Události a fotogalerie

Nahoru

1.třída - Vesmír

Celý život jsme součástí vesmíru aniž bychom si to denně uvědomovali. Naše sluneční soustava je zajímavá a chceme o ní vědět. Proto i děti prožívají malá setkání pomocí encyklopedií, fotografií, vyprávění, her, pohádek. Země, na níž žijeme, je pestrá, barevná, s bohatou živou i neživou přírodou, lidmi. Tak ať nám dlouho vydrží!

Beseda s městskou policií

Ve středu 10.4.2024 navštívili naši MŠ zástupci městské policie. Děti se seznámily s prací policisty, se zásadami bezpečného přecházení přes vozovku, s bezpečností v autě, a také si mohly prohlédnout policejní auto a potřebné vybavení. Dětem se beseda moc líbila a domů si odnesly drobné dárečky. 

GALERIE Beseda s městskou policií

3.třída - Slunečné jarní dny

Děti během slunečných jarních dnů prozkoumávaly školní zahradu a hledaly brouky, berušky, housenky, pavučiny a pletly pampeliškové věnce. Měli jsme příležitost ochutnat čerstvé pomeranče přímo z řecké plantáže, které jsme následně zpracovali do přírodního pomerančového džusu. 

GALERIE 3.třída - Slunečné jarní dny

3.třída - Ze života hmyzu

Děti se v rámci tématu  "Ze života hmyzu" věnovaly zkoumání mravenců, housenek, lučních koníků, berušek, včel a mnoha dalších druhů hmyzu, které objevily jak na školní zahradě, tak i v okolí. Byly nadšené z toho, jak mnoho drobných a krásných tvorů je kolem nás, kterých si často na první pohled nevšimneme. 

GALERIE 3.třída - Ze života hmyzu

 

4.třída - Návštěva knihovny

Děti v březnu navštívily městskou knihovnu, kde jim paní knihovnice předčítaly z knihy "Den, kdy voskovky řekly dost." Děti během příběhu procvičovaly schopnosti poznávat barvy. Nakonec si voskovkami nakreslily obrázky. Dětem se návštěva knihovny moc líbila.

 

GALERIE 4.třída - Návštěva knihovny

 

3.třída - Jarní motivy

Děti si v průběhu jara vypěstovaly svou řeřichu a s chutí ji ochutnávaly. Některé děti si ji dokonce začaly pěstovat i doma. Venku pak děti poznávaly kvetoucí zlatici, petrklíče, narcisy a sněženky. Zároveň tvořily papírové hyacinty a skládaly vlaštovky, které následně pouštěly do vzduchu na zahradě.

GALERIE 3.třída - Jarní motivy

1.třída - Velikonoce

K jaru patří velikonoční svátky, a tak jsme opět tvořili, ale také jsme ze sebe udělali velikonoční zajíčky. Snažili jsme se hodně zpívat, ale i cvičit, abychom byli veselí a zdraví.

Divadlo Bajka - Vyprávění indiánské babičky

 Na stánkách Těšínského divadla byl obsah hezky napsán, proč vymýšlet něco nového. Takže děti zhlédly "Příběh indiánského chlapce Mato Tope z kmene Siouxů, který má sílu a odvahu čtyř medvědů a je odhodlán bránit svůj kmen před Vraními indiány, zloději koní. Chrání a ctí totiž svou posvátnou zemi, jejíž srdce tluče v rytmu bubnů a dech je větrem. Kde vše živé i neživé promlouvá stejným jazykem ducha. Kde voda je čistá, obloha modrá a kde hvězdy zpívají svoji píseň."
Přestavení mělo spoustu krásných světelných a zvukových efektů, což umocnilo celkový zážitek.

1.třída - Minimikroskop

Svět kolem nás je krásný, barevný, zajímavý, pestrý, ale když se podíváte třeba přes kapesní minimikroskop, tak to vidíte i to, co jste netušili, že se třeba na povrchu čehokoliv nachází... Naše děti to objevují. Na ukázku dáváme jen malé množství toho, co si prohlížely zblízka.

1.třída - Probouzíme jaro

Probouzet jaro nám dalo hodně práce. Děti tvořily pampelišky a sedmikrásky, vyrobily jarní vílu Vesnu, plnily papírové košíčky květinami, věnovaly se ptáčkům jak poslechově, tak tvořivě. Učily se krásnou píseň Pampelišky a Kudy chodí jaro. Tančily, venku pozorovaly větve stromů a keřů jak rozvíjejí lístečky, v trávě objevovaly malé šneky, na sluníčku ruměnici pospolnou, a dokonce našly i houby.
GALERIE 1.třída - Probouzíme jaro

1.třída - Knihovna

K březnovým tradicím patří návštěva knihovny. Určitě víte, že knihy v policích jsou plné  pohádkových postav. Některé jsou hodné, milé, jiné veselé či strašidelné, mezi které patří i skřítci záškodníci. Přestavte si, že paní knihovnici podstrčili knihu s pohádkou O třech prasátkách. místo o voskových pastelkách.... Po pohádce si děti mohly prohlížet knihy, časopisy, půjčit si plyšáky a jiné hračky. 

3.třída - Přírodní živly

Během minulého týdne se děti věnovaly přírodním živlům, sázely semínka řeřichy, tvořily kapičky vody a větrníčky skřítků. Dále se věnovaly pohybovým a dechovým cvičením, přičemž se seznamovaly se všemi živly – vodou, vzduchem, ohněm a zemí.

GALERIE 3.třída - Přírodní živly


3.třída - Návštěva knihovny

Dne 7. března 2024 se děti zúčastnily akce na podporu předčtenářské gramotnosti v knihovně Slovenská. Poslechly si příběh O voskovkách, který se rovněž stal inspirací ke kresbě svého oblíbeného obrázku. Nakonec si děti mohly prohlédnout knihy, které si samy vybraly.

GALERIE 3.třída - Návštěva knihovny

1.třída - Profese

Kdo by neznal přísloví "Bez práce nejsou koláče"..... A tak i naše děti mají možnost zjistit, co některé profese obnášejí. Tentokrát jsme se zaměřili na netradiční povolání. Děti si vyzkoušely roli moderátora v televizi, seznámily se s množstvím profesí, které provází tvorbu v divadle i v televizi, na chvíli se staly sochaři, malíři, hudebníky, ale také botanikem, horolezcem.... Do tématu jsme vložili i úkol z čtenářské gramotnosti. Určitě poznáte podle fotografií, čeho se úkol týkal. Záměrně jsme nakombinovali nesourodá povolání, aby byl lépe patrný rozdíl v náročnosti, pomůckách, délce trvání a tak dále... Průběžně si další profese přiblížíme v hrách nebo při pobytu venku.

4.třída - Ten dělá to a ten zas tohle

Děti minulý týden zjistily, jaké máme profese a co můžou lidé v dospělosti dělat. Během týdne si děti práci některých lidi vyzkoušely. Hrály si na cukráře, když z plastelíny tvořily dorty; na švadlenky, když navlékaly papírové knoflíky na provázek; na zedníky, když pomocí malování, stříhání a lepení vytvořily krásné domečky; zahrály si i na muzikanty, když doprovázely písničky na hudební nástroje. A samozřejmě nechyběly ani pohybové aktivity, hrály hry se šátky, s padákem a v tělocvičně běhaly překážkovou dráhu. Děti se také zapojily do výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže" a společně vytvořily krásnou práci. Nakonec si děti vyzkoušely pokus s vodou, kostkou cukru a inkoustem.

GALERIE 4.třída - Ten dělá to a ten zas tohle

4.třída - Z pohádky do pohádky

Děti se v rámci týdenního plánu „Z pohádky do pohádky" seznámily s pohádkou „Domeček". Společně z pěnových kostek postavily domeček, ve kterém si pohádku zdramatizovaly. Dětem se aktivita moc líbila.

GALERIE 4.třída - Z pohádky do pohádky

 

Pohádkové kreslení 1 s Adolfem Dudkem

Veselé setkání s malířem a ilustrátorem dětských knih a časopisů Adolfem Dudkem patří k oblíbeným akcím školy. Malíř ilustroval přes 130 knih a prodaly se přes tři miliony knih s jeho ilustracemi. Letos v interakci s dětmi kreslil a vyprávěl 4 známé pohádky. Jeho živelnost a radost z práce se odráží v radosti a smíchu všech dětí.

1.třída - Návštěva 1.třídy ZŠ

Předškoláci absolvovali vyučovací hodinu v 1.B s paní učitelkou Janou Walkovou v ZŠ na Slovenské ulici. Vyzkoušeli si sezení a práci v lavici, rozcvičku, úkoly u tabule i na koberci.
 

3.třída - Návštěva předškolních dětí v 1.třídě ZŠ

 Děti navštívily třídu 1.A v ZŠ na Slovenské ulici a vyzkoušely si vyučovací hodinu s paní učitelkou Monikou Parákovou. 
 
GALERIE 3.třída - Návštěva předškolních dětí v 1.třídě ZŠ

1.třída - Čtenářská gramotnost - Rukavička

I když se to nezdá, dokázali jsme se celý týden věnovat tématu RUKAVIČKA. Děti se seznámily s různými druhy rukavic - zimní, které nás chrání před chladem a mrazem, pracovní , které zmírní zátěž rukou a ochrání před znečištěním, gumové, které používá maminka doma při úklidu, lékařské, které zajistí sterilitu při operaci či ošetření úrazů... Děti rozházené a částečně schované rukavice kompletovaly do párů, házeli jimi - kdo dohodí dál stejnou rukavicí, zkoušely rukavice vycpat papírem, pískem, díly stavebnice, vodou a zjistit tak, které plnění bylo nejsnažší, která rukavice všemu odolala, která propustila vodu. Děti zdobily i maxirukavice. Společně jsme si vytvořili pohádkovou rukavici a děti vymyslely krátký příběh. 

3.třída - Skáče, skáče vrabeček, hledá, kde je drobeček

V měsíci leden se děti seznamovaly s některými druhy ptactva. Zpívaly písničku "Bude zima, bude mráz", při hádankách si upevňovaly sluchové vnímání hlásek na začátku a na konci slova, učily se správnému dýchání při foukání do peříčka, procvičovaly si jemnou motoriku při mačkání papírků (zrníček) a manipulaci s kolíčky, poslouchaly zpěv ptáků. Na konci týdne jsme si společně s dětmi vyrobili ledové obrazy a krmivo pro ptáčky, které jsme následně rozvěsili na školní zahradě.

GALERIE 3.třída - Skáče, skáče vrabeček, hledá, kde je drobeček


3.třída - Za polárním kruhem

Děti se v měsíci leden seznamovaly s fascinujícím světem zvířat, jako jsou lední medvědi, mroži, polární lišky, tučňáci a další. Diskutovaly také o tajemné polární záři a životě Eskymáků v této mrazivé krajině. 

GALERIE 3.třída - Za polárním kruhem

3.třída - Odměny za kaštany

 
 

3.třída - Přišel k nám Ježíšek

Ve čtvrtek 21.12. přišel do naší mateřské školy Ježíšek. Všechna dětská očka se rozzářila při pohledu na nadílku pod stromečkem. Na rozbalování dárků se děti vrhly s velkým nadšením. Složili jsme si nové puzzle Spiderman, hráli si s polytechnickou stavebnicí, procvičovali si slovní protiklady pomocí dřevěné stavebnice, modelovali jsme z plastelíny Play-Doh a osvojovali jsme si vědomosti pomocí nové Albi knihy. 

1.třída - Vánoční nadílka

Vánoce jsou nejen o pohodě, společných chvílích, ale také o dárcích. Velkou radost děti měly, když je pod stromečkem objevily, a hned vyzkoušely, co se s nimi dá dělat. A cukroví od maminek také přišlo vhod při poslechu koled.

4.třída - Vánoční besídka

V pondělí 18.12. proběhla ve 4.třídě Vánoční besídka. Děti předvedly krásné vystoupení, kde společně zazpívaly, zarecitovaly a také zatancovaly. Nakonec děti svým rodičům předaly přáníčka a dárečky.
GALERIE 4.třída - Vánoční besídka

1.třída - vánoční besídka Sněhová koule

Prosinec je měsícem setkávání a užívání si společných chvil. Nejinak tomu bylo i na naší besídce, kterou jsme pojali ve dvou částech. V první děti zpívaly a přednášely, v druhé si s rodiči zahráli zimní hru se sněhovými koulemi. Moc bychom si všichni přáli, aby i vánoce byly bílé, jako ty naše sněhové koule.

3.třída - Vánoční besídka

Na vánoční besídce děti předvedly divadelní představení o zvířátkách, jež společně hledala úkryt před zimou. Vše vyvrcholilo radostným tanečkem, který sdílely společně. Poté děti předaly svícny a přání, která pro své rodiče připravily s láskou.

