti nejen z MŠ Okružní dostaly od sdružení rodičů a přátel školy Pod Zvonek elektronickou Albi tužku s knihami Zvířátka v zoo a Zpívánky 2.  Práce s tužkou děti ze třídy Berušky velmi baví. V knihách, které jsou interaktivní, se dozví za pomoci jemného dotknutí spoustu nových informací nejen o zvířatech ze zoo. Naučí je, jaké zvuky vydávají, součástí je i krásná písnička nebo monology mezi návštěvníky i zvířaty ze zoo. Děti také mohou při hře s tužkou hrát kvíz, kde hledají různá zvířata či objekty na obrázcích. Kniha Zpívánky 2 je plná krásně nazpívaných klasických dětských písní jako například Kalamajka, Pásla ovečky, Zajíček v své jamce. Rodiče dětí naší třídy byli natolik aktivní a ochotní, že nám poskytli na vyzkoušení další druhy knih z edice Kouzelné čtení. Máme k dispozici například Tvary, Dopravní prostředky, Učitel, Zvěrolékař, Popelář a jiné. Tímto Spolku i rodičům moc děkujeme.   
GALERIE 2. třída - Pracujeme s Albi tužkou

4. třída - Malí zahradníci

V rámci seznamování s různými profesemi člověka děti vytvářely bylinkovou zahrádku. Zapojily všechny smysly při poznávání kousku živé přírody. Práce i vůně jednotlivých bylinek - máty, levandule, meduňky i šalvěje všechny zaujala. 
GALERIE Malí zahradníci

1. třída - Já a moje rodina

Téma rodiny je dětem velmi blízké, a proto jsme mu v mateřské škole v posledních dnech věnovali hodně pozornosti. Děti pracovaly s fotografiemi členů rodiny, hrály námětové hry, pracovaly s knihou aktivit, kreslily portrét své maminky a na závěr týdne si děti vyzkoušely překážkovou dráhu s kočárkem.   
GALERIE 1. třída - Já a moje rodina

3. třída - Besídka ke Dni matek

Ve středu 10.05.2023 proběhla v naší školce besídka ke Dni matek. Maminkám se představily děti ze třídy Včelek s pásmem básniček, písniček a tanečků. Na závěr vystoupení předaly děti svým maminkám přáníčka a dárečky, které samy vyrobily. Potěšilo nás, že se na besídku přišlo podívat hodně diváků, a výkony dětí byly zaslouženě odměněny hojným potleskem a pochvalou. 
GALERIE 3. třída - Besídka ke Dni matek

2. třída - Den Matek

Dne 9.5. jsme u Berušek měli besídku věnovanou maminkám. Děti si pro ně připravily krátké vystoupení plné básniček, přidaly také písničku Dáreček a zatančily na píseň Beruško, půjč mi jednu tečku. Maminky dostaly dětmi vyrobené voňavé bomby do koupele a přáníčko. Všem rodinným příslušníkům se besídka líbila a dokonce i slzičky dojetí ukáply. Tak přejeme krásný Den matek! 
GALERIE 2. třída - Den matek
 

1. třída - Oslava svátku maminek

V úterý 9. 5. 2023 se uskutečnila besídka ke Dni matek. Děti si pro maminky připravily „Večerníček", kde v kostýmech jednotlivých pohádek recitovaly básničky, zpívaly písničky a zatančily taneček. Na závěr děti popřály maminkám všechno nejlepší k svátku a předaly jim přáníčko a dáreček, který vlastnoručně vyrobily.    
GALERIE 1. třída - Oslava svátku maminek

Dopravní dopoledne na zahradě

Dopravní výchova v naší mateřské škole prolíná celým školním rokem. Děti se hravou formou seznamují s dopravní tematikou, procvičují základní barvy, geometrické tvary a pravolevou orientaci. Záměrem je získání specifických dovedností, jak se bezpečně chovat v dopravních situacích jako chodec. V úterý 2. 5. 2023 bylo na školní zahradě uspořádáno dopravní dopoledne pro všechna oddělení. Děti sestavovaly jednoduché puzzle dvou druhů dopravních prostředků, třídily dopravní prostředky podle místa pohybu, určovaly geometrické tvary dopravních značek a nacvičovaly správné chování chodce na semaforu.  
GALERIE Dopravní dopoledne

1. třída - Ve zdravém těle zdravý duch

V květnu děti v rámci projektu V zdravém těle zdravý duch plnily další úkoly. Procvičily si záda pomocí cviků, provedly rozbor další „zdravé" pohádky a procvičily si kruhový tvar.  
GALERIE 1. třída - Ve zdravém těle zdravý duch

4. třída - Besídka ke Dni matek

První květnový týden jsme uvítali na třídě Mravenečků naše maminky i babičky u příležitosti svátku matek. Děti nezklamaly a všechny se zapojily s pomocí učitelek i chůvy do pásma říkadel a hudebně pohybové hry s barevným padákem. Sváteční chvilku ukončily písničkou o tulipánu a obdarovaly svou maminku přáním a malým dárečkem. Přejeme maminkám všechno nejlepší ! 
GALERIE 4. třída - Besídka ke Dni matek

1. třída - Den Země

Každý den někdo slaví svátek nebo narozeniny. V sobotu 22. dubna 2023 slavila svátek naše Země. Celý týden se děti seznamovaly s planetou Zemí a získávaly poznatky, že změny způsobené lidskou činností mohou prostředí chránit i zlepšovat, ale také i poškozovat a ničit. Děti si zkusily techniku otiskování barevných bublin a vytvořily tím svou planetu. Společně děti čistily rybníček, a poté odpadky roztřídily do správných popelnic.   
GALERIE 1. třída - Den Země

1. třída - Velikonoce

Vše začalo výrobou Morany, kterou děti přivolaly jaro. Pak už se děti připravovaly na Velikonoce. Děti si zasadily pšenici, vyrobily si velikonočního zajíčka a velikonoční přání pomocí techniky nepravá batika s krepovým papírem. Velikonoční týden si děti hodně užily. V pondělí se děti seznámily s tradicemi velikonočních svátků a naučily se říkanku s velikonoční tématikou. V úterý zvané "Žluté úterý" se děti oblekly do žlutého oblečení a nasadily si žluté čepičky. Ve středu, která je nazývána "Škaredá středa" se nesměl nikdo na nikoho mračit. A protože to byl poslední den ve školce před velikonočními prázdninami, tak si děti užily velikonoční pomlázku. Kluci donesli pomlázku a vyšlehali holky, aby byly zdravé, veselé a pilné. Odměnou za pomlázku holky předaly klukům malovaná vajíčka a zavázaly jim stužku na pomlázku. Děti také ochutnaly velikonočního beránka, kterého upekly paní kuchařky, za kterého moc děkujeme. 
GALERIE 1. třída - Velikonoce

