MŠ Čáslavská

Nahoru

3.třída - Jablíčkování

Už krásný podzim podává jablíčka sladká, voňavá... A nejen jablíčka, také například švestky a hrušky. A právě tohoto podzimního ovoce jsme si hojně užili! Nejprve jsme si vytvořili výstavku. Ovoce jsme pojmenovávali, porovnávali, počítali, poznávali podle vzhledu, hmatu, chuti, pili jsme ovocné smoothie a část jsme si také nasušili. Naše jablíčkování se promítlo i do výtvarných a rukodělných prací.

1.třída - Startujeme

1.třída - Sešli jsme se spolu

Od 1. září se spolu scházíme, abychom se blíže poznali, pochopili, porozuměli si, a následně si užili čas her, učení i odpočinku. 


1.třída - Pasování školáků

Letos je Pasování dětí na školáky jiné. Ale nám to nevadí. Nacvičili jsme veselý taneček jako překvapení pro paní učitelku, která se také s námi a mateřskou školou loučí. Pracovala dlouhá léta, a odchází na zasloužený odpočinek. Po milém povídání a pohybovém dárečku jsme si společně zatančili dle písně Loučení. A pak následovalo pasování dětí velkou pastelkou. Nebojte se, není těžká. Je to polštářek, na kterém si mohou budoucí prvňáčci po škole odpočinout.

1.třída - Prázdninový amulet

Přemýšleli jsme, co bychom si vyrobili malého, abychom to mohli mít stále u sebe. Tak jsme z korálků navlékali náramky a přívěsky, které nám budou o prázdninách připomínat naši třídu a kamarády...

1.třída - Dopravní hra

Doprava je nedílnou součástí našeho moderního života. Je pro nás velkým pomocníkem, ale bývá stále více nebezpečná. Proto se děti účastní her s dopravní tematikou, aby se naučily, jak se zodpovědně na silnici chovat.

1.třída - Léto

Děti si užily několik krásných slunečných dní v zeleni naší zahrady a při tvoření či pokusech ve třídě.

1.třída - Naše radnice

V rámci povídání, čtení, cvičení, poslechu a zkušeností o našem městě, vytvořily děti s pomocí učitelky naši krásnou Českotěšínskou radnici. Společnými silami vymalovaly obraz velkého formátu, který dotvořily lepením květinové výzdoby oken a svou vlastní postavičkou.  
GALERIE 1.třída - Naše radnice
Děti a radnice

1.třída - Den dětí

Krásný slunečný 1.červen umocnil radost dětí z jejich svátku. Oslavily jej zpěvem, různými pohybovými úkoly, mlsáním čerstvě vyrobeného popcornu a možností vybrat si dárek. Pokračovaly kreslením na chodník a foukáním bublifuku. Pro nás dospělé byl největším dárkem úsměv spokojených a zdravých dětí.

1.třída - O hmyzu

Další důležitou součástí přírody je hmyz. Kdo by neznal motýly, berušky a mravence... Na fotografiích vidíte náš tanec modrásků a berušek se šátky dle písně Motýlku, výtvarné pojetí berušek v trávě a pestrých motýlů. Mravenci si zdolávali lesní cestičku. Na školní zahradě občas pozorujeme létající žluťásky, bělásky i babočky.  

1.třída - Semínko, vstávej!

Děti se seznamují s životem v různých jeho podobách. K jaru neodmyslitelně patří semínka. Děti si je samy zasévaly do mokré vaty i do truhlíku s hlínou. Měly možnost denně o ně pečovat a pozorovat, jak rychle se semínka "probudí" a začnou růst. Největší radost měly z hřištní trávy, řeřichy a čočky, jelikož začaly růst nejrychleji. Máme také bylinky a možná i kouzelnou fazoli. Proto pozorujeme a pečujeme dál. Nechyběla ani krásná píseň Semínka. Naším pěstitelským maskotem je trávňák ježek. 

1.třída - První květnové dny

Květen jsme zahájili povídáním o mamince a rodině. Děti vyrobily plastický obrázek vázy s květinami, během her byly  aktivními stavaři domku pro rodinu, kde se střídaly v rolích maminek, tatínků a dětí. Toto téma je neopouštělo mnoho dní. Oblíbily si také píseň o mamince. Věnovaly se též pohybovým hrám s pravidly. 

1.třída - Odměna za účast v soutěži

Děti se dočkaly odměny za výrobu rakety z plastových lahví. Všechny byly obdarovány reflexním bezpečnostním páskem na ruku a píšťalkou. Společně využijí skicák, pastelky a omalovánky. Odměnu osobně přinesl zaměstnanec střediska volného času Amos. Děkujeme!
 
GALERIE 1.třída - Odměna za účast v soutěži

1.třída - Den Země

Podívejte se na naši malou ukázku toho, co jsme dělali u příležitosti svátku Země. Kromě povídání jsme si na mini výstavku uložili dary Země, které máme denně okolo sebe. Povídali jsme si a zpívali o třídění odpadového materiálu. Z PET lahví, které rodiče přinesli ve velkém množství,  jsme společnými silami vytvořili raketu. Určitě by každý z nás toužil letět do vesmíru a obdivoval naši zeměkouli v tom nekonečném  prostoru. O tom, že voda je největší dar pro náš život, nemusíme nikoho přesvědčovat. S modrými tkaničkami jsme cvičili a pohybově ztvárnili báseň Kapička. A abychom nezapomněli, naši společnou fotografii s raketou jsme přihlásili do soutěže SVČ Amos - Nejlepší výrobek z recyklovaného materiálu.