1.třída - Vlastnosti sněhu

Ve třídě se nám lépe zjišťovaly vlastnosti sněhu. Nejdříve se děti vybavily rukavicemi, ale brzy je odložily. Zjistily, že sníh je studený, sypký, v teple se rychle slepuje do tvarů, které vymodelujeme rukama či tvořítky. Dá se krájet, rozpouští se, má specifickou vůni i chuť, sněhová koule se potopí, v rozpuštěném sněhu v nádobě se vidíme. Sníh v dlani rychle roztaje a zůstane nám jen loužička. 

Mikulášská nadílka

Ve středu 6.12. naši školku navštívil Mikuláš, čert a anděl. Všechny děti jim zazpívaly písničku a také zarecitovaly báseň. Protože byly moc hodné a Mikuláše potěšily, tak si vysloužily krásnou mikulášskou nadílku. Mikuláš s čertem a andělem  navštívili jednu třídu a chvíli si s dětmi povídali a hráli než se vydali dál na cestu.

1.třída - Advent začal

Co víc si děti mohou v prosinci přát, než těšit se ze sněhové nadílky a blížících se Vánoc. Nečekaly až bude chtít stromeček zdobit paní učitelka, ale samy se aktivně přihlásily o stromečky, které kreativně ustrojily. Jeden velký, na který se nemá sahat, a malé stromečky, které denně projdou opakovanou proměnou během her a volných chvil. A jak to začátkem prosince bývá, nezapomněli jsme ani na peklo, při němž jsme využili polytechnické vzdělávání.

3.třída - Vánoční přípravy krok za krokem

Během příprav na Vánoce jsme vytvářeli adventní kalendář s názvem ,,Kouzelný stromeček", který nás provede prosincem až k Vánocům. Děti stavěly sněhuláky, tvořily Mikuláše, čerty, anděly a připravovaly se na jejich příchod. Společným projektem se pak stala sněhová vločka u příležitosti adventní akce v Českém Těšíně.

 

GALERIE 3.třída - Vánoční přípravy krok za krokem

 

1.třída - Vynálezy

V rámci čtenářské gramotnosti jsme i letos zařadili rodinnou kreativní a zároveň vzdělávací aktivitu Čteme s mámou a tátou. Tentokrát jsme se zaměřili na vynálezy, které člověku usnadňují život. Bez elektřiny si ho už ani nedovedeme představit.

 

1.třída - Listopadové aktivity

V listopadu jsme se zaměřili na lidské tělo, a vše, co je s ním spojené. Zdraví a nemoc, různá povolání důležitá pro život člověka. Čekali jsme na příjezd Martina na bílém koni, oslavili narozeniny. Snažili jsme se nejen povídat, ale hlavně vše si vyzkoušet a prožívat.

3.třída - V měsíci listopadu

V listopadu oslavovaly děti narozeniny a jmeniny svých kamarádů. Během této doby zaměřené na tělo a smysly jsme prozkoumávali různá témata, která děti nadchla. Začali jsme se připravovat na besídky a koncerty, které nás čekají. Děti prezentovaly své znalosti o moderních vynálezech.

1.třída - Houby kam se podíváš

Podzimní počasí letos nadělilo naší školní zahradě spoustu hub. Není divu, že se staly zajímavým objektem pozorování a učení dětí, zejména dvou vytrvalých houbařů. Co se našlo v zahradě, vyhledali jsme i v knihách nebo přímo venku na internetu v mobilu.

4.třída - Jak jsme bacili bacily

S podzimem k nám zavítaly různé nemoci. Bacily ve třídě Štěňátek řádily, a tak jsme si o nic, a celkově o našich tělech vyprávěli. Povídali jsme si, jak se oblékáme když je zima, a naopak léto. Při tom jsme si sestavovali panáky z oblečení a připomínali jsme si, v jakém pořadí oděvy oblékáme. Hráli jsme si na doktory, a při tom zkoušeli, jak vypadá rentgen ruky, nebo jsme zkoumali, jak vypadá naše kostra. Při této příležitosti jsme se učili básničku Polámal se mraveneček. Také jsme dělali pokus, jak funguje proti bacilům mýdlo, a u toho jsme se učili, jak se ruce správně myjí. V pátek jsme si takového našeho zlobivého bacila vyrobili a pořádně jsme mu vysvětlili, že ho u sebe nechceme. Tak snad už nám dá konečně pokoj.
GALERIE 4.třída - Jak jsme bacili bacily

3.třída - V říjnu

V říjnu děti využily školní zahradu k plnohodnotným zážitkům. Experimentovaly s mandarinkou, vytvářely housenky a sovy, a učily se rozpoznávat rozdíly mezi listnatými a jehličnatými stromy. Navíc se seznámily s obsluhou malé robotické včelky Bee-bot.

GALERIE 3.třída - V říjnu        

Divadlo Kašpárkův svět

Poslední říjnový den jsme zakončili Čtyřmi pohádkami o drakovi a princeznách, které nám do mateřské školy přivezla vypravěčka a loutkoherečka Vladimíra Antošová. Příběhy byly odehrány krásnými klasickými půlmetrovými dřevěnými marionetami. Drak se chtěl oženit s princeznou. Jedna byla zlá, druhá ufňukaná, třetí hodná a čtvrtá chytrá. Co myslíte, kterým princeznám se podařilo draka zbavit nejlépe?

4.třída - Barevný týden u Štěňátek

Abychom si procvičili a ještě lépe zapamatovali barvy, měli jsme v prvním týdnu v říjnu barevný týden. V pondělí jsme měli zelenou, zpívali jsme o travičce zelené, v úterý bílou, povídali jsme si o čištění zoubků, ať jsou krásně bílé a zdravé, ve středu jsme vyráběli žlutá sluníčka s duhou. Ve čtvrtek jsme probírali červenou barvu, ke které nám krásně seděla pohádka O Červené karkulce, no a v pátek jsme si díky modré barvě hráli na námořníky. Každý den jsme dokonce přišli do MŠ oblečeni v dané barvě - moc hezky to vypadalo.
GALERIE 4.třída - Barevný týden u Štěňátek

1.třída - Já a moje rodina

Rodina je nejbližší společenství, ve kterém děti žijí, kde mají své rodiče, sourozence, společný domov. Povídali jsme si o sobě, rodině a věnovali jsme se tvoření, četbě i hudebním činnostem na toto téma. 

1.třída - Plavání předškoláků

Plavecký výcvik je téměř vždy spojen s nadšením, radostí a užíváním si velkého množství vody. I zde jsou děti vedeny k dodržování hygienických, bezpečnostních i kázeňských pravidel, aby mohl být program splněn a děti se naučily co nejvíc.

3.třída - Plavecký výcvik

Rozhoupli jsme začátek školního roku plaveckým programem pro předškoláky. Děti s napětím očekávají každé pondělí, kdy se mohou ponořit do bazénu a zdokonalovat své plavecké dovednosti ve vodním prostředí.

GALERIE 3.třída - Plavecký výcvik

3.třída - V měsíci září

V září si děti na školní zahradě užívaly krásné slunečné počasí. Stavěly malé domečky pro šneky, malovaly obrázky muchomůrek, vytvářely ježky a pomalu se ponořovaly do atmosféry začínajícího podzimu. Během té doby se všechny děti postupně spřátelily a přizpůsobily se novému prostředí.

GALERIE 3.třída - V měsíci září

1.třída - Zahrada

Po řízených činnostech děti tráví čas na zahradě hlavně aktivně. Na prolézačkách, jízdou na odrážedlech, pozorováním a zkoumáním přírodních zákoutí či v pískovišti.
 

1.třída - Hra

Nejpřirozenější činností dětí je hra. Ukazuje nám, co děti baví a zajímá, co dovedou vymyslet, realizovat, zda si pomáhají nebo jsou samotáři, z čeho mají obavy, kdo se na ostatní jen dívá, nebo pouze relaxuje.

1.třída - Společně jsme začali nový rok

 
 
  

1. třída - Září u Motýlků

Krásné, téměř letní počasí zpříjemnilo nástup do MŠ dětem z 1. třídy. Děti měly možnost se dosyta vyřádit na čerstvém vzduchu, aby se pak s chutí mohly věnovat práci budoucího předškoláka.  
GALERIE 1. třída - Září u Motýlků

Září u Mravenečků

 Děti se vzájemně seznamovaly, poznávaly nové prostředí i neznámé dospělé. Líbí se jim ta spousta hraček, které přímo nabádají ke stavění a ještě oblíbenějšímu bourání. Velké prostory a nové náčiní vybízejí k různým cvičením a dovádění. 
GALERIE září u Mravenečků

POHODOVÝ ZAČÁTEK ROKU

V září nastoupily děti do školky. Přes počáteční slzičky se všechny zapojily do her i do ostatních činností. K tomu nám přálo počasí a proto se některé aktivity přesunuly na školní zahradu.
 
GALERIE POHODOVÝ ZAČÁTEK ŠKOLKY

4.třída - První týden u Štěňátek

 Začal nám první týden, kdy chodíme do školky. Sešli jsme se třída plná super holčiček i kluků. Ukáplo pár slziček, ale došlo nám, že nám tady bude společně dobře. Během týdne jsme hráli spoustu nejen seznamovacích her. Hodně jsme zpívali, tančili, tvořili a také cvičili. Učili jsme se novým pravidlům v novém prostředí. Prozkoumávali jsme každý kout naší třídy a každou hračku, kterých tady není málo. Tak jsme zvědaví, co nás čeká dál. 

GALERIE První týden u Štěňátek

Školní rok 2023/ 2024

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konec školního roku


GALERIE Konec školního roku
 
 

1.třída - Doprava a cestování

Všichni se těšíme na letní prázdniny, které jsou spojené s vodou, sluncem, horami, lesy, kulturními památkami, sportováním a cestováním. Trochu jsme si na takové prázdniny hráli. Přejeme si, aby se ty opravdové všem vydařily!

DOPOLEDNE S EVVO

Dne 27. 6. 2023 děti na stanovištích plnily úkoly z environmentální výchovy. Počasí jim nepřálo, proto vše zvládly v prostředí školky. Prošly se po lavičce – kmeni stromu, vytvořily frotáž pomocí kůry, vyhledaly hmyz lupou a splnily i další úkoly. Vše zvládly na výbornou.

Enviromentální dopoledne

V pátek 23.6.2023 v naší mateřské škole proběhlo Enviromentální dopoledne. Pro děti bylo nachystáno osm stanovišť s tématem Můj kamarád strom. Děti trénovaly svoji zručnost chůzí po lavičce, zkoušely obkreslovat kůru stromu na papír pomocí voskových pastelů, pozorovaly hmyz žijící na stromě i pod ním pomocí lupy, kreslily letokruhy stromu, stavěly strom z přírodnin, určovaly, co do lesa nepatří, třídily obrázky zvířat - která žijí v lese a házely "šiškou" do obruče. Dětem se dopoledne moc líbilo, úkoly je bavily a za účast dostal každý sladkou odměnu. 

GALERIE Enviromentální dopoledne


Cvičný požární poplach

Ve čtvrtek 22.6.2023 proběhl v naší mateřské škole požární poplach. Po rychlém opuštění budovy se děti dočkaly příjezdu hasičů. Ti nejprve cvičně roztáhli hadice až k jednomu oddělení. Následovala prezentace hasiče připraveného k zásahu při požáru. Děti se seznámily s další náplní práce hasičů, měly možnost prohlédnout si vybavení auta a vyzkoušet si, jak se v něm sedí. Největším zážitkem byla možnost vyzkoušet si ovládání hadice s proudem vody. Dětem se dopoledne líbilo a měly si o čem povídat. 

GALERIE Cvičný požární poplach

 

1. třída - výtvarná soutěž

Můj přítel nejvěrnější - téma výtvarné soutěže letošních Evropských dní handicapu, které proběhnou v říjnu 2023. Letos jsme zaslali pouze jedno dílo, zpracované netradičně. Chlapec si předkreslil tvary, které následně několik dní po chvilkách vytrhával a nalepoval na velký formát. Jak jste si určitě všimli, vytvořil svou podobiznu vedle svého psího kamaráda.

 
 

1.třída - Gloxinie - pěstitelský úspěch

Ve třídě máme chlapce silně zaměřeného na flóru. Jeho rukama projde kdejaký list či větev, ale také malá semínka. Některé pokusy se semínky vyšly, jiné ne. Zkusili jsme zasadit hlízu gloxinie, kterou prý není snadné pěstovat. A vyklubala se z ní brazilská kráska. I když jsme očekávali květy růžovožluté, stejné jako na obrázku obalu, dočkali jsme se květů sytě temně růžových. Listy této nádherné rostliny jsou větší než dlaň dospělého člověka. Škoda, že květy vykvétají postupně  a rychle odkvétají. Nevadí. Je hezké, že již čtyři měsíce každý ranní příchod do MŠ je spojen s touto květinou. 