Divadélko - Výprava za ledním medvědem

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 do naší MŠ v dopoledních hodinách zavítalo divadlo "Letadlo".  Děti viděly divadelní představení plné písniček, kde se setkaly s eskymačkou a mrožem, pohladily si tuleně, dobývaly severní pól, naučily se rozpoznávat stopy zvířat a zažily spoustu dalších dobrodružství provázených autorskými písněmi. 
GALERIE divadlo Výprava za ledním medvědem

2. třída - Oslava narozenin

Měsíc březen jsme měli plný narozenin. A tak jsme slavili. A že jsme se měli. Dostali jsme spoustu dobrot. Tak ještě jednou našim oslavencům přejeme vše nejlepší! 
GALERIE oslava narozenin u Berušek

Beseda s policistou

 Dne 28.3. 2023 k nám do MŠ zavítala městská policie. Pan policista dětem povídal, co jeho práce obnáší, co při ní používá a co vše už zažil. Děti měly možnost si vyzkoušet správně přejít přes přechod pro chodce, hrát si na děti v autě nebo dokonce si vyzkoušet jak se nasazují pouta. Děti se dozvěděly spoustu nových a důležitých informací. 
GALERIE beseda s policistou

1. třída - práce s robotickou pomůckou

Děti se seznamují s robotickou včelkou Bee-bot  - interaktivní pomůckou, která rozvíjí logické myšlení, plánování, předmatematické dovednosti a také prostorovou orientaci. 
GALERIE robotická včelka

Návštěva předškoláků v 1. třídách

Předškolní děti navštívily žáky z 1. třídy v ZŠ Slovenská. Děti zpočátku sledovaly, jak se žáci 1. třídy učí číst a poté se i zapojily do aktivit, které si pro ně připravila paní učitelka. Děti začaly logopedickými cviky, poté vytleskávaly slabiky slov, recitovaly básničku „O Perníkové chaloupce", vyplňovaly pracovní list "Perníková chaloupka", kde procvičovaly zrakovou percepci při vyhledávání obrázků dle pokynů. Děti se také seznámily s písmenem "B" a vymýšlely slova na toto písmeno. Na závěr děti obdržely jablíčko a lízátko za jejich snahu a píli. Děti se po návštěvě ještě více těší na nástup do ZŠ. 
GALERIE návštěva předškoláků v 1. třídách

2. třída - Jaro u Berušek

Začalo jaro a s ním i krásné počasí. Hned jsme tuto možnost využili a šli na naši školní zahrádku. Tam nám krásně kvetou jarní kytičky a zpívají ptáčci. Nejlepší ale stejně bylo to, že jsme mohli znovu využít naše pískoviště. Bylo nás tak moc, že skoro nebylo místa k hnutí. 
GALERIE Jaro u Berušek

1. třída - Návštěva knihovny Slovenská

V rámci předčtenářské gramotnosti děti 27. 2. 2023 navštívily knihovnu. Paní knihovnice jim přečetly a také zdramatizovaly příběh Nejkrásnější místo na světě. Děti zjistily, že to je tam, kde jsme doma se svými blízkými a kamarády. Následně si vybarvily omalovánky a prohlédly si vybrané knihy. Určitě se s rodiči v budoucnu do knihovny vrátí. 
GALERIE 1. třída knihovna

2. třída Krmení ptactva

V rámci plánu možných ekologických činností v MŠ jsme měli za úkol krmit ptactvo. A tak jsme si pro ně vyrobili "tác", plný vlašských ořechů, který jsme zavěsili na naši školní zahrádku. Pokaždé, co jsme byli venku,  jsme místo s tácem pozorovali a zjistili jsme, že ptáčkům naše krmivo moc chutná. 
GALERIE krmení ptactva

2. třída - Pohádkový týden u Berušek

Na začátku února jsme si s dětmi povídali o různých pohádkách. Zaměřili jsme se především na Perníkovou chaloupku a Tři medvědy. Perníkovou chaloupku si děti samy muzikálně ztvárnily. Moc je to bavilo. Další den si děti nazdobily perníčky ve tvaru chaloupky a Jeníčka s Mařenkou. Musíme ale přiznat, že většina perníčků se snědla dříve, než se nazdobila.Ve středu jsme šli do divadla Bajka na krásně zpracovanou pohádku Neuvěřitelné příhody levé ponožky. Poslední dva dny jsme se věnovali Třem medvědům. Děti si například vyrobily medvědí škrabošky – blížil se totiž karneval. 
GALERIE Pohádkový týden u Berušek

4. třída - Naši nejmenší slaví narozeniny

Karneval v 1. třídě

Děti prožily 14. 2. 2023 karnevalové dopoledne. Tancovaly, hrály hry. Rodiče se jim postarali  o pohoštění a Spolek Pod Zvonek o krásné dárky a odměny. Dětem zůstanou veselé vzpomínky. 
GALERIE Karneval v 1. třídě

Karneval na 4. třídě

První karneval v mateřské škole prožily i děti 2 až 3 leté. Přes počáteční neochotu některých dětí obléknout si kostým si dopoledne s hudbou a zábavou užily v radostném veselí a pohodě. Učily se i v tento den kolektivnímu cítění i vzájemné soudržnosti a rozvoji představivosti při karnevalových hrách. Zde jsou naši mravenečci ve slušivých maskách. 
GALERIE karneval na 4. třídě