1.třída - Opět spolu

Po šesti týdnech distančního vzdělávání jsme se opět spolu rádi sešli v naší třídě. Baví nás dělat stejné aktivity, ale také nové si vymýšlet. Jsme trpělivější a ohleduplnější ke svým kamarádům. S chutí si užíváme pohyb na sluncem zalité školní zahradě.

3.třída - Veselé pohádkohraní

Děti přišly do mateřské školy v oblíbených kostýmech a užily si zábavné dopoledne plné her.

GALERIE 3.třída - Veselé pohádkohraní

1.třída - Veselé dopoledne

3.+1.třída - Krmítko

Předškoláci obou tříd společně ozdobili přírodním materiálem krmítko pro ptáčky, které jim dodalo středisko volného času Amos. Nazdobený výrobek je umístěn v jejich areálu, a děti mají v plánu jít ptáčky nakrmit.

GALERIE 3.+1.třída - Krmítko

3.třída - Užíváme si sněhu

Jelikož stále sněží a mrzne, rozhodly se děti toho využít, a začaly tvořit různé stavby.

GALERIE 3.třída - Užíváme si sněhu

 

1.třída - Únorový sněhulák

Konečně napadl sníh a můžeme stavět sněhuláka. Děti se do jeho stavby vrhly s nadšením. První koule, druhá koule, třetí koule, oči, nos – sněhuláček stojí bos! 

GALERIE 1.třída - Únorový sněhulák


1.třída - Naše Vánoce

Netrpělivě očekávanou dobu předvánoční jsme využili k tvorbě přáníček, dárečků, dekorací k výzdobě třídy, ale také k poslechu vánočních pohádek, příběhů a tradic. Naslouchali jsme krásným tónům koled a dočkali jsme se i nadílky pod stromečkem. Nové hry a doplňky k hrám nám udělaly velkou radost.

 1.třída - Naše Vánoce

1.třída - Čteme s mámou a tátou

Co může být hezčího, než když si máma s tátou udělají čas na pohádku. Trochu jsme jim to zařídili. V rámci čtenářské gramotnosti předškoláků měli během listopadu doma společně číst. Z každé přečtené pohádky pak vytvořit list se stručným textem a obrázkem. Mohlo se kreslit, stříhat a lepit, tisknout, otiskovat, malovat podle nápadů a přání. Ve školce pak děti prezentovaly společné rodinné dílo. A aby to vše mělo smysl, vyrobili jsme si ze všech pohádek naši vlastní knihu.

GALERIE Čteme s mámou a tátou

1.třída - Daruj srdce

Také jsme se přidali k lidem, kteří chtějí někoho potěšit a obdarovat. Naše srdce jsou trochu jiná. Snad se budou líbit a vyčarují úsměv a radost.

Daruj srdce

4.třída - Čekání na Mikuláše

Už jsme se nemohli dočkat Mikuláše, a tak jsme se pustili do výroby čertíků. Těch my se nebojíme, protože jsou papíroví, ale až za námi přijde ten živý čert, to už asi nebudeme takoví hrdinové! 

4.třída - Podzim v naší třídě

Na podzim, když začne být venku nevlídno a deštivo, máme více času a prostoru na výrobu takovýchto hezkých dílek. A věřte, že nás to moc baví. 

GALERIE Podzim v naší třídě

3.třída - Mikuláš

V pátek 4. 12. 2020 navštívil naši třídu Mikuláš, čert, anděl. Děti odvážně a statečně zazpívaly písničky. Za odměnu jim Mikuláš nadělil balíčky plné dobrot. V rámci tohoto slavnostního dne si také děti samy upekly perníkové postavičky dle svého výběru – Mikuláš, čert, anděl.

GALERIE Mikuláš

3.třída - Daruj srdce

Děti a jejich rodiče se aktivně zapojili do výzvy Pošli srdce. Nejrůznějších srdíček se sešlo opravdu hodně. Jistě potěší tam, kde to je potřeba.
 
GALERIE Daruj srdce
 

3.třída - Čertí hrátky

 Adventní čas jsme zahájili čertími hrátkami. Veselý den plný smíchu, her a tance si všichni moc užili.

GALERIE Čertí hrátky

1.třída - Čertíci a Mikuláš

Čertoviny se u nás prolínaly celým týdnem. Děti čerty vyráběly, hrály si s nimi, využily panáčky a panenky barbie. Vymýšlely si různé příhody, které se odehrávaly přímo v pekle, které jsme postavili. Samozřejmě se naučily písně s pohybem, povídaly si o adventu, sv. Mikuláši, čertech. K čertům patří oheň, tak jsme nezapomněli na poučení o bezpečnosti, protože víme, že oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Týden vyvrcholil veselou zábavou v čertovském přestrojení a plněním úkolů - např. se házelo čertím pytlem - kdo dohodí nejdále, šlo se bludištěm a tak dále... Nakonec nás navštívil Mikuláš s Andělem a Čertem a po zásluze nás odměnil.

GALERIE Čertíci a Mikuláš

1.třída - Malé ohlédnutí

 Podívejte se alespoň na malou část toho, co běžně děláme. Každý z nás má oblíbené činnosti, ale mnoho aktivit a tvoření zkoušíme všichni.
GALERIE Malé ohlédnutí

 

1.třída - První sníh

Sněhové vločky padající z nebe nám udělaly velkou radost. Vyzkoušeli jsme si tvorbu kuliček, válení koulí i stavbu sněhuláků.

1.třída - Malé ohlédnutí - tvorba dětí

 Představujeme vám naše malé chlubení - co umíme. Věřte, je toho mnohem víc!