GALERIE 1.třída - Gloxinie - pěstitelský úspěch

 

VYCHÁZKA ZA ZVÍŘATY

Dne 21. 6. 2023 děti na vycházce pozorovaly lamy, pštrosy i pávy v nedaleké zahradě. Bylo to milé zpestření letních dnů.

Pohádkový les

Děti se zúčastnily akce Pohádkový les, kterou připravilo Středisko volného času Amos Český Těšín. Děti se mohly na čas stát pohádkovou bytostí a vnímat tak všemi smysly kouzlo příběhu O Červené karkulce, O kůzlátkách, O žabím princi, Ledové království. Dováděly na skákacím hradu i na trampolíně.  V kreativní dílně vyráběly berušky a na závěr jim udělala velkou radost  jízda na řetízkovém kolotoči.

GALERIE Pohádkový les

4.třída - Besídka ke Dni matek

Dne 19. května 2023 se konala besídka ke Dni matek s názvem Maminka je moje sluníčko. Paní učitelky si s dětmi připravily program, ve kterém děti přednášely básničky o sluníčku, zpívaly a zatančily tanec na téma Voda dle stejnojmenné písně. Po závěrečné básni a písni oslavující svátek matek, předaly děti svým maminkám dáreček - vlastnoručně vyrobené srdíčko a přáníčko s otiskem dlaně. Vystoupení se rodičům moc líbilo a děti byly šťastné, že vše zvládly. 

GALERIE 4.třída - Besídka ke Dni matek

 

1.třída - Český Těšín v pohybu

Povídání o našem městě jsme denně obohatili o pohybové aktivity. Děti byly staviteli Piastovského hradu a města Těšína, cvičily s overbally jako s těšínskými jablíčky, přeskakovaly Olši a zaplavaly si v jejím toku. Malovaly sebe u svých domů, vytvořily květy s naší krásnou radnicí. Pečovaly o bylinky, foukaly bublinky, prohlížely si mapu města s fotografiemi známých míst. A nechyběl pohyb dle slyšené písně Jaromíra Nohavici Těšínská.
 

POHÁDKOVÝ LES

Dne 15. 6. 2023 si děti zajely do DDM v Českém Těšíně. Tam byl pro ně připraven Pohádkový les, kde pomáhaly pohádkovým bytostem s jejich pohádkami. Prošly lesem s kůzlátky, opravily perníkovou chaloupku, pomohly Červené Karkulce naplnit košík pro babičku dobrotami. Nanosily také kamení do vlčí kůže. Setkaly se s klaunem, uměl vyrobit předměty a zvířata z nafukovacího balónku. Výlet se vydařil, počasí přálo a děti byly spokojené.

1.třída - Vyvýšené záhony

V rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Český Těšín III proběhla další aktivita pod názvem "Vyvýšené záhony" do škol. Děti mateřských škol zábavnou formou získaly poznatky o tom, co všechno je zapotřebí k sestavení vyvýšeného záhonu, jaký materiál můžeme použít, jakou výplň by měl záhon obsahovat, jaký tvar záhon může mít a co do něj zasadíme. Cílem bylo prohloubit poznatky z různých oblastí, a to nejen rozvoj environmentálního vzdělávání, ale také matematické gramotnosti. Hravou formou děti počítaly květiny a bylinky, které sadily do záhonů. Děti se dozvěděly vše o péči bylinek a květin, získaly mnoho zkušeností z praktického situačního učení. Odměnou pro děti českotěšínských škol byly sladkosti a sazenice jahod, které jim přinesou zdravé a sladké potěšení a vzpomínku na tuto akci. Těšíme se na další společná setkání. 

                                              

 

GALERIE 1.třída - Vyvýšené záhony


1. a 3.třída - Názorné pomůcky pro matematiku

V rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Český Těšín III proběhla v MŠ Okružní akce pod názvem "Názorné pomůcky pro matematiku". Děti mateřských škol se seznámily s novými pomůckami, které budou rozvíjet jejich kompetence k učení a k řešení problémů v oblasti matematiky. Děti se seznámily s edukační sadou "Kostky k přepočítávání". Učily se formou opakování základů sestavovat množiny v rozsahu do deseti, srovnávat čísla a množiny a doplňovat množiny dle logického úsudku. Pomocí magnetické stavebnice upevňovaly geometrické tvary a barvy a procvičovaly své zrakové vnímání sestavováním dle vzoru. Zajímavou a atraktivní pomůckou v oblasti matematiky jsou také obruče s čísly, které lze využívat pro nejrůznější edukační hry a obměnami. Děti si upevnily matematické představy také hrou s robotickou pomůckou BEE-BOTEM a zábavnou hrou s čísly na interaktivní tabuli. Odměnou pro českotěšínské školy bylo puzzle s čísly.  
                                  

1.třída - Hmyzí dny

Včela medonosná, tak malá, a přitom důležitá. Děti se naučily vše, co je potřeba o ní vědět. Zjistily kde bydlí, kdo se o její společenství stará, a proč. Pozornost jsme věnovali také krásným motýlům, mravencům, broukům, pavoukům. Zejména těm, které vídáme na školní zahradě. K většímu přiblížení se k těmto tvorům jsme využili knihy, písně, tance a tvoření. A abychom hmyzu trochu pomohli, vyrobili jsme hmyzí domeček na zahradu. 

3. a 4.třída - Dopravní dopoledne

Děti se zúčastnily dopravního dopoledne. Plnily čtyři úkoly - třídily dopravní značky podle tvaru, dávaly autíčka na cestu do správného směru, skládaly obrázky a rozlišovaly dopravní prostředky podle místa pohybu. Děti byly šikovné a úkoly je moc bavily. 

GALERIE 3. a 4.třída - Dopravní dopoledne

 


MAP III - NÁZORNÉ POMŮCKY PRO MATEMATIKU

V rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Český Těšín III proběhla v MŠ Okružní akce pod názvem: „Názorné pomůcky pro matematiku". Děti mateřských škol se seznámily s novými pomůckami, které budou rozvíjet jejich kompetence k učení a k řešení problémů v oblasti matematiky. Děti se seznámily s edukační sadou „Kostky k přepočítávání. Učily se formou opakování základů sestavovat množiny v rozsahu do deseti, srovnávat čísla a množiny a doplňovat množiny dle logického úsudku. Pomocí magnetické stavebnice upevňovaly geometrické tvary barvy a procvičovaly své zrakové vnímání sestavováním dle vzoru. Zajímavou a atraktivní pomůckou v oblasti matematiky jsou také obruče s čísly, které lze využívat pro nejrůznější edukační hry s obměnami. Děti si upevnily matematické představy také hrou s robotickou pomůckou BEE- BOTEM a zábavnou hrou s čísly na interaktivní tabuli. Odměnou pro českotěšínské školy bylo puzzle s čísly.
                    

MAP III - VYVÝŠENÉ ZÁHONY

V rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Český Těšín III proběhla další aktivita pod názvem: „Vyvýšené záhony" do škol. Děti mateřských škol zábavnou formou získaly poznatky o tom, co všechno je zapotřebí k sestavení vyvýšeného záhonu, jaký materiál můžeme použít, jakou výplň by měl záhon obsahovat, jaký tvar záhon může mít a co do něj zasadíme. Cílem bylo prohloubit poznatky z různých oblastí, a to nejen rozvoj environmentálního vzdělávání, ale také matematické gramotnosti. Hravou formou děti počítaly květiny a bylinky, které sadily do záhonů. Děti se dozvěděly vše o péči bylinek a květin, získaly mnoho zkušeností z praktického situačního učení. Odměnou pro děti českotěšínských škol byly sladkosti a sazenice jahod, které jim přinesou zdravé a sladké potěšení a vzpomínku na tuto akci. Těšíme se na další společná setkání.
                   
 

MODERNÍ TECHNOLOGIE

Děti se v květnu seznámily s moderními hračkami, pomocí kterých se učily programovat myšku a včelky. Programovaly je tak, aby se dostaly na určené místo. Procvičily si také prostorové pojmy. Učily se pracovat s novou interaktivní ALBI knihou a tužkou. 

GALERIE MODERNÍ TECHNOLOGIE

DEN DĚTÍ S HOPSALÍNEM

Dne 24. 5. 2023 děti navštívily MŠ Čáslavská, kde oslavily svůj svátek. Oslavu zajistil klaun Hopsalín. Děti si s ním zatancovaly, zahrály si různé soutěže. Na závěr si zachytaly bubliny z bublifuku. Jako dárek dostaly myšky z balónku.

BESÍDKA KE DNI MATEK

Na svátek všech maminek se děti dlouho připravovaly. Nacvičovaly pohádku O budce, učily se básničky a zpívaly písničky. Přichystaly maminkám překvapení v podobě přáníček, květiny a „vyplnily" dotazník o mamince. 12. 5. 2023 vše maminkám předvedly a předaly. Odpoledne se vydařilo a vykouzlilo úsměvy na tvářích všech. Dospělých i dětí.

Hopsalín

Naši mateřskou školku navštívila vzácná návštěva. Z dálky se za dětmi přijel podívat klaun Hopsalín se svými kamarády. Děti si s ním užily program Cirkus plný písniček, hopsání, žonglování a zábavy. Vyzkoušely si, jak je těžké žonglování s talíři a chytání míčků. Každé z dětí dostalo od Hopsalína krásný dáreček v podobě myšky z balónku. Všichni se zapotili u mnoha tanců a písniček. Na závěr děti čekalo překvapení - bublinková show.

 

GALERIE Hopsalín

 

DOPRAVNÍ DOPOLEDNE

Dne 16. 5. 2023 děti na školní zahradě plnily úkoly z dopravní výchovy. Skládaly obrázky dopravních prostředků, určily správné barvy na semaforu, přiřadily čísla ZIS k jednotlivým autům. Přiřadily dopravní prostředky k místu, kde se pohybují a také si procvičily geometrické tvary na dopravních značkách. Vše zvládly na jedničku.

SOUTĚŽ TAJEMNÝ SVĚT BAREV

Děti měly vytvořit vlastní botu dle fantazie. A protože dětský svět je opravdu barevný, i boty hrály všemi barvami.
 
GALERIE SOUTĚŽ TAJEMNÝ SVĚT BAREV

1.třída - Den matek

S dětmi jsme připravili krátký program z písní a básně zaměřený na čas, který rychle běží, zejména když jej trávíme s našimi blízkými. Kromě dárečků, které děti několik dní vyráběly, odnesli si všichni domů ještě společná díla - srdíčka, vytvořená z kamínků, drátu a korálků. 

3.třída - Den matek

V úterý 9.5.2023 popřály děti svým maminkám de Dni matek kulturním vystoupením zaměřeným na zdravý životní styl. Dětem to moc slušelo a maminky si kromě dojmů odnesly i dětmi vyrobené dárečky: přáníčko a srdíčko.
 

POZOROVÁNÍ POD LUPOU

Jedním z úkolů z enviromentální výchovy v květnu bylo pozorování květin pod lupou. Děti se ho s radostí zhostily a pozorovaly květiny , lístky, ale i brouky a včelky nejen pod lupou, ale také minimikroskopem.

NÁVŠTĚVA FARMY

Dne 4. 5. 2023 děti využily pěkného počasí a navštívily farmu v Dolním Žukově. Viděly domácí zvířata velmi zblízka. Koně, prasata se selaty, kočky, slepice i psy. Prohlédly si také kozí chlívek s jeho obyvateli – kozami.

Hrajeme si na malíře s Adolfem Dudkem

Po třech letech k nám opět zavítal vzácný host - malíř a ilustrátor Adolf Dudek. Je autorem obrázků v knihách, časopisech, maluje pohlednice, filmové klapky, CD obaly, omalovánky, mapy, maluje na zdi škol, ale také cestuje po celé České republice, i do zahraničí, aby dětem svou tvorbu přiblížil, a zároveň je pobavil svým interaktivním vystoupením. Patří mezi nejoceňovanější dětské malíře. S jeho ilustracemi se již prodalo přes 3 573 500 knih a absolvoval přes 5 840 vystoupení pro děti různých věkových skupin, ale i pro dospělé.

3.třída - Bee-Bot

 Děti se seznamovaly se základy programování za pomocí robotické včelky Bee-Bot. Děti nové technologie milují.


 

                                                                                                                                                  

BESEDA SE SPISOVATELEM

Dne 28. 4. 2023 děti navštívily MŠ Čáslavská, kde se setkaly se spisovatelem A. Dudkem. Prošly s ním svět lidí i zvířat, zábavnou formou.