2. třída - Karneval u Berušek

Dne 14. února jsme u nás, v MŠ Okružní měli karneval. Děti se na tento den velmi těšily a neustále plánovaly, jakou masku si zvolí. Nakonec se nám ve třídě sešli 3 Spidermani, 4 piráti, Wednesday Addamsová, Harry Potter, Kapitán Amerika, pricezna s pricem, hasič, beruška a kostlivec. Ráno děti tančily a hrály si, později si daly skvělou svačinku od našich kuchařek. Potom následoval rej masek, kdy se nám děti předvedly ve svých kostýmech. Děti si během celého dne mohly pořádně zařádit u soutěží. Získaly v nich balíček plný dobrot, omalovánku s Tlapkovou patrolou a razítkem. Dále děti během dne měly příležitost si zasportovat nebo například vybarvit omalovánku podle jejich výběru. Tato akce byla konaná za finanční podpory Spolku Pod Zvonek. Děkujeme.  
GALERIE 2. třída - Karneval u Berušek

3. třída - Karneval u Včelek

Na úterní ráno 14. února se všechny děti těšily, protože na ně ve školce čekal maškarní karneval plný her, soutěží a tancování. Sešly se překrásné masky, kovboj, princezny, Elzy, pavouk, spiderman, Šípková Růženka, včelka, Bílá paní a spousta dalších. Po příchodu na děti čekaly různé činnosti, které si mohly vyzkoušet – malování, skládání klauna nebo procvičování počítání pomocí kolíčků a panáčka. Posilnily se výbornou svačinkou, kterou pro ně s láskou připravily naše paní kuchařky. Následoval karnevalový rej, kde se jednotlivé masky představovaly a účastnily se různých her a soutěží. Za účast byli všichni odměněni náramkem se svým jménem, dárečkem a sladkou odměnou. 
GALERIE karneval u Včelek

3. třída - Sportování u Včelek

„Ať je zima, ať je mráz, nebojí se žádný z nás, ať si mrzne, ať je zima, zimní sporty ty jsou prima." V týdnu od 30. 1. – 3. 2.2023 se děti seznamovaly se zimními sporty. Skládaly českou vlajku a olympijské kruhy z PET víček,vyrobily si sněhuláka a lyžaře, procvičovaly výslovnost pomocí logopedických hádanek. Celý týden vyvrcholil uspořádáním zimních Olympijských her. Děti si vyzkoušely „lyžování", plnily různé úkoly, zahrály si pohybovou hru „Koulovaná", u které zažily spoustu legrace. Na konci dne byli všichni odměněni medailemi.  
GALERIE Sportování u Včelek

3. třída - Přiskákal k nám vrabeček

V tematickém týdnu „Přiskákal k nám vrabeček, chtěl by aspoň drobeček" jsme se s dětmi z 3. třídy seznamovali s ptáčky, kteří tu s námi zůstávají přes zimu. Povídání o tom, proč se o ptáčky v zimě staráme a čím je krmíme, jsme propojili s velmi oblíbenými pohybovými aktivitami, tanečkem „Vrabeček" a se známou písničkou „Píseň vrabčáková". Po celý týden měly děti možnost vcítit se do role ptáčků, „zobaly zrní" pomocí kolíčků a PET víček, namalovaly si krmítko a procvičovaly pravolevou orientaci při vyplňování pracovního listu. Na konci týdne jsme si společně vyrobili vhodné krmení pro ptáčky, které jsme rozvěsili na školní zahradě. Doufáme, že jsme ptáčkům trošku pomohli, aby tu s námi zbytek zimy přečkali.  
GALERIE 3. tř. Přiskákal k nám

Návštěva divadla Bajka Neuvěřitelné příhody levé ponožky

Ztrácíte občas v prádelním koši ponožky­? Kam mizí? Levá ponožka se na svém dobrodružném výletě spřátelí s medvídkem a společně vyrážejí do světa prožít velké věci. Zůstává však jedno přání. Každý medvídek by měl najít přítele a každá ponožka svou druhou polovičku. Poutavé představení divadelní formace Bajka si okamžitě získalo své malé diváky. 
GALERIE divadlo Bajka

1. třída - téma Profese

„Čím se stanu, až vyrostu, jaká mi práce svědčí? Je jich mnoho, tak do toho, vybrat jde spousta věcí…" Toto nádherné téma provázelo děti 1. třídy po celý týden, spolu s motivační písní k tomuto tématu. V závěru týdne přišly děti oblečené dle povolání a velká pochvala patří rodičům, kteří spolu s námi spolupracují a pomohou dětem plnit jejich sny. Snad tomu bude i v reálném životě a každý si splní povolání, o kterém sní. 
GALERIE 1. třída - Téma Profese

3. třída - Ježíškova nadílka

Dlouho očekávaný příchod Ježíška je tu! V úterý 20.12.2022 čekalo na nás pod stromečkem spousta krásných dárečků, které jsme museli samozřejmě hned vyzkoušet. Složili jsme si nové puzzle Ledové království a prasátko Peppa, hráli si se záchranářskou stanicí, panenkami, kuželkami, procvičovali paměť při hraní pexesa, hráli námětovou hru „Na pana doktora" a poznávali písmenka jako budoucí školáčci. Celý den byl zakončen slavnostním obědem.  
GALERIE 3. tř. Ježíškova nadílka

1. třída - Předčtenářská gramotnost v prosinci

Prosinec je měsíc pohádek. Děti si vyslechly pohádku O Sněhurce a následně si ji zahrály v loutkovém divadle. 
GALERIE prosincová předčtenářská gramotnost

Vánoční nadílka v 1. třídě

V úterý 20. 12. 2022 naše děti navštívil v jejich nepřítomnosti Ježíšek. Nadělil jim krásné dárky, které si děti přály. Děti byly spokojené a hned se také pustily do hry. 
GALERIE vánoční nadílka v 1. třídě

Adventní čas v 1. třídě

V době před Vánocemi si děti užívaly tvoření. Pozorovaly tvorbu adventního věnce, tvořily přání a dárky k vánoční besídce. Navštívily anděla uprostřed sídliště Svibice. Vše chtěly ukončit pozorováním kaprů u obchodu, ale kádě s kapry nepřivezli. 
GALERIE advent v 1. třídě

Zima jako z cukru

2. třída - Přišel k nám Ježíšek

I když trochu s předstihem, přišel k nám do MŠ v úterý 20. 12. Ježíšek. A protože se děti snažily být po celý rok hodné, byl vážně štědrý. Děti dostaly například už dlouho vysněnou pokladničku do obchůdku, kuličkovou dráhu nebo také plastelínu, které není nikdy dost. Děkujeme Ježíšku! 
GALERIE 2. třída - Přišel k nám Ježíšek

2. třída - Padá sníh!