1.třída - Vesmír a Země

Naše krásná modrá planeta Země je obrovská, ale ve vesmíru je jen malou součástí nekonečného prostoru. Děti se seznámily s jejím vzhledem, vlastnostmi, dalšími planetami naší sluneční soustavy. Během rozhovorů dovedly vyvodit, co Zemi škodí, a jak jí můžeme pomáhat. Mimo jiné se naučily píseň Naše Země kulatá je a naslouchaly Pohádkám z vesmíru. Obdiv si zasluhuje úžasná a pestrá příroda, jejíž součástí můžeme být.

3.třída - Den Země

Děti v jarním týdnu s názvem ,,Den Země´´ si přiblížily krásy naší Země, květiny, sopky, zvířata, ale také nepořádek a důležitost třídění odpadu.

GALERIE 3.třída - Den Země

TŘÍDĚNÍ ODPADU A SOUTĚŽ SVĚT OČIMA DĚTÍ

V týdnu 17. – 21. 4. 2023 se děti seznámily s naší planetou. Vedly rozhovory o tom, jak o ni lidé pečují. Co naše planeta potřebuje. Naučily se třídit odpad, dokonce si samotné třídění vyzkoušely. Dvě děvčata vytvořila obraz do soutěže Svět očima dětí na téma Přírodní živly.

V ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH

V dubnu děti v rámci projektu V zdravém těle zdravý duch plnily další úkoly. Procvičily si záda pomocí cviků, provedly rozbor další „zdravé" pohádky a pracovaly s potravinovou pyramidou.

VELIKONOCE

Před jarními svátky si děti vyzdobily barevnými vajíčky strom na školní zahradě, vyrobily si dárky i přáníčka. Vyzdobily si své pokojíčky. Plánovali jsme si návštěvu Velikonočního jarmarku, ale tu nám překazilo mrazivé počasí. Tak snad příště…

4.třída - Domácí zvířata

V týdnu od 11.4. - 14.4.2023 se děti seznamovaly s druhy domácích zvířat a jejich mláďaty, hrály pohybové hry Na domácí zvířata, Kohout a slepička a Na kvočnu a kuřátka. Děti také vytvářely obrázek krávy. Podle šablony si děti musely nejdříve krávu obkreslit, vystřihnout a nalepit. Potom krávu dokreslily fixem a temperovými barvami domalovaly slunce a trávu. Obrázky se dětem moc povely. Toto téma děti bavilo a hodně novým věcem se naučily.

GALERIE 4.třída - Domácí zvířata

4.třída - Návštěva knihovny

V březnu děti měly možnost navštívit knihovnu ve Svibici, kde probíhalo scénické čtení podle knihy Petra Horáčka "Nejkrásnější míso na světě". Paní knihovnice dětem předčítaly z knihy a zároveň hrály divadlo, které představovalo, co se v knize děje. Měly připravené obrázky, kterými se snažily děti zapojit do děje. Po divadle děti vybarvovaly omalovánky nejkrásnějšího místa na světě a po této činnosti si mohly prohlédnout různé dětské knihy. Dětem se v knihovně moc líbilo, z divadla byly nadšené, a ještě několik dní si o tom povídaly.

 

GALERIE 4.třída - Návštěva knihovny

 


1.třída - Jaro

Jaro je krásné období, kdy se všechno rychle probouzí k životu. Děti opakovaně vysévaly semínka řeřichy a čočky. Připravovaly se na velikonoční svátky vyráběním obrázků, dekorací a dárků. Vymetly postavený cihlový komín, naslouchaly pohádkám Jak šlo vejce na vandr, O kohoutkovi a slepičce, foukaly do barevných pírek a dělaly spoustu dalších věcí pro poznání i zábavu.

BESEDA S HASIČI

Dne 4. 4. 2023 se děti setkaly s dobrovolnými hasiči z Horního Žukova. Ti jim předvedli dýchací přístroj, výstroj, kterou používají při hašení a také předvedli, jak se hasí práškovým hasícím přístrojem. Děti si oživily znalosti o telefonních číslech IZS.
  

BESEDA S POLICISTOU

Dne 29. 3. 22023 děti navštívil policista z Městské policie v Českém Těšíně. Pohovořil o nebezpečných situacích, které mohou děti potkat v běžném životě. Děti poučil, jak se mají v těchto situacích chovat. Ty mu předaly obrázky, které pro něj nakreslily.

1.třída - Oheň, voda, země, vzduch

Oheň, voda, země, vzduch. Čtyři živly, jež jsou pro nás velmi důležité. Děti společně poznávaly sílu těchto živlů a zjistily, jakou mohou mít podobu. Společně jsme si zasadili několik rostlinek, o které se děti pečlivě starají. Taky jsme si zacvičili s větrem o závod, a nakonec jsme odhalili možná nebezpečí, když se příroda naštve. 

 

GALERIE 1.třída - Oheň, voda, země, vzduch


Dopoledne s Městskou policií Český Těšín

K pravidelným setkáním každoročně patří beseda s policistou. Děti naslouchaly vyprávění, odpovídaly na otázky, plnily úkoly. Mají povědomí, co, kdy, a jak udělat, a opakováním získávají jistotu, jak se správně chovat na ulici i doma. 

BESEDA VČELA

V tomto školním roce děti přivítaly jaro besedou se včelařem. Seznámily se s životem včel, prohlédly a vyzkoušely si včelařův oblek. Zjistily, jak voní včelí vosk, ochutnaly med a také nahlédly do prázdného včelího úlu. Jistě si budou práce včel více vážit. 

GALERIE BESEDA VČELA

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

V rámci Plánu předčtenářské gramotnosti jsme s dětmi 21. 3. 2023 měli možnost navštívit knihovnu v Dolním Žukově. Paní knihovnice dětem vysvětlila, k čemu knihovna je, ukázala jim mnoho knih. Nakonec si děti mohly knihy také prohlédnout.

1.třída - Návštěva knihovny

Paní knihovnice si pro nás připravila hezký program na téma jaro, ve kterém se prolínal rozhovor, četba z knih, zvuky zvířat, ohmatání různých materiálů připomínajících zvířecí povrchy těla. V další části návštěvy si děti mohly prohlédnout jakékoliv knihy, ale také si pohrát v týpí, se zvířátky, nebo stavět z lega, a zároveň vytvořit svůj vlastní příběh.

1.třída - Na zahradě

Myslím, že k těmto fotografiím není třeba žádný komentář. Hlavně, že jsou všichni spokojeni.

1.třída - Čtenářská gramotnost - Rýmovačky s obrázky

Náš mateřský český jazyk je velmi krásný a barvitý. Přesvědčily se o tom i děti, když plnily další úkol čtenářské gramotnosti. Některé rychle pochopily zadání a hravě spárovaly obrázky, jejichž názvy se rýmovaly. Zahrály si i jednoduché rýmovací pexeso a tvořily věty pomocí rozhozených obrázkových kostek.  
GALERIE 1.třída - Čtenářská gramotnost - Rýmovačky s obrázky

1.třída - Kde pracuje máma s tátou

Možná tomu nebude věřit, ale dětem činí potíže sdělit, jaké povolání mají jejich rodiče. Orientují se ve spoustě profesí, ale narazili jsme i na některé, které neznaly. Patřil k nim i kominík. Není divu, když v paneláku ho nepotkají. 

1.třída - Čtenářská gramotnost - Písmena

Opožděně jsme plnili lednový úkol. Jelikož byl pro nás dost těžký, tak jsme si ho zjednodušili. Procvičovali jsme sluchovou analýzu a syntézu s pomocí obrázků s kolíčky. Děti písmena opisovaly do sypkých materiálů a procvičovaly při tom zrakové vnímání, rozlišování a jemnou motoriku. Motoriku a slovní vyjadřování procvičovaly i během hry s maňásky.

GALERIE 1.třída - Čtenářská gramotnost - Písmena

1. a 3. třída - Návštěva základní školy

Předškoláci z 1. a 3. třídy navštívili základní školu na Slovenské ulici. Prohlédli si ji, nahlédli do tříd, dokonce poznali několik kamarádů z předchozích let. Poté si vyzkoušeli celou vyučovací hodinu v prvních třídách. Paní učitelky jim ukázaly, jak to ve škole chodí, co se s dětmi učí, a také jak si společně hrají. Na pomoc jim byli k ruce už zkušení prvňáčci. Všechny aktivity děti moc bavily, a už se těší na nástup do školy. 

GALERIE 1. a 3. třída - Návštěva základní školy

1.třída - Karnevalové dozvuky

Karnevalové balónky jsme ještě několik dní různě využívali. Nejčastěji ke cvičení, k opakování barev, počítání , ke hrám. Děti bavilo zjišťovat vlastnosti těchto neposedných barevných tvarů.

NÁSLECHOVÁ HODINA V ZŠ

Předškolní děti z MŠ Okružní a MŠ Pod Zvonek navštívily první třídu v ZŠ Slovenská. Společně s „prvňáky" prožily vyučovací hodinu, kdy se seznámily s písmenem „B" a zároveň si procvičily prostorové pojmy pomocí pracovního listu. I přes prvotní ostych vše zvládly na jedničku.

MLSÁME ZDRAVĚ

O tom, že rodiče zdravé mlsání berou vážně, se děti přesvědčily při oslavě svátku jednoho děvčete. Děti si pochutnaly a sladkosti jim nechyběly.  
GALERIE MLSÁME ZDRAVĚ

3.třída - Povolání

Čím chci být? Celý týden nás provázela různá povolání. Děti psaly do vesmíru své sny, hrály na listonoše, hasiče, policisty, lékaře, zedníky a podobně. Děti si zkoušely první pomoc, stavěly komíny, hrály pantomimu. Celý týden jsme si užili a zakončili narozeninami.

GALERIE 3.třída - Povolání

3.třída - Scénické čtení

Děti v rámci předčtenářské gramotnosti navštívily knihovnu s připraveným programem scénického čtení Nejkrásnější místo na světě.

GALERIE 3.třída - Scénické čtení

4.třída - Karneval

Dne 14.2.2023 se ve třídě Štěňátek konal karneval. Děti měly nejrůznější kostýmy, soutěžily v několika disciplínách a zatancovaly si. Díky vstřícnosti školní kuchyně si děti pochutnaly na muffinech s čokoládou. Na závěr karnevalu děti dostaly zdravé dobroty. 

GALERIE 4.třída - Karneval

KARNEVALOVÝ TÝDEN

Celý týden byl ve znamení karnevalu. Děti vytvářely vlasy šaškovi pomocí otisku, malovaly krepovým papírem, plnily karnevalové úkoly v rámečku Logico Piccolo, malovaly prstem šaškovi šaty. Na závěr týdne si děti vyslechly pohádku „Jak šli pejsek s kočičkou na karneval", kde navrhovaly kostýmy pro pejska a kočičku. Nejzábavnější byly pro děti hry s padákem a balónky.  

GALERIE KARNEVALOVÝ TÝDEN

KARNEVAL

Školka se v úterý 14. 2. díky nepřeberné škále úžasných masek proměnila v říši pohádek a fantazie. Z dětí se alespoň na chvilku staly vysněné postavičky či zvířátka. Dětičky se předvedly v maskách, zahrály si hry s padákem, tančily, soutěžily, vyráběly. Děti jenom zářily, byly nadšené a spokojené. Tato akce byla konaná za finanční podpory Spolku Pod Zvonek. Děkujeme.

 

GALERIE KARNEVAL

1.třída - Karneval

Dnes je radosti všude plno, a není to jiné ani u nás... Karnevalový den začal velmi poklidně, děti v maskách se vzájemně prohlížely, procházely se, posedávaly a naslouchaly písním z pohádek. Ožily teprve u zábavných úkolů. Po promenádě v maskách a jednoduchých pohybových hrách byli vítězové, těmi byli všichni,  odměňováni oblíbeným hobla. Nemohla chybět hra Židličková. Došlo také na vybarvování omalovánky kouzelníka. Letos se děti  rychle unavily a nechtělo se jim tančit. Před obědem se věnovaly vlastním hrám. Všichni měli radost z odměn a dárku od kamarádky.
 

3.třída - Karneval

Kolikrát se ještě vyspím, než bude karneval? Zněla otázka dětí každý den. Nakonec se děti dočkaly. Sešly se překrásné masky. Policisté, víly, spidermani, princezny a další. Následoval karnevalový rej, kde se jednotlivé masky představovaly a účastnily se různých her a soutěží. Za účast všichni dostali diplomy a odměny.

GALERIE 3.třída - Karneval

2. třída - Karneval u Berušek

Dne 14. února jsme u nás, v MŠ Okružní měli karneval. Děti se na tento den velmi těšily a neustále plánovaly, jakou masku si zvolí. Nakonec se nám ve třídě sešli 3 Spidermani, 4 piráti, Wednesday Addamsová, Harry Potter, Kapitán Amerika, pricezna s pricem, hasič, beruška a kostlivec. Ráno děti tančily a hrály si, později si daly skvělou svačinku od našich kuchařek. Potom následoval rej masek, kdy se nám děti předvedly ve svých kostýmech. Děti si během celého dne mohly pořádně zařádit u soutěží. Získaly v nich balíček plný dobrot, omalovánku s Tlapkovou patrolou a razítkem. Dále děti během dne měly příležitost si zasportovat nebo například vybarvit omalovánku podle jejich výběru. Tato akce byla konaná za finanční podpory Spolku Pod Zvonek. Děkujeme.  
GALERIE 2. třída - Karneval u Berušek

1.třída - Z pohádky do pohádky

Klasické pohádky nesmí dětem chybět. Proto jsme si jich pět připomněli. Děti naslouchaly profesionálnímu zpracování pohádek vyprávěných herci za doprovodu hudby. Odpovídaly na otázky, krátce dramatizovaly, plnily pohádkové úkoly, sledovaly pokus, zpívaly. Podle obrázků určitě budete vědět, jak se pohádky jmenovaly.

 
.

3.třída - Zimní měsíce

Děti si v zimních měsících užívají dny venku se sněhem i bez. V rámci samostatnosti, při nalévání polévky, se dětem převzatá zodpovědnost velmi líbí. Zvládají všichni, včetně nejmladšího člena týmu. Děti 3 – 6 let.

GALERIE 3.třída - Zimní měsíce

1.třída - Co dělají zvířata v zimě?

Tento týden nás provázelo téma "Co dělají zvířata v zimě?" Děti se dověděly, která zvířátka v zimě spí, a která si ráda zajdou ke krmelci pro nějaké dobroty. Zjistili jsme, co do krmelce patří a co opravdu ne. Také jsme vyrobili svačinku pro ptáčky pozorovali, kdy se u nás na zahradě objeví.

1.třída - Barevný sníh

Každý den nemusí být ideální pro pobyt venku. Tak stačí přenést to, co nás láká, dovnitř. Dětem nevadily studené ruce, a vydržely dlouho sníh mačkat, tvarovat, a zapouštět do něj barvy. I malovaný sníh se dětem povedl.

ZIMNÍ RADOVÁNKY ZVÍŘÁTEK Z LESA

Venku začala pořádná zima a v naší třídě se schovávají zvířátka! Děti stavěly les pro zvířátka, prohlížely si knížky o zvířátkách z lesa, naučili se novou písničku „Huboval vrabčák na zimu". Dále se děti učily správný úchop kreslícího náčiní při grafomotorice "Veverčí skoky". Vytvářely společný zasněžený les s krmelcem, strom, na kterém sedí ptáčci, zvířátka na sněhu a srnku u krmelce. Mladší děti se proměnily v ptáčky a sbíraly PET víčka jako zrní pomocí kolíčků a třídily je podle barev. Předškolní děti procvičovaly prostorovou orientaci při plnění pracovního listu. Na konci týdne děti vyráběly krmítka pro ptáčky a zbylé zrní nasypaly do ptačí budky na školní zahradě. 

1.třída - Zimní sporty

I když nám počasí venku moc nepřálo, s dětmi jsme nezaháleli a vyzkoušeli si zimní sporty ve třídě. Koulovačku, běžky nebo třeba chůzi po stopách Yettiho, to vše jsme si společně užili. Už se těšíme, až napadne další sníh a vyzkoušíme na zahradě další sporty.
 

4.třída - Sněhuláci

K zimě patří sněhuláci... jen ta zima plná sněhu se nám trochu vyhýbá, tak jsme si sníh a sněhuláky vytvořili ve třídě. Zacvičili jsme si dle zimních písní, naučili se říkanku s pohybem Sněhulák, poskládali rozstříhaný obrázek. Naši trpělivost jsme si vyzkoušeli na mozajce sněhuláka. Ale také jsme si hráli podle našich potřeb a přání.

MY TŘI KRÁLOVÉ JDEME K VÁM

První týden v novém roce jsme si s dětmi povídali o Třech králích. Děti se učily tříkrálovou koledu a básničku, vyráběli královské koruny z papíru a učily se převyprávět příběh. Děti si při grafomotorice, kdy dokreslovaly kometu, upevňovaly správný úchop kreslícího náčiní. Předškolní děti trénovaly správnou techniku stříhání při vytváření Tří králů, učily se psát čísla do 3, počítaly drahokamy na korunách. Mladší děti kreslily 3 dárečky, které by daly Ježíškovi, skládaly koruny z PET víček. Nejvíce děti bavila překážková dráha „Cesta do Betléma". Děti si nasadily korunu, oblékly plášť a vydaly se na cestu do Betléma se svíčkou.

GALERIE MY TŘI KRÁLOVÉ JDEME K VÁM

1.třída - Tři králové

K lednové tradici patří příchod Tří králů... Legendu není třeba připomínat, je každoročně spojená s dobročinností a pomocí lidem. Děti se věnovaly cvičení a zdolávání překážkové dráhy, jako dlouhé cesty k cíli, vyrobily dárky pro narozeného Ježíška a zdramatizovaly celou pouť až do Jeruzaléma. Svou cestu doprovázely písní My tři králové jdeme k vám..... 
Dětem se pouť líbila, a v době, kdy si mohly hrát, šly pečovat o miminko. Trochu také tvořily z papíru a zahrály si hru Cesta do Betléma, při níž počítaly, pohybovaly figurkami po hvězdičkách, a zjišťovaly, zda do cíle první dorazí Kašpar, Melichar či Baltazar.
 

1.třída - Čtenářská gramotnost - Sněhurka

Pohádka Karla Jaromíra Erbena Sněhurka je méně známá než Sněhurka a sedm trpaslíků Walta Disneye. Proto jsme se snažily dětem přiblížit příběh z prostředí dětem bližšího. I když je inscenace pohádky z roku 1973, má své zvláštní kouzlo, a dětem se tato retro pohádka moc líbila. Dovedly odpovídat na otázky a svými slovy hodnotit děj příběhu. Několik prvků z pohádky jsme zakomponovaly také do vánoční besídky.
 
 
 

3.třída - Vánoční posezení u stromečku

Děti v předvánočním čase společně sdílely radost z kouzelného stromečku, pochutnávaly si na pohoštění a užívaly vánoční atmosféry během rozbalování dárků.

GALERIE 3.třída - Vánoční posezení u stromečku

1.třída - Vánoční nadílka

Nejkrásnější je vidět v dětských očích těšení se a zvědavost zároveň. Nebylo tomu jinak ani při vánoční nadílce. Děti si vše důkladně prohlédly, nové hračky vyzkoušely a ohodnotily. 
 

4.třída - Vánoční besídka

 V pátek 16.prosince se konala naše Vánoční besídka. Děti rodičům předvedly, co se v mateřské škole od září do prosince naučily. Program tvořily básničky, písničky a také tanečky. Vystoupení se dětem moc povedlo, rodiče byli nadšení z toho, jak to děti zvládly.

 

 

 


PŘIŠEL K NÁM JEŽÍŠEK

I k nám přišel Ježíšek.  Po svačině děti zaslechly cinkat zvoneček. Děti vešly do třídy a začaly se radovat - pod stromečkem byly dárky! To bylo radosti a výskotu! Vánoční nadílka udělala dětem velkou radost, Ježíšek nadělil dětem spoustu nových hraček, které hned rozbalily a vyzkoušely.
 

1.třída - Vánoce jsou za dveřmi

 Vánoce se neúprosně blíží, a tak měly děti hodně napilno. Vytvářely malé dárečky pro maminky a tatínky, zdobily třídu, připravovaly vánoční úklid, a do toho všeho trénovaly na vánoční besídku. Děvčata si velmi užila malování našeho okrasného cukroví a kluci, tak ti si hráli na řidiče nebo stavitele. Při svých hrách děti opakovaly barvy, rozvíjely jemnou i hrubou motoriku a také fantazii. Snad už máme vše připravené a můžeme v klidu čekat na Ježíška.

GALERIE 1.třída - Vánoce jsou za dveřmi


1.třída - Vánoční besídka Zimní motivy

Jak sám název besídky napovídá, děti předvedly pohybově i zpěvem činnosti spojené nejen se zimou, pohádkou, ale také s vánočními svátky. V malé ukázce se mohou pochlubit vytvořenými přáníčky, anděly a vločkami, které si všichni v balíčku odnesli domů. Jako dekoraci jsme dokončili cukroví ze slaného těsta.

3.třída - Důležitá telefonní čísla

Děti si vyrobily mobilní telefony, aby si snadnější formou zapamatovaly telefonní čísla záchranných složek. Společně jsme vytáčeli hovory a simulovali nehody zraněných, hlášení požáru, či krádeže.

GALERIE 3. třída - Důležitá telefonní čísla

 

3.třída - Vánoční besídka

Začátek týdne jsme zahájili Vánoční besídkou. Děti svými výkony překvapily rodiče i učitele. Některé okamžiky jsou jednou za život a my jsme mohli být u tohoto všichni společně. Děkujeme

GALERIE 3.třída - Vánoční besídka

1.třída - Sněhová nadílka

Sněhová nadílka udělala dětem velkou radost. Nevěděly co dřív.... Tak vyzkoušely snad vše. Brodily se sněhem, válely se, sypaly sněhem sebe i druhé, taháním za větve stromů si udělaly sněhovou sprchu. Jen koule nešly vytvořit, protože se nám všude zabydlel tak zvaný prašan.

ADVENTNÍ ČAS

Vánoce se blíží, proto děti vyráběly vánoční přání a dáreček pro rodiče, které jim předají na vánoční besídce. Aby si děti zpříjemnily čekání na Ježíška, tak ozdobily školkový stromeček. Předškolní děti se cestou na zkoušku do MŠ Okružní podívaly na výzdobu ve Svibici, kde se jim nejvíce líbil andílek. V pátek si děti ozdobily ozdoby ze slaného těsta, které poté pověsily na vánoční stromeček venku na školní zahradě. Děti nadále poctivě nacvičovaly písničky, básničky a tanečky na vánoční besídku.

 
GALERIE ADVENTNÍ ČAS

PŘIŠEL K NÁM MIKULÁŠ, ČERT A ANDĚLÉ

V pondělí zrána přijel Mikuláš se dvěma anděly a čertem, aby zkontrolovali, jak se dětem daří, ale také zjistit, jestli nezlobily. Drobné prohřešky si odčinily písničkou a básní, a pak už se mohly těšit na balíček sladkostí.

 

GALERIE PŘIŠEL K NÁM MIKULÁŠ, ČERT A ANDĚLÉ

1.třída - Náš stromeček

K adventním úkolům patří zdobení stromečku. Děti se této činnosti aktivně a samostatně ujaly, a tak už krasavec zdobí prostor naší třídy. 
 
 
 
 

Mikulášská nadílka

Čas rychle ubíhá a děti se dočkaly Mikulášské nadílky. Již v pondělí zrána přijel Mikuláš se dvěma anděly a čertem, aby zkontrolovali, jak se dětem daří, ale také zjistit, jestli nezlobily. Drobné prohřešky si z Knihy hříchů odčinily písničkou a básní, a pak už se mohly těšit na balíček sladkostí. Někteří se čerta báli, měli i slzy na krajíčku. Proto se Mikuláš se svými společníky dlouho nezdržel, a opustil nás, aby se vydal se na další místa, kde byl netrpělivě očekáván. 

Odměna za účast v soutěži

Máme vždy radost, když nás někdo ocení za naši snahu. Nedávno jsme se zúčastnili soutěže Mezinárodní rok skla. Z naší mateřské školy nevyhrál nikdo, ale obdrželi jsme výtvarný materiál, záložky do knihy a další drobnosti, o které se rozdělíme. 

 
 

3.třída - Předčtenářská gramotnost

Děti v rámci předčtenářské gramotnosti společně se svými rodiči v domácím prostředí četly a vybíraly bajky, které pak výtvarně zpracovaly. Zapojilo se šest dětí. S chutí se podělily s ostatními o své dojmy a pocity z vypracovaného úkolu. Kamarádi jim po celou dobu naslouchali. 

GALERIE 3.třída - Předčtenářská gramotnost

 

1.třída - Úspěch v soutěži Komu se nelení, tomu se zelení

Je to už dva měsíce zpátky, zatím jsme však nepochválili úspěšnou výtvarnici, která v září nastoupila do základní školy, ale také se vypravila pro výhru až do města pohádek - Jičína. Užila si zábavný den s patronem pohádkového města, moderátorem a hercem v jedné osobě, Jiřím Lábusem. Když se podíváte do galerie, najdete tam výtvarná díla i jiných dětí z naší ZŠ a MŠ Pod Zvonek, tvořená v červnu, na konci školního roku. Děkujeme všem za krásnou reprezentaci školy.
 