Konečně napadl sníh a to jsme museli s dětmi hned využít. Nasadili jsme čepice, šály a rukavice a uháněli na naši školní zahrádku. Tu máme krásně zasněženou, a že toho sněhu není málo! Děti se hned vrhly do sněhu a začaly dělat andělíčky nebo stavět sněhuláky. Koulovačka nesměla chybět. Tak snad nám ten sníh vydrží až do Vánoc! 
GALERIE 2. třída - Padá sníh!

2. třída - Tvoření vánočního cukroví

Vánoce se blíží a to znamená, že je čas na pečení vánočního cukroví. My v MŠ jsme se rozhodli si udělat nepečené, ať nemusíme moc čekat. A protože mlsáme zdravě, vsadili jsme na zdravou verzi. Našli jsme si jednoduchý recept, ze kterého vznikly výborné ovesné kuličky, obalované v kokosu. Dostali jste také chuť?  
GALERIE 2. třída - Tvoření vánočního cukroví

Hry se sněhem v 1. třídě

Sníh dokázal dětem vyčarovat úsměvy na tvářích a motivoval děti k nejrůznějším hrám se sněhem, cvičení na sněhu a také malbou vodovými barvami do sněhu i zdobení sněhuláků zubní pastou. 
GALERIE hry se sněhem v 1. třídě

2. třída - Vánoční besídka

Vánoční besídka u Berušek byla 7.12. 2022.  Děti celý měsíc poctivě nacvičovaly básničky, tanečky a písně, které následně krásně předvedly plné třídě rodinných příslušníků. Rodiče od dětí ke konci programu dostali vánoční přáníčko a svícen. 
GALERIE vánoční besídka - 2. tř.

Vánoční dílničky s nejmenšími

Rodiče 4. třídy se v předvánočním čase sešli ke tvoření se svými dětmi. Za krátký čas za pomoci rodiče vznikl malý andělíček jako ozdoba na stromeček. Zazněla dokonce i vánoční koleda zazpívaná rodiči a učitelkami. Děti se neostýchaly doprovodit na dětské nástroje. 
GALERIE vánoční dílničky

Vánoční besídka - 1. třída

V předvánočním čase děti svým rodičům předvedly andělský tanec, přednesly vánoční básně a také zazpívaly koledy. Všichni se na malý okamžik v předvánočním shonu zastavili a vychutnali si atmosféru Vánoc.  
GALERIE vánoční besídka 1. tř.

3. třída - Vánoční besídka

Tak jsou tu zase po roce. Kdo? No přece Vánoce. Celý rok se na ně těšíme, tak se z nich radujme, veselme, ale hlavně radost všem blízkým dělejme, tak jako děti ze třídy Včelek. Dne  6.12.2022 si děti 3. třídy připravily pro své rodiče a příbuzné divadelní představení „O Jedličce", během kterého zaznělo pásmo  písní, tanečků a básniček. Děti byly odměněny velkým potleskem a rodiče na oplátku vánočním přáním a dárečkem. Jsme moc rádi, že jste si našli chvilku a strávili s námi tento předvánoční čas.
 
GALERIE Vánoční besídka - 3. třída

Mikuláši, kdo to tady děti straší?

V pondělí 5. 12. k nám do MŠ Okružní zavítal Mikuláš. A nebyl sám! Přivedl dva andílky a dokonce i jednoho čerta. Děti přednesly básničku a zazpívaly a za odměnu dostaly balíček dobrot. V pytli naštěstí nikoho čert neodnesl. Děti tvrdí, že čert byl legrační a místo strašení je spíš rozesmál. 
GALERIE Mikuláš

Kouzelník v mateřské škole

V pátek 25.11. k nám do MŠ Okružní zavítal kouzelník a iluzionista Aleš Krejčí. Ten pro děti předvedl skvělou podívanou, která je nejen pobavila, překvapila, ale i hodně naučila. Děti si zopakovaly, jaké máme druhy ovoce, co je zdravé či nezdravé nebo se dozvěděly, kolik tekutin by měly denně přijmout. S panem kouzelníkem děti celou dobu krásně spolupracovaly, některé si dokonce samy vyzkoušely pár kouzel před zraky diváků. Těšíme se na další kouzelnickou návštěvu. 
GALERIE Kouzelník ve školce

Soutěž k mezinárodnímu roku skla

Děti z naší mateřské školy se zúčastnily soutěže, kterou vyhlásilo město Český Těšín k mezinárodnímu roku skla. Děti si zkusily netradiční postupy – malbu temperou na sklenice, experiment s laky na skle nebo lepení drobných skleněných dekorací. Tvořivost nezná hranic. 
GALERIE Soutěž sklo

2. třída - Sušíme ovoce

Jelikož jsme v MŠ Okružní zapojeni do projektu Ve zdravém těle, zdravý duch, rozhodli jsme se, že si usušíme ovoce. Denně máme jablíčka ke svačince a tak jsme si je chtěli vyzkoušet i v jiné – sušené formě. Děti pomáhaly především s ukládáním ovoce na sušičku a občas něco nenápadně ujedly. Zjistili jsme, že nám sušená jablíčka moc chutnají a tak se těšíme na další várku. 
GALERIE 2. třída - Sušíme ovoce

3. třída - Ve zdravém těle zdravý duch

I v tomto školním roce děti plní úkoly v rámci projektu Ve zdravém těle zdravý duch. Tento měsíc děti získávaly poznatky o tom, co je zdravé a co nikoli. Vyslechly si pohádku O Otesánkovi, vyplňovaly pracovní list, na kterém vybarvovaly zdravé potraviny, protahovaly svalstvo trupu a nakonec si vyzkoušely sušení jablíček. Moc jim chutnaly! 
GALERIE 3. třída - Ve zdravém těle zdravý duch

2. třída - Pečeme zdravé sušenky

Celý tento týden si s Beruškami povídáme o zdravém jídle. Pomaličku se učíme ochutnávat vše, co nám naše paní kuchařky připraví. A aby nevařily a nepekly jen ony, rozhodli jsme se upéct zdravé oříškové sušenky. To byla dobrota! 
GALERIE 2. třída - Pečeme zdravé sušenky