Odkazy na webové stránky. Zkopírujte a vložte do vyhledávače:

https://www.pohadka.cz/
 
https://photos.google.com/share/AF1QipNBWZaZ6d7EHZYXsAAD7dP-TFGqdx9SzYDOsHWRDdwiqioMmmtdNOYYISMZ4UNqzA?key=TFRndWdFZjlmTkpNRVZwWmpTbHZNNXBmbXhoUHFn

1.třída - Úspěch v soutěži Dělání všechny smutky zahání

Zdají se vám některé fotografie povědomé? Ano? Pak jste viděli červnový příspěvek naší třídy, kdy děti obrázky tvořily. Cesta k úspěchu trvala déle, jelikož výtvarné práce se zasílaly až do července, a samotné Evropské dny handicapu 2022 probíhaly v Ostravě od 4. - 6. října. Tam byli pozváni výherci ke slavnostnímu převzetí hodnotných cen. Jako důkaz předkládáme fotografii časopisu i stránky věnované výtvarné soutěži. Máme velkou radost i naději, že děti mohou uspět i v soutěžích příštích. Gratulujeme a držíme palce!
GALERIE 1.třída - Úspěch v soutěži Dělání všechny smutky zahání

1.třída - Čteme s mámou a tátou bajky

V rámci čtenářské gramotnosti předškoláků jsme vyzvali rodiče, aby v měsíci listopadu četli dětem bajky a následně je zpracovali. Nechali jsme to na fantazii rodičů a dětí, jak se s tím tak zvaně "poperou". Výsledkem jsme byli všichni mile překvapeni. Jen je škoda, že někteří předškoláci byli nemocní a prezentace se neúčastnili. Bylo milé, když děti poznaly, že kamarád vyprávěl stejnou bajku. Všichni byli odměněni velkým potleskem. 
 
   
 

1.třída - soutěž Mezinárodní rok skla

Zapojili jsme se do vyhlášené soutěže Mezinárodní rok skla. Malí umělci si vybírali, které skleněné nádoby vyzdobí. Počítáte, že nádob je pět a kreativní děti jen čtyři? To proto, že jeden zhotovil výrobky dva. A byl to ten nejmladší ve žlutém tričku. 

 
 

1.třída - Když kamarád stůně

Podzimní dny často provázejí nemoci. I naši kamarádi stůňou, a tak jsme na ně vzpomínali, jak se jim daří, jestli mají léky či vitamíny z lékárny, kterou jsme navštívili. Povídali jsme si o tom, jak se k nemocným chováme, aby se cítili co nejlépe.  Vyrobili jsme papírové postýlky s kamarádem, přičemž jsme procvičovali tahy štětcem na svislých i vodorovných čárách, stříhání, kreslení. Rovněž výroba papírových hrnků byla spojena se stříháním, lepením, ale hlavně dekorováním. Některé děti neumí smrkat, a tak jsme společně tuto hygienickou potřebu trénovali.

LIDSKÉ TĚLO A PÉČE O NĚJ A SVÉ ZDRAVÍ

V tomto týdnu se děti učily o lidském těle. Seznámily se s pojmy, jako jsou orgány, kosti, svaly a kůže. Poté ukazovaly různé části lidského těla na svém vlastním těle. Naučily se taky písničku, při které děti ukazovaly části těla. Děti plnily úkoly z projektu "Mlsáme zdravěji", kdy určovaly zdravé a nezdravé potraviny nebo předškolní děti vytvářely potravinovou pyramidu, kdy vystřihovaly z letáků potraviny a lepily je do potravinové pyramidy.  Mladší děti kreslily do šablony talíře zdravou potravinu. Děti si vyzkoušely práci s tuší, kdy kreslily strukturu mozku. Děti se učily, jak se správně staráme o zoubky. Nejvíce děti bavila námětová hra „Na lékaře", kde si vyzkoušely práci s opravdovými pomůckami. Důležitý byl i nácvik situace "Jak zavoláme záchrannou službu?" Děti předváděly situace, kdy jako volaly záchrannou službu a učily se, jak mají komunikovat s dispečinkem. Na konci týdne se seznámily se svými smysly a vše si názorně ukázaly.

 

GALERIE LIDSKÉ TĚLO A PÉČE O NĚJ A SVÉ ZDRAVÍ

 

VYLETÍ DRAK AŽ DO OBLAK

Mladší děti si procvičovaly barvičky, když přidávaly stejnou barvu PET víčka do koleček od dráčka nebo pomocí hry „Drak ztratil mašličku". Předškolní děti se zaměřily na prostorovou orientaci a geometrické tvary při plnění pracovních listů. U dětí byla dále rozvíjená představivost a fantazie, když si každý vymaloval vodovými barvami svého draka podle sebe. Děti vyráběly dráčky i z přírodnin, které si v předchozích týdnech nasbíraly a společně vylisovaly, pak už stačilo jen nalepit a dozdobit. Týden děti ukončily „Školkovou drakiádou". Povětrnostní podmínky nebyly ideální, ale ani toto děti neodradilo. Ráno si děti pomalovaly igelitové sáčky, přidaly provázek a přivázaly krepový papír jako stužky a zábava mohla začít. Děti si drakiádu moc užily. 

 

GALERIE VYLETÍ DRAK AŽ DO OBLAK

1.třída - Martin na bílém koni...

Každý rok se těšíme, že k nám přijede Martin na bílém koni a zakryje naše město bílou peřinou.... Nestalo se tak ani letos... Nezaháleli jsme však, a starou legendu jsme pojali jako inspiraci pro vytvoření obrázků Martina s koněm, zacvičili jsme si na židličkách, jako by to byli koně a do rytmu nám zněla krásně zpracovaná píseň Já mám koně. Koníky nám nahradila také houpadla a doprovodná píseň Když se zamiluje kůň. Oslavili jsme dvojité narozeniny a obdrželi super dárečky od chlapců, vyrobili jsme svatomartinské husy, rohlíčky ze slaného těsta, které po vyschnutí děti pomalovaly, aby vypadaly jako upečené.  A co je důležité, děti to velmi bavilo.

1.třída - Podzim pokračuje...

Začátek podzimu se zatím vyvedl na výbornou. Sluníčko nám svítilo, a tak si děti co nejvíce užívaly pobytu venku. Avšak s podzimem je samozřejmě spojená i doba nemocí. Děti se dovídaly zajímavosti o tom, jak mohou pečovat o své zdraví. Teď už všichni ví, že nejdůležitější je správná hygiena, zdravá strava a pohyb! No a samozřejmě bezpečnost, jak ve školce, tak i ve městě nebo doma.  

4.třída - První dny ve školce

Na začátku školního roku se děti seznámily s novými kamarády, prostředím mateřské školy a pravidly, která je třeba  dodržovat. Každý den se děti zapojují do spontánních a řízených činností. Povídaly si o tom, co se děje na podzim, jaké jsou druhy ovoce a zeleniny a podobně. Děti chodí každé dopoledne na zahradu nebo na procházku. Na zahradě si hrají na pískovišti, jezdí na odrážedle, koloběžce, ke svým hrám využívají přírodní materiály. Pokud má některé dítě narozeniny, tak si společně užívají narozeninovou oslavu a dají si něco dobrého na svačinku. 

GALERIE 4.třída - První dny ve školce

 

1.třída - Domeček

V rámci čtenářské gramotnosti pracovaly děti v říjnu s tématem Domeček. Naučily se jednoduchou píseň s totožným názvem, spolupracovaly na tvorbě kartonového domečku a papírových loutek skřítků a víl. Vyzkoušely si jednoduché hříčky, které si samy vymýšlely. Některé děti řekly pár vět, jiným stačilo manipulovat s obyvateli domečku. Důležité bylo, že činnost děti zaujala, a ve volných hrách se opakovaně k domečku vracely, přidávaly si nové prvky, vymýšlely nový děj. 

1.třída - Strašidel se nebojíme

Děti si povídaly o strašidlech a jiných tajuplných bytostech. Společně si zahrály na duchy a prolézaly obrovskou pavučinu. Nejvíce se ale dětem líbila výroba malého strašidla rozfoukáváním barev. Na zahradě nám zatím počasí přálo, a tak si děti užily zábavu s listím, větrníky a sáčkovými draky, připomínajícími duchy, či jiné strašidelné bytosti.

ZVÍŘÁTKA V LESE

Během týdne se děti seznámily s lesními zvířátky, získávaly pozitivní vztah k přírodě, učily se poznávat zvířátka podle zvuku, naučily se básničku „Leze ježek, leze v lese" a písničku „Sedí liška pod dubem". Děti zkoušely obtiskovat bramboru, kterou poté dotvořily v sovu, která sedí na větvi. Menší děti se učily správnému úchopu kreslící potřeby, kdy dokreslovaly ježečkovi bodliny. Venku děti dotvořily obrázky lesních zvířat pomocí přírodnin. Za odměnu děti čekala odměna v podobě zvířecí diskotéky. Děti se převlékly do kostýmu lesních zvířat a zábava začala.
 

PODZIM NA ZAHRADĚ

Počasí je pořád velmi příjemné a děti si užívají pobyt venku, na zahradě naší mateřské školy. Ze všeho nejraději si hrají v listí.
  

1.třída - Podzim začal...

K podzimu neodmyslitelně patří tvoření draků, práce na poli, sběr ovoce, kaštanů a žaludů, či zahrada plná listí. A když je ho velká hromada, některé děti chtějí vyzkoušet, jak se na něm dobře leží. Letos se nám stále objevuje spousta hub přímo v trávě, nebo pod stromy a keři. Máme tak možnost sledovat jejich růstový cyklus od vykouknutí z trávy až do rozpadu a vymizení z místa nálezu.

1.třída - V zdravém těle zdravý duch

Naše děti mají velmi rády pohyb. Kromě řízených cvičení si rády ve hrách vymýšlejí různé dráhy, kde mohou chodit, hopsat, přeskakovat, tančit, zkoušet nové věci. Protahují se při stavění či jiné manipulaci s velkými kostkami. S pohybem jdou ruku v ruce vitamíny, které v podobě ovoce děti obtížně konzumují. Ale když máme oslavu narozenin, od kamaráda alespoň kousek ochutnají.

3.třída - Podzimní víla

Děti si zkoušely obarvit vodu potravinovými barvami a následně barevnou vodu i míchat. Pozorovaly, jak se postupně barva vody mění. Obarvenou vodou jsme naplnili mikrotenové sáčky, vložili je do velké lahve a vytvořili podzimní vílu. Pomocí baterky jsme pozorovali odraz barevného světla. 

3.třída - Mlsáme zdravěji - září

V prvním měsíci nového školního roku mělo narozeniny hned několik dětí a všechny oslavy proběhly v duchu projektu Mlsáme zdravěji. Děkujeme rodičům, že nás v projektu podporují. K zdravým oslavám přibyly i ochutnávky ovoce a zeleniny v rámci týdenních témat. Vitamínů bylo opravdu hodně.

AKTIVITA CESTOVÁNÍ

V rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Český Těšín III se konala aktivita pod názvem „Cestování" určená pro předškolní děti mateřských škol na území města Český Těšín. Děti vytvářely modelové situace s určováním vzájemné polohy předmětů situovaných formou vytvořených pracovních listů k tématu Cestování, učily se určovat počty prvků ve skupině, určovat součty minimálně dvou množin prvků, hledaly rozdíly a odlišnosti prvků. Zábavnou formou pro ně byla aktivita k určování pravolevé orientace, při níž děti obdržely reflexní pásek, který jim pomáhá ve správnosti určování pravé ruky, práce s interaktivní tabulí a také práce s novými pomůckami, jako jsou matematické knoflíky a počitadla.

                                                                                                       


GALERIE AKTIVITA CESTOVÁNÍ

 

3.třída - Aktivita Cestování

V rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Český Těšín III se konala aktivita pod názvem Cestování, určená pro předškolní děti mateřských škol na území města. 

Naši předškoláci proto navštívili MŠ Okružní, kde se tato aktivita pro podporu matematické gramotnosti konala. Děti si na různých stanovištích hravou a originální formou procvičily názvy dopravních prostředků a prostředí, ve kterých se pohybují. Dále také rozvíjely prostorovou orientaci a prostřednictvím dalších aktivit upevnily základy matematických představ. Děti nepochybně zaujala také práce na interaktivní tabuli. Pro upevnění pravolevé orientace se předškoláci společně naučili chytlavou říkanku. Na závěr nechyběla ani sladká odměna, dárečky pro děti do třídy a medaile za zvládnutí všech stanovišť.