2. třída - Den stromů

20. října mají svátek všechny stromy. Naše třída Berušek se proto rozhodla zúčastnit se soutěže ke Dni stromů. Vyrobili jsme strom, který je zobrazen ve fázích všech ročních období. Jaro jsme znázornili jako kytičky z krepového papíru, léto - zelené lístky, které jsme obtiskli pomocí korku. Podzim získal barevné lístky díky temperovým barvičkám a kaštanům, které jsme v barvě pěkně vyváleli. Na zimní část jsme dolepili vatu jako sníh. Tak nám držte palce, ať vyhrajeme! 
GALERIE 2. třída - Den stromů

4. třída - Podzim u Mravenečků

Děti ze 4. třídy se v měsíci říjnu seznamovaly s dary lesa. Poznávaly, jak šustí suché listí, jak hýří barvami, jak píchá jehličí, jak voní houby… Společně s rodiči sbírají kaštany a žaludy, které pak v MŠ využívají k nejrůznějším hrám a tvoření. Moc je to baví. 
GALERIE 4. třída - Podzim u Mravenečků

3. třída - Strom jako domov

Mezi významné dny u nás i ve světě patří „Mezinárodní den stromů" připadající na 20. říjen. I tento školní rok 2022/2023 se naše mateřská škola zúčastnila soutěže ke Dni stromů. Třída Včelek se rozhodla vyrobit strom, který bude sloužit jako domov pro zvířátka. Děti si daly velmi záležet a my doufáme, že se zvířátkům nový domov líbí. 
GALERIE 3. třída - Strom jako domov

1. třída - projekt Ve zdravém těle zdravý duch

I v tomto školním roce pracují děti v projektu Ve  zdravém těle zdravý duch. Cvičí, učí se o zdravých potravinách, slaví narozeniny se zdravým mlsáním.  
GALERIE Ve zdravém těle zdravý duch

1. třída - Říjnová předčtenářská gramotnost

V říjnu děti pracovaly s písničkou Domeček.  S ní si spojily pohádku O budce. Nejprve ji převyprávěly a po té si zahrály divadlo.  
GALERIE 1. třída - Říjnová předčtenářská gramotnost

1. třída - soutěž ke Dni Stromů

V tomto školním roce 2022/2023 se děti rozhodly vytvořit kouzelný strom. Nasbíraly s pomocí rodičů přírodniny a s chutí se vrhly do práce. Pokud soutěž nevyhrají, budou vědět, že do stromu vložily kousek svého srdíčka. 
GALERIE 1. třída - soutěž ke Dni stromů

3. třída - Podzim u Včelek

Po úspěšné adaptaci jsme společně s dětmi přivítali podzim. Děti získaly mnoho nových poznatků např. o ptáčcích, kteří odlétají do teplých krajin, o polních plodinách nebo o lesních zvířátkách. Zahrály si pohádku „O veliké řepě", u které zažily spoustu legrace, procvičovaly stříhání a lepení při výrobě vlaštovky nebo lesních zvířátek. Seznámily se s technikou tzv. frotáže – otiskování listů pomocí voskových pastelek. Vyzkoušely si i práci zahradníka při sázení vřesů. 
GALERIE 3. třída - Podzim u Včelek

2. třída - Jak začal podzim u Berušek

Nadešel podzim. Ne vždy bylo krásné babí léto, i tak jsme si ho ve školce užili. Naučili jsme se nejen na procházkách, jak podzim vypadá nebo co na podzim dělají zvířátka. Stavěli jsme pro ně na zahrádce MŠ domečky, vyráběli jsme létající dráčky či tvořili z přírodních materiálů - kaštanů a listů.

Září ve 2. třídě

Začátek školního roku byl u nás Berušek trochu uplakaný. Nyní slzička ukápne jen občas. Když je někdo z nás smutný, máme tady už nové kamarády, kteří nás zas rozveselí. Pomaličku jsme prozkoumali prostory naší třídy. Máme tady spoustu hraček, se kterými si rádi hrajeme. Jsme třída, kde je více kluků než holčiček, proto u nás vyhrávají auta, kostky, či vláčkodráhy. Holčičky rády kreslí, razítkují nebo si hrají v kuchyňce. Na podzim si povídáme o ovoci a zelenině. Učíme se, vyrábíme, cvičíme i zpíváme. Nejlepší ale bylo, když jsme si sami zahráli pohádku O veliké řepě. To bylo smíchu! 
GALERIE září ve 2. třídě

Dopravní výchova v 1. třídě

V rámci dopravní výchovy děti na vycházce pozorovaly dění kolem přechodu pro chodce se semaforem. Pozorovaly dopravní prostředky a počítaly osobní auta, která projížděla kolem zastávky. Určovaly jejich barvu. Nevadila jim ani dešťová přeháňka, kterou přečkaly na zmíněné autobusové zastávce. 
GALERIE dopravní výchova v 1. třídě

4. třída - Učíme se hrou a nápodobou

1. třída - Aktivita Cestování

 V rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Český Těšín III se konala aktivita pod názvem „Cestování" určená pro předškolní děti mateřských škol na území města Český Těšín. Děti vytvářely modelové situace s určováním vzájemné polohy předmětů situovaných formou vytvořených pracovních listů k tématu Cestování, učily se určovat počty prvků ve skupině, určovat součty minimálně dvou množin prvků, hledaly rozdíly a odlišnosti prvků. Zábavnou formou pro ně byla aktivita k určování pravolevé orientace, při níž děti obdržely reflexní pásek, který jim pomáhá ve správnosti určování pravé ruky, práce s interaktivní tabulí a také práce s novými pomůckami, jako jsou matematické knoflíky a počitadla.
       
 
 
GALERIE aktivita Cestování

Září ve 4. třídě

Začátek nového školního roku byl ve třídě Mravenečků plný slziček. Děti se vzájemně seznamovaly, poznávaly nové prostředí i neznámé dospělé. Líbí se jim ta spousta hraček, které přímo nabádají ke stavění a ještě oblíbenějšímu bourání. Velké prostory a nové náčiní vybízejí k různým cvičením a dovádění. Není divu, jsou to přece malí mravenečci. Přejeme jim, ať se v mateřské škole cítí brzy jako doma. 
GALERIE Září ve 4. třídě

Výtvarná soutěž

Děti mateřských škol naší organizace se zúčastnily soutěže vyhlášenou městem Jičín pod názvem „Komu se nelení, tomu se zelení… a děti ztvárňovaly příběhy řemesel, klejklířů, rytířů.  Komise vybrala úspěšné práce i z řad našich dětí, kterým zaslala diplomy, odznáček a záložku do knihy. Mezi nejzdařilejší patřily práce těchto dětí: Elen Labudová, Viktorie Turoňová, Ema Nawratová a Laura Průchová. Všem oceněným gratulujeme.

Září v 1. třídě

Školní rok začal pro děti v 1. třídě seznámením s novým prostředím, ale také krásným počasím. To děti využily k hrám na školní zahradě. Na to, že jsou už předškoláci, si děti zvykly rychle. 
GALERIE září v 1. třídě

Prohlídka požární techniky

15. 6. 2022 zažily děti  i zaměstnanci  MŠ Okružní cvičný požární poplach. Akce se stala tradičně oblíbenou. Děti byly svědky záchrany dvou dětí a dospělé osoby, hasiči  předvedli  výbavu  požárního auta, děti pozorovaly výsuv požárního žebříku až do nejvyšších pater panelového domu, který sousedí s mateřskou školou.  Každé dítě si prožilo tzv. hašení ohně s opravdovou hadicí.  
GALERIE Prohlídka požární techniky

Dopravní výchova v mateřské škole


Dopravní výchova v naší mateřské škole prolíná celým školním rokem. Děti se hravou formou seznamují s dopravní tematikou, procvičují základní barvy, geometrické tvary a pravolevou orientaci. Záměrem je získání specifických dovedností jak se bezpečně chovat v dopravních situacích jako chodec. V úterý  14.6.2022 bylo na školní zahradě uspořádáno dopravní dopoledne pro všechna oddělení. Děti sestavovaly jednoduché puzzle dvou druhů dopravních prostředků, učily se rozpoznat na dvojicích obrázků, co je špatně a co správně na silnici, třídily dopravní prostředky podle místa pohybu a nacvičovaly správné chování chodce na semaforu. 
GALERIE Dopravní výchova v mateřské škole

3. třída

2. třída

1. třída

Čím budu až vyrostu? - 2. třída

Děti se v rámci tematického týdne „Ten dělá to a ten zas tohle" seznámily s různými profesemi, například s prací paní pošťačky. Vyrobily si pohlednice, které si samy ozdobily, podepsaly a následně s pomocí paní učitelek odeslaly na poště. V rámci návštěvy pošty se děti dozvěděly spoustu nových informací a na závěr dostaly do paní pošťačky malé dárečky. Na konci týdne si vyzkoušely práci pana pekaře. Vyrobily si slané těsto, ze kterého si uválely malé rohlíčky. 
GALERIE Čím budu až vyrostu ?

Den dětí - 4. třída

Ve středu 1.6. 2022 bylo v mateřské škole veselo. U příležitosti MDD paní učitelky připravily pro děti na školní zahradě zábavné dopoledne. Děti plnily pohádkové úkoly, aby zachránily malého prince Štístka před zlým obrem Kolodějem. Užily si spoustu legrace. 
GALERIE Den dětí - 4. třída


Den dětí - 3. třída

Den dětí - 2. třída

Den dětí - 1. třída

Besídka ke Dni matek - 3. tř.

Besídka ke Dni matek - 2. tř.

V pátek 6. 5. 2022 se uskutečnila besídka ke Dni matek. Děti si pro maminky připravily básničky, písničky a krátký taneček s názvem Princové jsou na draka. Kluci se převlékli za prince a děvčata za krásné princezny. Na závěr děti popřály maminkám všechno nejlepší k svátku a předaly jim přáníčko a dáreček, který vlastnoručně vyrobily.  
GALERIE Besídka 2. tř.

Besídka ke Dni matek - 4. třída

O maminkách
Když mají děti strach, objímají je, když brečí, dávají jim pusu .Když mluví, poslouchají je, když se ptají, odpovídají jim. Poprvé „dvouleťáci" vystoupili před zraky všech maminek a společně se zapojili do zpěvu a tance.  Maminky, všechno nejlepší!

Besídka ke Dni matek - 1. třída

V úterý 10. května děti popřály maminkám k svátku formou dramatizace pohádky Budulínek s přednesem básní a zpěvem písní. Pásmo se dětem podařilo zvládnout na výbornou. Všichni přítomní se dobře bavili, dokonce ukápla slzička. Jako dárek maminky dostaly zasazenou fialku spolu se srdíčkem z papíru.  
GALERIE Besídka 1. třída

Dubnová předčtenářská gramotnost v 1. třídě

V dubnu děti pracovaly s básní. Určovaly rýmy, skládaly báseň posloupně podle obrázků a určovaly první písmeno ve slově. 
GALERIE dubnová předčtenářská gramotnost v 1. třídě

2. třída - Jaro u Berušek

Do třídy Berušek zavítalo jaro. Děti se učily názvy jarních květin, sázely semínka řeřichy, vytvářely květiny z PET víček. Poznávaly tradice Velikonoc, namalovaly si vajíčka a pomocí techniky roztírání barev si vyrobily vlastní kraslici. Seznamovaly se také s hmyzem, poslouchaly pohádku Krtek a semínko, skládaly mravence z přírodních materiálů. Číselnou řadu procvičovaly manipulací s pomůckou Berušky a porovnávaly velikost brouků. 
GALERIE Jaro u Berušek

Březnová předčtenářská gramotnost v 1. třídě

V březnu si děti vyslechly nedokončenou pohádku. Měly ji za úkol dokončit, což se jim podařilo. Vymyslely tři konce pohádky a zahrály si na spisovatele. Počítaly slovesa a zároveň je předváděly. Nakonec nakreslily ve dvou skupinách hlavní hrdiny. 
GALERIE předčtenářská gramotnost

Jaro u Mravenečků

Sluníčko má na jaře plno práce. Musí probudit a zahřát zem, aby se kolem vše zazelenalo a rozkvetlo. Proto jsme se rozhodli mu pomoci. Zaseli jsme semínka slunečnice, hrášku a jarního osení. Teď jen zaléváme a pozorujeme jejich růst. 
GALERIE Jaro u Mravenečků