            

  

 

GALERIE 3.třída - Aktivita Cestování

OVOCE A ZELENINA

Tento týden se děti v mateřské škole seznámily s nejrůznějšími druhy ovoce a zeleniny. Zároveň se dozvěděly nové zajímavosti o prospěšnosti ovoce a zeleniny pro zdraví člověka. Společně se svými kamarády si zahrály zábavné pohybové, společenské a didaktické hry motivované pohádkami, básněmi, obrázky o ovoci a zelenině. Na konci týdne nechyběla ani ochutnávka. Za pomoci všech smyslů rozlišily nejen libou a nelibou chuť, ale také bravy, tvary a vůně.

 

GALERIE OVOCE A ZELENINA

PRVNÍ DNY V MŠ

Nové děti se postupně adaptovaly na nové prostředí, starší děti byly rády, že se sešly s kamarády a mohly si všichni spolu zase hrát. V prvních týdnech jsme vytvářeli a opakovali si pravidla, jak se máme ve školce chovat, co se může a co naopak nesmí. Děti si nakreslily svou školku a jejich nejoblíbenější hračku ve školce, zpívaly, tančily, cvičily a hrály různé námětové hry. Krásné počasí nám umožnilo pobyt na školní zahradě, který si děti moc oblíbily.

 

GALERIE PRVNÍ DNY V MŠ

1.třída - Hurá do školky!

První týdny probíhalo vzájemné poznávání dětí a seznamování s prostředím naší školky. Noví kamarádi si zvykali na svou značku, prozkoumávali hry a hračky, které se u nás nachází, vzájemně poznávali jména chlapců a děvčat. Všichni si zvykali na režim dne. Samozřejmě nesmělo chybět ani prozkoumání naší velké zahrady, kde děti nejvíce uchvátilo pískoviště a odrážedla. Dvě třetiny měsíce září máme za sebou a těšíme se, co nás čeká dále.

 

GALERIE 1.třída - Hurá do školky!

1.třída - Odstartovali jsme 1.9.2022

Začal nový školní rok. Sešli jsme se s novými kamarády, a věříme, že náš start bude mít správný směr, abychom se různými cestami poznávání, hraní, učení, vzdělávání a společnými zážitky dostali až k cíli s radostí a úsměvem.

 
 


1.třída - Léto na zahradě

Během slunečných dní trávíme venku mnohem více času. Děti stále baví foukání bublin, ale i jejich pozorování během letu, či snaha některou prasknout. Vymýšlejí si své vlastní hry., a tak vznikla i půjčovna odrážedel a koloběžek. Zkoušely, který typ papírové vlaštovky létá nejlépe. A když bylo sluníčko hodně ostré, všichni našli místo k odpočinku a relaxaci na dece ve stínu stromů. 

1.třída - Léto ve třídě

Konec června přináší letní vábení blížících se prázdnin. Děti stále pracují na plánovaných úkolech, které jsou zaměřené na přátelské vztahy mezi dětmi, na spolupráci, zodpovědnost za společné dílo a radost z průběhu i výsledku našich aktivit. Žonglovací šátky jsme využili jako vodu, vzduch, horko, zeleň či záření slunečních paprsků při tanci dle letní písně, ale také pro hru s míčem. Seznámili jsme se se spoustou letních sportů, ale ty vodní hrají prim. Každý si vyrobil sebe jako plavce. Další činnosti snad nemusím popisovat, jsou zřetelné na fotografiích. A nezapomněli jsme se rozloučit s předškoláky a obdarovat je.

4.třída - Na zahradě

Děti si během slunečného počasí užívaly pobyt na zahradě. Točily se na kolotoči, kopaly si s míčem, zdolávaly terén školní zahrady a hrály si v pískovišti, kde tvořily různé bábovičky a hledaly poklad vykopáváním děr v písku.

GALERIE 4.třída - Na zahradě

Cvičný požární poplach

V mateřské škole byl vyhlášen požární poplach. Všichni jsme museli urychleně opustit budovu. Naštěstí se jednalo jen o cvičení, spojené s příjezdem hasičů. Děti měly možnost prohlédnout si zblízka požární vozidla a jejich výbavu. Vyslechly si vyprávění o požární ochraně a práci hasičů. Mohly klást zvídavé otázky, na které jim bylo odpovězeno, vyzkoušely si těžkou hasičskou přilbu, mohly se posadit na místa hasičů v autě. Velkým zážitkem bylo sledování vysouvání plošiny do výšky přes 40 metrů. Bylo to zajímavé a monumentální.

1.třída - Naše město Český Těšín

Tradičně se v červnu věnujeme tématu Naše město u příležitosti oslav jeho založení. Hovoříme o místě kde bydlíme, co je v okolí, využíváme mapu Těšína, pexeso, obrazové knihy s výjevy minulosti a současnosti. Nechybí četba legend a pověstí, poslech písně Jaromíra Nohavici Těšínská, pohybové ztvárnění řeky Olše a výtvarné zpracování tématu.

1.třída - výtvarná soutěž Dělání všechny smutky zahání

 U příležitosti Evropských dnů handicapu 2022 v Ostravě jsme byli vyzváni k účasti ve výtvarné soutěži na téma Dělání všechny smutky zahání. Myslím si, že děti se úkolu zhostily moc hezky. 

Dopravní dopoledne

V pátek 3.6.2022 se děti zúčastnily zábavného dopoledne s dopravní tématikou zrealizovaného na školní zahradě. Děti přiřazovaly dopravní prostředky k odpovídajícím geometrickým tvarům, určovaly jejich význam, sestavovaly dopravní prostředky podle místa jejich pohybu, určovaly barvy na semaforu a skládaly dopravní puzzle. Rozvoj zručnosti při jízdě na odrážedlech nemohl chybět. Nádherné slunečné počasí přispělo ke zdárnému zvládnutí všech úkolů. 
 

3.třída - Mlsáme zdravěji

Díky vstřícným zákonným zástupcům probíhají u nás oslavy narozenin a jmenin dětí převážně v duchu projektu Mlsáme zdravěji. V měsíci květnu se nám postupně sešlo hned několik mís plných nakrájeného ovoce. Děti tak ochutnaly broskve, melouny, banány, jahody, hroznové víno, jablíčka atd. Kromě přímého konzumu ovoce jsme dětem připravili 3 mléčné  koktejly, banánový, jahodový a banánovo-jahodový. Děti měly možnost na vlastní oči sledovat výrobu koktejlu, pozorovaly, jak se mění konzistence i barva, vnímaly vůni rozmixovaného ovoce a nakonec i chuť. Téměř všem moc chutnalo.3.třída - Mezinárodní den dětí

Radostné hrátky proběhly v den, kdy mají všechny děti svátek. Činnosti byly tematicky propojené zvířecími postavami z pohádkové říše. Dětem jsme nabídli různá stanoviště s aktivitami. Děti tak dostaly příležitost navštívit všechna stanoviště dle svého výběru. Navštívily domek u tří koťátek, krtečka. Mačkaly papírové koule, házely na cíl z různé vzdálenosti, namotávaly provázek, prolézaly pytlem strachu jako žížala Julie z Kouzelné školky. Dopoledne plné her, soutěží a smíchu jsme ukončili rozdáváním kytiček s překvapením. 
 

 

VŠECHNY DĚTI SVĚTA

Všechny děti světa, takhle znělo téma týdne. První den se děti seznámily s dětmi Indiánů, kdy předškolní děti vybarvovaly dle vzoru podle čísel a procvičily si čísla do 6. Mladší děti si vytvořily indiánskou čelenku. Druhý den se děti seznámily s dětmi Eskymáků. Při ranních činnostech si děti hrály na Eskymáky, když lovily rybičky. Při řízené činnosti si vytvořily každý svého eskymáckého kamarády při vlepování vaty jako kožešiny. Třetí den jsme oslavily svátek Den dětí. Děti ráno hrály společenskou hru "Člověče nezlob se". Po svačině děti plnily úkoly a na závěr je čekal schovaný poklad. V tento den si také děti přály malou diskotéku, při které si užily spoustu legrace. Ve čtvrtek se děti seznámily s asijskými dětmi a jejich kulturou a zvyky. Ráno si vyrobily vějíře a oblékly se do kostýmu gejši. Pátek byl věnován africkým dětem, kdy děti nacvičovaly na vystoupení s názvem "Poletíme do Afriky". Závěrem děti vědí, že je jedno, jak kdo vypadá, protože každý je náš kamarád.

 
GALERIE VŠECHNY DĚTI SVĚTA

1.třída - Den dětí

První červen je jeden z nejhezčích dní v roce. Děti mají svátek a těší se na jakoukoliv zábavu. Zahrada byla vydatně zalitá deštěm, proto jsme začali ve třídě plnit úkoly o dětech, spojené s cestováním, zaměřené na přesnost, opatrnost, vizuální postřeh, ale i hbitost a odvahu v aktivitách s lanem. Na terase jsme využili křídy pro stínokresbu a náš oblíbený bublifuk. Úkolem bylo udělat větší bublinu než soupeř, dětem se však dařilo vyfoukat bubliny malé ve velkém množství. Všichni si zasloužili odměny v podobě medaile, papírového dortíku s mlsáním, korálkového náramku a diplomu.  
GALERIE 1.třída - Den dětí

1.třída - O včelkách a jiném hmyzu

Tak jako malé děti jsou důležité pro další generace, tak drobný hmyz je důležitý pro náš život na Zemi. Po dobu dvou týdnů jsme si povídali o hmyzu. O pilných včelách medonosných, vosách, čmelácích, mravencích, motýlech, různých broucích a jejich významu pro přírodu i pro člověka. Občas jsme byli tak zabraní do činností, že jsme zapomněli fotit, a tak tu chybí i obrázek z prezentace u interaktivní tabule, tanec se šátky a jiné zajímavé chvilky, jako třeba děti v trávě s lupou.

4.třída - Den matek

V rámci Dne matek si děti připravily básničku, písničku, taneček. Vyrobily také dáreček v podobě srdíčkového přáníčka a květinky. 

 

VČELA A JEJÍ ŽIVOT

Děti se dozvěděly, jak jsou pro nás včeličky důležité při povídání a pozorování videa o včeličkách. Nejvíce si děti užívaly námětovou hru na včeličky a včelaře. Nejzajímavější byla pro děti beseda s panem včelařem, který donesl spoustu zajímavých ukázek  jako byl například včelí úl, dýmáky, plástve. Jako poděkování si děti pro pana včelaře připravily písničku a dvě básničky o včeličkách. Týden jsme zakončily pruhovaným dnem, kdy se všichni oblékli do pruhovaného jako včeličky.

3.třída - Besídka ke Dni matek

Aby si maminky svůj svátek náležitě užily, pozvali jsme je na pomyslný výlet do Afriky.. Maminky si tak vyslechly básně i písně k tématu. Rovněž taneček s názvem 5 minut v Africe byl zaměřen na cizokrajná zvířátka. V závěru vystoupení jsme nezapomněli verši a písněmi oslovit přímo oslavenkyně - naše maminky. Za snahu během vystoupení patří dětem velká pochvala. Však z ne jednoho maminčina oka ukápla slzička dojetí.

1.třída - Děkujeme maminkám

Po dvou letech jsme mohli pozvat naše maminky na malou oslavu do mateřské školy. Písničkami, básněmi a tanečním vystoupením jsme jim chtěli poděkovat za jejich lásku, péči a starostlivost. Kromě programu jsme pro maminky vytvořili velkou pozvánku, přáníčka, malované porcelánové pohárky, papírové květiny. Na konci akce jsme si ještě společně vytvořili další květiny z netradičních materiálů.. 

3.třída - Dárečky pro maminky

Každý rok mají všechny maminky druhou květnovou neděli svátek. A jelikož jsme těm našim maminkám chtěli udělat radost, připravili jsme pro ně překvapení. Nejprve jsme zasadili kytičky, pak jsme se o ně starali a nakonec jsme je vyzdobili maminčiným portrétem a srdíčkem. Dárečky měly u maminek velký úspěch.

GALERIE 3.třída - Dárečky pro maminky

DEN ZEMĚ

Každý den někdo slaví svátek nebo narozeniny. V pátek 22. dubna 2022 slavila svátek naše Země. Celý týden se děti seznamovaly s planetou Zemi a získávaly poznatky, že změny způsobené lidskou činností mohou prostředí chránit i zlepšovat, ale také i poškozovat a ničit. Děti se naučily krátkou písničku na známou melodii a báseň jako přání pro naši Zemi k svátku. Děti si zkusily například techniku otiskování barevných bublin a vytvořily tím svou planetu. Společně děti čistily rybníček, a poté odpadky roztřídily do správných popelnic. Předškolní děti si opakovaly číslice do 8 při vybarvování omalovánky podle vzoru. Nejvíce si děti užily akci, kterou pořádala Albrechtova střední škola a město Český Těšín na náměstí ČSA v Českém Těšíně. Děti si zde vyzkoušely vyrábění z recyklovaného materiálu, třídění odpadu, jízdu v zahradních kolečkách, skákání na skákacím hradě, dojení kravičky. Na závěr si prohlédly zvířátka a jejich mláďátka.