Výtvarná soutěž Velikonoce

Děti s pomocí paní učitelek tvořily co nejoriginálnější velikonoční ozdobu či dekoraci. Posuďte sami, jak se vše podařilo. Prohlížíte výrobky všech čtyřech tříd. 
GALERIE soutěž Velikonoce

Účast starších dětí ve výtvarné soutěži Evropa ve škole

Soutěž nabízela ke zpracování několik témat. Každá třída si vybrala téma jí nejbližší. 3. třída se zhostila tématu Naše Farma, 2. třída tvořila téma Škola, kde se dobře žije a třídu předškolních dětí zaujalo téma Co to tam leze a létá. Vidíte výsledné práce dětí. 
GALERIE výtvarná soutěž Evropa ve škole

Projekt Ve zdravém těle zdravý duch

V březnu děti 1. třídy plnily úkoly z daného projektu. Cvičení jim šlo velice dobře, rozumové úkoly také plnily na jedničku. Denně procvičovaly záda i všechny svalové partie. Všechny děti ví, že jim pohyb prospívá. 
GALERIE Projekt Ve zdravém těle zdravý duch

Týden s pohádkami u nejmladších dětí

Když je nám smutno nebo nemůžeme spát, je tady knížka - náš kamarád. Už od nejútlejšího věku děti získávají základy jak zacházet s knihou a obohacují svět fantazie a představivosti díky dětské literatuře. 
GALERIE Týden s pohádkami u nejmladších dětí

Naši nejmenší

Den u Mravenečků bývá pestrý a rušný. Vystřídají denně spoustu činností. Učíme se, hrajeme si, malujeme i tančíme. 
GALERIE Naši nejmenší

Soutěž Požární ochrana očima dětí

V únoru děti ze všech tříd vytvořily malá díla do soutěže. Na papíře ukázaly, jak ony vidí práci požárníků. Pochopily, že požárníci nehasí jen zapálený oheň, ale pomáhají při všech živelných pohromách.   
GALERIE Požární ochrana očima dětí

1. třída - Únorová předčtenářská gramotnost

Děti měly za úkol zahrát kamarádům ve třídě loutkové divadlo. Měly si vybrat loutku, se kterou hrají nejraději. Ostatní děti ze třídy vše sledovaly a dle radostných reakcí se jim pohádky a příběhy líbily. 
GALERIE 1. třída - Únorová předčtenářská gramotnost

2. třída - Karneval

Ve středu 16.2.2022 se ve 2. třídě uskutečnil Karneval. Děti přišly do mateřské školy v maskách jako princezny, duch, beruška, kovboj, víly aj. Měly možnost si společně zatančit a zkusily si zahrát nejrůznější hry. Děti si karneval moc užily a na závěr karnevalu dostaly balónky, které vyrobili rodiče jedné holčičky.  
GALERIE 2. třída - Karneval

1. třída - Karneval

Dne 16. 2. 2022 nastal dětmi velmi očekávaný den. V maskách se účastnily karnevalového reje. Masky děti měly velmi nápadité. Pohoštění jim přichystali rodiče. Den se vydařil a všichni budeme ještě dlouho vzpomínat. 
GALERIE 1. třída Karneval

3. třída - Karneval

Ve středu 16.2.2022 se uskutečnil v budově MŠ karneval. Každá třída si ho organizovala podle sebe. Rodiče dětem připravily hezké, nápadité a hlavně pohodlné masky. Děti byly zpočátku stydlivé, ale po chvíli se všechny zapojily do představování masek, soutěží a tanci s hudbou. 
GALERIE 3. třída - Karneval

1. třída - Olympiáda

Olympijské hry si užívaly děti v 1. třídě, zvyšovaly pohybovou obratnost cvičením, učily se pravidlům fair play a rozlišovaly jednotlivé druhy sportů a disciplín. V závěru týdne každý obdržel čokoládovou medaili za úspěšné plnění úkolů. 
GALERIE 1. tř. - Olympiáda

2. třída - Zimní olympijské hry

V týdnu od 24. 1. – 28. 1. se děti seznamovaly se zimními sporty. Vyrobily si ledové kluziště, sněhuláka, zdobily brusle a nakreslily si českou vlajku. Při pobytu venku se děti učily válet sněhové koule, ze kterých vznikl krásný sněhuláček.  Celý týden vyvrcholil uspořádáním „ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER." Děti soutěžily v oblékání, běhaly na lyžích, procvičovaly hod do dálky. Na konci dne byli všichni odměněni medailemi. 
GALERIE 2. třída - Zimní olympijské hry

2. třída - Výroba krmení pro ptactvo

V týdnu od 17. – 21. 1. 2022 se děti učily poznávat různé druhy ptáků, skládaly puzzle, učily se písničku o ptáčkovi a nakonec vyráběly „krmítka" pro ptáčky. Děti natíraly srdíčka z kartonu arašídovým máslem a poté posypaly semínky. Tvoření děti moc bavilo, některé děti vytvořily i více srdíček. Hotová srdíčka jsme zavěsili na keř a vytvořili tak „keř plný srdíček" pro ptáčky.

1. třída - Lednová předčtenářská gramotnost

V lednu děti pracovaly s písmeny. Hrály si s mazací tabulkou, skládaly slova z písmen a pracovaly s písmeny u interaktivní tabule. Využily také prvky formativního hodnocení. Líbila se jim hra Slovní fotbal, nejhůř se jim však určovala poslední písmena ve slovech. Budeme vše nadále procvičovat.

Ptáčci drobky hledají, v zimě se moc nenají.

O tom už něco vědí i nejmladší děti ze třídy Mravenečků. Společně rozvěsily na keře a jehličnaté stromy dobroty z ořechů a lojové koule a teď s radostí každý den pozorují ptáčky z okolí. A jak jim chutná!

Tradice Tří králů v mateřské škole

V průběhu týdne se děti seznámily s příběhem tří králů, skládaly puzzle, pomocí víček vytvářely kometu, vyráběly tříkrálovou korunu a prošly „Cestu tří králů". Děti příběh tří králů zaujal a nadšeně vyprávěly, u koho byli tři králové doma.
 

Vánoční nadílka v mateřské škole

Adventní čas v 1. třídě.