 

GALERIE DEN ZEMĚ

1.třída - Co vědí chytré děti

V rámci dubnové čtenářské gramotnosti děti pracovaly s dlouhou básní, která začíná slovy: „Chytré děti vědí už, že k vidličce patří nůž, ke kolejím vlak, a k podzimu drak. K nohám zase boty, a k písničce noty….." Pracovaly s obrázky na tvorbě logických dvojic a rýmů, určovaly počáteční písmena, rytmizovaly, určovaly, co k čemu slouží a kdo to používá, opakovaly barvy, vymýšlely nové věty. Všem dětem se báseň líbila. Pomocí barevných tkaniček vytvářely výjevy z veršů.

GALERIE 1.třída - Co vědí chytré děti

ZDOBENÍ VELIKONOČNÍHO STROMU A SETÍ PŠENICE

Děti doma s rodiči a prarodiči vytvářely velikonoční vajíčka z různých technik, které děti společně věšely na velikonoční stromečky v zahradě MŠ. Tímto děti vykouzlily velikonoční atmosféru. Dále si v týdnu děti vyzkoušely setí pšenice. Děti si nasypaly hlínu do kelímku a pšenici, kterou pravidelně zavlažovaly vodou. Děti pozorovaly růst semínek. Na konci týdně si děti ozdobily svá vajíčka různými technikami a vytvořily tím ozdobu do pšenice, kterou si odnesly domů.

JARO NÁS KRÁSNĚ PŘIVÍTALO, POJĎME MY PŘIVÍTAT VELIKONOCE

Děti se v týdnu seznámily se symboly Velikonoc a spoustu z nich si vytvořily různými technikami, jako byl otisk bublinkové fólie jako beránka, lepení krepového papíru do šablony kuřátka nebo kreslení přes velikonoční šablony. Předškolní děti měly za úkol pracovní list, kde přiřazovaly správný vzor. Děti tvořily velikonoční přání pro rodiče a na konci týdne hledaly velikonočního zajíčka, kde plnily úkoly od zajíčka, který je nakonec odměnil sladkou odměnou.

PŘIŠLO JARO, SLUNCE SVÍTÍ V ZAHRÁDKÁCH JE PLNO KVÍTÍ

Venku nastalo jaro, příroda se probouzí a s ní také kytičky na zahrádkách. Tento týden se děti seznámily s jarním kvítím, které pozorovaly na školní zahradě, při vycházce po okolí nebo v encyklopedii. Děti si vyrobily sněženku z papíru, narcisy z košíčků a spoustu dalšího. Naučily se říkanku o jaru a píseň "Sněženka" s doprovodem flétny. Děti plnily zajímavé úkoly a hádanky na jarní kytičky.

 

GALERIE PŘIŠLO JARO, SLUNCE SVÍTÍ V ZAHRÁDKÁCH JE PLNO KVÍTÍ

 

SOUTĚŽ KRÁSNÁ JAKO KVÍTKA-POHÁDKA

V březnu se děti zapojily do soutěže, která je moc bavila. Děti si mohly vybrat svou oblíbenou pohádku nebo si svou vymyslet a výtvarně ji zpracovat. 

GALERIE SOUTĚŽ KRÁSNÁ JAKO KVÍTKA-POHÁDKA4.třída - Setí pažitky

V rámci tématu Slet čarodějnic se děti pokusily vykouzlit setím semínek pažitku. Nyní budou semínka pažitky kropit vodou a pozorovat, zda vyrostou. Pokud se bude pažitce dařit, společně ji ochutnáme.

GALERIE 4.třída - Setí pažitky

4.třída - Jarní sázení květinky

V rámci probouzení jara a poznávání květin si děti vyzkoušely zasadit lilie do květináče. Během sázení si děti řekly, co vše květina potřebuje k životu.

GALERIE 4.třída - Jarní sázení květinky

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ - FARMA

I naše školka se zapojila do výtvarné soutěže Evropa ve škole, která je zaměřená na udržitelnost života v Evropě. Děti si vybraly téma Den na farmě. Do soutěže zasíláme kurník pod názvem „U nás doma v kurníku".

 

GALERIE VÝTVARNÁ SOUTĚŽ - FARMA

LIDSKÉ TĚLO A PÉČE O NĚJ A JEHO ZDRAVÍ A SOUTĚŽ „JSME TO, CO JÍME“

Děti se seznámily s pojmy, jako jsou orgány, kosti, svaly a kůže. Poté ukazovaly různé části lidského těla na svém vlastním těle. Seznámily se s pojmem rentgen a navíc si vyrobily rentgeny svých rukou. Naučily se taky písničku, při které děti ukazovaly části těla. Nejvíce děti bavila námětová hra „Na lékaře", kde si vyzkoušely práci s opravdovými pomůckami. Na závěr děti určovaly zdravé a nezdravé potraviny pomocí smajlíků. Některé děti se v týdnu zúčastnily výtvarné soutěže „Jsme to, co jíme" a vytvořily nádherné obličeje, které byly z jídla.

 

GALERIE LIDSKÉ TĚLO A PÉČE O NĚJ A JEHO ZDRAVÍ A SOUTĚŽ „JSME TO, CO JÍME"

KARNEVAL

Měsíc únor je neodmyslitelně spojen s karnevalem, proto jsme i tentokrát jeden takový připravili v naší školce. V tento den do školky nepřišly žádné děti, místo nich se školka zaplnila spoustou pohádkových postaviček: princezen, pirátů, zvířátek, superhrdinů. Hned po svačince začal ten pravý karnevalový rej masek. Všichni se rozproudili v rytmu tance. A potom přišlo na řadu plnění různých úkolů, které všichni bravurně zvládli. Na závěr proběhla velkolepá promenáda masek. Byl to super karneval, který si všichni užili.

  

GALERIE KARNEVAL

ZIMNÍ OLYMPIÁDA V MŠ

 

Zimní olympiádu děti zahájily zahajovacím ceremoniálem, kde si předávaly olympijskou pochodeň a slibovaly, že budou hrát fair play. Děti se také seznámily s pojmy: olympijské kruhy, olympijský oheň, vlajky a co je to hymna. Každý si vyrobil své olympijské triko, které symbolizovalo, že jsou děti jeden tým. V dalších dnech se děti seznámily s jednotlivými disciplínami, které do zimních her neodmyslitelně patří. Zkusily si skoky na lyžích, střelbu na branku, biatlon na papírových lyžích. Všechny disciplíny děti také doplnily výrobky jako: skokan na lyžích z dekorativních tyčinek nebo ledovou plochu pro hokejisty z pěny na holení a tuší. Děti si sportovní týden moc užily a na závěr čekal naše sportovce závěrečný ceremoniál, kde každý dostal medaili a diplom za účast.

  
GALERIE ZIMNÍ OLYMPIÁDA V MŠ

3.třída - Výtvarná soutěž velikonoční

Do výtvarné soutěže s velikonoční tematikou jsme společně vyrobili velikonočního zajíčka. Tvořili jsme z kartonu, juty, lýka a barevných papírů. Moc se nám povedl. A protože si ho všichni chtěli nechat, vytvořil si každý ještě jednoho pro sebe. 


1.třída - Velikonoční dekorace

S dětmi jsme se minulý týden vrhli na velmi lákavý úkol. Tím bylo vytvořit velikonoční dekorace. U toho jsme si povídali o mláďátkách, která přicházejí o Velikonocích na svět. Vystřihli jsme zajíčky a kuřátka, nazdobili je bambulkami, mašličkami, peříčky. Také si děti vyzkoušely setí osení a správný způsob péče o budoucí rostlinky. Děti společně stavěly stodolu pro všechna zvířátka a moc si to užily. Jak jim tvorba dekorací šla, posuďte sami.   

GALERIE 1.třída - Velikonoční dekorace

STAVÍME SNĚHULÁKA

Všude, kam se podíváte, najdete v MŠ sněhuláka, aneb děti vyráběly sněhuláky z různých materiálů a technik. Děti hrály i deskovou hru, kde postupně získávaly předměty potřebné k sestavení sněhuláka. Dále si děti vyrobily své záložky do knížek. Nejlepší se stal den, plný bílého sněhu. Prostě sněhuláci z pravého sněhu udělali dětem největší radost, a ještě byly při tvoření v pohybu a venku!

 

GALERIE STAVÍME SNĚHULÁKA

 

PŘIŠEL JEŽÍŠEK

Letos nás Ježíšek překvapil v mateřské škole již 21. 12. 2021. Pod stromečkem nechal dětem spoustu dárečků. Děti rozbalovaly, co jim síly stačily a radovaly se z nových hraček. Děkujeme Ježíšku.

 

GALERIE PŘIŠEL JEŽÍSEK

 

VÁNOČNÍ ČAS

Během tohoto tématu se děti seznamovaly s tradicí Vánoc a se zvyky, které se k této tradici vztahují. Obeznámily se se symboly Vánoc. Plnily grafomotorické úkoly s tématem Vánoc. Modelovaly baňky a stromečky. Stavěly stromečky ze stavebnic. Tvořily vánoční přáníčka a dárky pro své blízké. Společnými silami děti zdobily vánoční stromeček, pod které jim Ježíšek nadělil dárečky. Učily se básničky, koledy a tanec. Nejlépe strávený čas byl venku na školní zahradě, kde děti zdobily venkovní stromečky a stavěly sněhuláka.

 

GALERIE VÁNOČNÍ ČAS

 

100 ZVONKŮ Z POD ZVONKU ANEB KAMÍNKOVÁNÍ V MŠ

 

A je to tady! Naše škola slaví 100 let. K příležitosti těchto krásných narozenin se děti předškolního věku zúčastnily hledání kamínků s názvem „Sto zvonků z Pod Zvonku" na školní zahradě. Prosíme naše rodiče o spolupráci, aby nalezený kamínek od svého předškoláka vyfotili a sdíleli na Facebooku ve skupině Sto zvonků z Pod Zvonku. Děkujeme za spolupráci.

 

GALERIE 100 ZVONKŮ Z POD ZVONKU ANEB KAMÍNKOVÁNÍ V MŠ

 

PRVNÍ SNĚHOVÁ NADÍLKA

 První sněhová nadílka vykouzlila dětem radost na tváři, a proto jsme vyrazili na školní zahradu, kde si děti mohly sněhu dostatečně užít. Stavěly sněhuláky, bobovaly, dělaly andělíčky ve sněhu, koulovaly se a zkrátka si to pořádně užívaly.

GALERIE PRVNÍ SNĚHOVÁ NADÍLKA

 


Halloween Party

Děti se v týdnu seznámily se zvyky a tradicemi na Halloween a připravily výzdobu třídy, kterou v průběhu týdne vyráběly. V týdnu byla vyhlášena soutěž „Moje dýně", kdy děti doma vyrobily nejrůznější dýně a donesly je do školky. Poté se děti zúčastnily Halloween Party, kterou si moc užily. Děti přišly v kostýmech a soutěžily na různých stanovištích. Nakonec čekala děti mini diskotéka a nechyběla ani sladká odměna pro děti, kterou připravili rodiče dětí, za což moc děkujeme.

 

GALERIE Halloween Party

 

Hry na zahradě a podzimní procházka

 Měsíc září byl ve znamení seznamování, tvoření společných pravidel a v neposlední řadě také podzimních procházek. Po řádném prozkoumání zahrady naší školky jsme se vydali i na delší procházku a pozorovali, jak se mění příroda na podzim.

1.třída - Soutěž Krásná jako kvítka...

Zapojili jsme se do mezinárodní výtvarné soutěže "Krásná jako kvítka..." Letošní téma by uhodl každý podle výsledků velkého snažení našich autorů při realizaci děl netradičními výtvarnými technikami. Ano, je to POHÁDKA! Troufnete si tipovat, kdo který obrázek vytvořil? 
 
  
 

1.třída - S Četmírem o dopravě

Nového kamaráda Četmíra jsme využili jako průvodce k příběhům s dopravní tématikou - Jdeme po silnici a Zebra. A když se pohybujeme v dopravě, vyrobili jsme si i krásná auta z krabic od papírových kapesníků. Neuvěříte, ale máme už i zájemce o to zelené.... V každém autě se nacházejí kola, a ozubená kolečka, a jak to funguje, si děti připomněly při hře se stavebnicí Georello.