V krásném adventním čase děti vyráběly papírové věnečky, pozorovaly výrobu adventního věnce a také pomohly strojit stromeček. Navštívily anděla v centru sídliště i Mikuláše v ZŠ Pod Zvonek. Pro vyzdobení svých pokojíčků si vyrobily stromečky s přáníčky. Zahradu pokryl první poprašek, stihly i hrátky se sněhem.

Nastal adventní čas.

Advent je doba čekání a příprav. Děti čekaly a přišel Mikuláš. Nebyl sám. Jeho pomocníci - zářící anděl a temný čert. Děti je přijaly se zatajeným dechem. Těšíme se všichni na blížící se Vánoce.
 

100 zvonků z Pod Zvonku aneb kamínkování v MŠ

Škola slaví „narozeniny" a naši předškoláci z MŠ Okružní je slavili na školní zahradě, kde děti plnily nejrůznější úkoly pod dohledem „Mikuláše", který si je pro ně připravil. Děti přeskakovaly překážky, chodily po laně, házely barevnými kroužky a závěrem hledaly kameny s logem Pod Zvonek na školní zahradě. Oslava byla zakončena písněmi o Mikuláši a sladkou odměnou. Prosíme naše rodiče o spolupráci, aby nalezený kamínek od svého předškoláka vyfotili a sdíleli na Facebooku ve skupině Sto zvonků z Pod Zvonku. Děkujeme za spolupráci.

4. třída - Pomocník pro rozvoj jemné motoriky - slané těsto

1. třída - Předčtenářská gramotnost

V listopadu jsme požádali rodiče, aby přečetli svým dětem příběhy s dětským hrdinou. Děti o nich měly vyprávět a zhodnotit jejich vlastnosti. Nejtěžší pro ně bylo hovořit před svými kamarády. Většina se úkolu zhostila na výbornou.
 
 
GALERIE 1. třída - Předčtenářská gramotnost

Výtvarná soutěž Ovoce a zelenina

„Na podzim je vždycky prima, když dozrává ovoce a zelenina."
 Děti MŠ Okružní se zapojily do výtvarné soutěže na téma Ovoce a zelenina. Každá třída  libovolnou technikou ztvárnila oblíbené ovoce či zeleninu.
 
GALERIE výtvarná soutěž na téma Ovoce a zelenina

Sběr kaštanů pro lesní zvěř

V letošním roce děti nezapomněly na zvířátka v zimě a aktivně se zapojily do soutěže ve sběru kaštanů. Velký dík patří rodičům i dětem za pomoc ve sběru. Pytel s kaštany si odvezli myslivci, kteří budou v zimě dokrmovat lesní zvěř.

Podzim u Berušek

V naší mateřské škole si děti osvojovaly poznatky o podzimu, poznávaly podzimní plody, tvořily pomocí různých technik na téma podzim, tvořily z listů obrazce. Poznávaly pomocí pokusů proměny barev, rozeznávaly tvary a učily se vnímat proměny podzimní přírody.

1. třída a 4. třída - Mlsáme zdravěji

I v tomto školním roce slavíme narozeniny zdravě. Jeden listopadový den čekalo na děti překvapení v podobě jablíček převlečených do kostýmu Ninja. Připravil je pro ně chlapec, který ale v narozeninový den onemocněl. Poslal jablíčka po dědovi. Všichni mu děkujeme. Po nemoci narozeniny s radostí oslavíme.
Ve 4. třídě připravily maminky pro děti na jejich narozeninový den mísy plné vitamínů.
 
GALERIE Mlsáme zdravěji

3. třída - dramatizace pohádky O červené řepě

Tématem týdne bylo poznávání zdravé podzimní plodiny – červené řepy. Po zopakování a poslechu známé pohádky si odvážné děti procvičily vzájemnou spolupráci, vyjadřování a pohybovou improvizaci při jednoduché dramatizaci. Největší radost měly ze závěru, kdy se všichni svalili na hromadu.
 
 
GALERIE 3. třída - dramatizace pohádky O Červené řepě

Kreativní soutěž Den stromů

Den stromů slaví naše město formou kreativní soutěže. Naše děti se zapojily a vytvořily krásné výtvarné práce. Věříme, že jejich úsilí bude oceněno a vykouzlí úsměv na tvářích těch, kteří je zhlédnou v prostorách Albrechtovy střední školy od 22. 10. 2021.
 

  2. třída - dopravní soutěž Zebra se za tebe nerozhlédne

  V rámci projektu Dopravní výchova se děti zúčastnily výtvarné soutěže Zebra se za tebe nerozhlédne.
   
  GALERIE 2. třída - dopravní soutěž Zebra se za tebe nerozhlédne

  1. třída - Tvoříme ze zeleniny

  O tom, že zeleninu jíme, všichni vědí, ale rozvíjet fantazii vyráběním ze zeleniny se dařilo dětem z 1. třídy, které si vytvořily zeleninovou výstavku z kukuřice a brambor.
  tvoříme ze zeleniny

  4. třída - Naši nejmenší

  Učí se hrou, vše je pro ně v září nové. Objevují se první úsměvy a pocity spokojenosti. Zvyšují si obratnost cvičením, přijímají nové role a zkoumají podzimní plodiny.

  1. třída - dopravní soutěž Zebra se za tebe nerozhlédne

  V září se děti  zapojily  do soutěže  Zebra se za tebe nerozhlédne, vedly rozhovory  o  bezpečném chování v dopravě , na vycházce pozorovaly dění na blízkém přechodu pro chodce. Zúčastnily se také projektu dětí  ze 4. třídy ZŠ  a počítaly auta, která projížděla po silnici přes zmiňovaný přechod. Tři děti vytvořily výtvarné  práce, které zašleme do uvedené soutěže.

  Čas jablíčkové vůně - 1. třída

  Podzimní dny nás přímo vybízejí k různorodým činnostem. Děti se seznamovaly se sklizní jablek a prováděly spoustu činností tematicky zaměřených k jablíčku. Mimo básně a písně k tématu děti otiskovaly jablka, krájely a ochutnávaly různé druhy jablíček. Týden jsme obohatili výtvarnými a pracovními činnostmi.

  dopravní dopoledne ve 3. třídě

  dopravní dopoledne ve 4. třídě