Události a fotogalerie

Nahoru

1.třída - Naše Vánoce

Netrpělivě očekávanou dobu předvánoční jsme využili k tvorbě přáníček, dárečků, dekorací k výzdobě třídy, ale také k poslechu vánočních pohádek, příběhů a tradic. Naslouchali jsme krásným tónům koled a dočkali jsme se i nadílky pod stromečkem. Nové hry a doplňky k hrám nám udělaly velkou radost.

 1.třída - Naše Vánoce

1.třída - Únorový sněhulák

Konečně napadl sníh a můžeme stavět sněhuláka. Děti se do jeho stavby vrhly s nadšením. První koule, druhá koule, třetí koule, oči, nos – sněhuláček stojí bos! 

GALERIE 1.třída - Únorový sněhulák


3.třída - Užíváme si sněhu

Jelikož stále sněží a mrzne, rozhodly se děti toho využít, a začaly tvořit různé stavby.

GALERIE 3.třída - Užíváme si sněhu

 

3.+1.třída - Krmítko

Předškoláci obou tříd společně ozdobili přírodním materiálem krmítko pro ptáčky, které jim dodalo středisko volného času Amos. Nazdobený výrobek je umístěn v jejich areálu, a děti mají v plánu jít ptáčky nakrmit.

GALERIE 3.+1.třída - Krmítko

1.třída - Veselé dopoledne

3.třída - Veselé pohádkohraní

Děti přišly do mateřské školy v oblíbených kostýmech a užily si zábavné dopoledne plné her.

GALERIE 3.třída - Veselé pohádkohraní

1.třída - Opět spolu

Po šesti týdnech distančního vzdělávání jsme se opět spolu rádi sešli v naší třídě. Baví nás dělat stejné aktivity, ale také nové si vymýšlet. Jsme trpělivější a ohleduplnější ke svým kamarádům. S chutí si užíváme pohyb na sluncem zalité školní zahradě.

1.třída - Den Země

Podívejte se na naši malou ukázku toho, co jsme dělali u příležitosti svátku Země. Kromě povídání jsme si na mini výstavku uložili dary Země, které máme denně okolo sebe. Povídali jsme si a zpívali o třídění odpadového materiálu. Z PET lahví, které rodiče přinesli ve velkém množství,  jsme společnými silami vytvořili raketu. Určitě by každý z nás toužil letět do vesmíru a obdivoval naši zeměkouli v tom nekonečném  prostoru. O tom, že voda je největší dar pro náš život, nemusíme nikoho přesvědčovat. S modrými tkaničkami jsme cvičili a pohybově ztvárnili báseň Kapička. A abychom nezapomněli, naši společnou fotografii s raketou jsme přihlásili do soutěže SVČ Amos - Nejlepší výrobek z recyklovaného materiálu.

1.třída - Odměna za účast v soutěži

Děti se dočkaly odměny za výrobu rakety z plastových lahví. Všechny byly obdarovány reflexním bezpečnostním páskem na ruku a píšťalkou. Společně využijí skicák, pastelky a omalovánky. Odměnu osobně přinesl zaměstnanec střediska volného času Amos. Děkujeme!
 
GALERIE 1.třída - Odměna za účast v soutěži

1.třída - První květnové dny

Květen jsme zahájili povídáním o mamince a rodině. Děti vyrobily plastický obrázek vázy s květinami, během her byly  aktivními stavaři domku pro rodinu, kde se střídaly v rolích maminek, tatínků a dětí. Toto téma je neopouštělo mnoho dní. Oblíbily si také píseň o mamince. Věnovaly se též pohybovým hrám s pravidly. 

1.třída - Semínko, vstávej!

Děti se seznamují s životem v různých jeho podobách. K jaru neodmyslitelně patří semínka. Děti si je samy zasévaly do mokré vaty i do truhlíku s hlínou. Měly možnost denně o ně pečovat a pozorovat, jak rychle se semínka "probudí" a začnou růst. Největší radost měly z hřištní trávy, řeřichy a čočky, jelikož začaly růst nejrychleji. Máme také bylinky a možná i kouzelnou fazoli. Proto pozorujeme a pečujeme dál. Nechyběla ani krásná píseň Semínka. Naším pěstitelským maskotem je trávňák ježek. 

1.třída - O hmyzu

Další důležitou součástí přírody je hmyz. Kdo by neznal motýly, berušky a mravence... Na fotografiích vidíte náš tanec modrásků a berušek se šátky dle písně Motýlku, výtvarné pojetí berušek v trávě a pestrých motýlů. Mravenci si zdolávali lesní cestičku. Na školní zahradě občas pozorujeme létající žluťásky, bělásky i babočky.  

1.třída - Den dětí

Krásný slunečný 1.červen umocnil radost dětí z jejich svátku. Oslavily jej zpěvem, různými pohybovými úkoly, mlsáním čerstvě vyrobeného popcornu a možností vybrat si dárek. Pokračovaly kreslením na chodník a foukáním bublifuku. Pro nás dospělé byl největším dárkem úsměv spokojených a zdravých dětí.

1.třída - Naše radnice

V rámci povídání, čtení, cvičení, poslechu a zkušeností o našem městě, vytvořily děti s pomocí učitelky naši krásnou Českotěšínskou radnici. Společnými silami vymalovaly obraz velkého formátu, který dotvořily lepením květinové výzdoby oken a svou vlastní postavičkou.  
GALERIE 1.třída - Naše radnice
Děti a radnice

1.třída - Léto

Děti si užily několik krásných slunečných dní v zeleni naší zahrady a při tvoření či pokusech ve třídě.

1.třída - Dopravní hra

Doprava je nedílnou součástí našeho moderního života. Je pro nás velkým pomocníkem, ale bývá stále více nebezpečná. Proto se děti účastní her s dopravní tematikou, aby se naučily, jak se zodpovědně na silnici chovat.

1.třída - Prázdninový amulet

Přemýšleli jsme, co bychom si vyrobili malého, abychom to mohli mít stále u sebe. Tak jsme z korálků navlékali náramky a přívěsky, které nám budou o prázdninách připomínat naši třídu a kamarády...

1.třída - Pasování školáků

Letos je Pasování dětí na školáky jiné. Ale nám to nevadí. Nacvičili jsme veselý taneček jako překvapení pro paní učitelku, která se také s námi a mateřskou školou loučí. Pracovala dlouhá léta, a odchází na zasloužený odpočinek. Po milém povídání a pohybovém dárečku jsme si společně zatančili dle písně Loučení. A pak následovalo pasování dětí velkou pastelkou. Nebojte se, není těžká. Je to polštářek, na kterém si mohou budoucí prvňáčci po škole odpočinout.

1.třída - Sešli jsme se spolu

Od 1. září se spolu scházíme, abychom se blíže poznali, pochopili, porozuměli si, a následně si užili čas her, učení i odpočinku. 


1.třída - Startujeme

3.třída - Jablíčkování

Už krásný podzim podává jablíčka sladká, voňavá... A nejen jablíčka, také například švestky a hrušky. A právě tohoto podzimního ovoce jsme si hojně užili! Nejprve jsme si vytvořili výstavku. Ovoce jsme pojmenovávali, porovnávali, počítali, poznávali podle vzhledu, hmatu, chuti, pili jsme ovocné smoothie a část jsme si také nasušili. Naše jablíčkování se promítlo i do výtvarných a rukodělných prací.

3.třída - Zebra se za tebe nerozhlédne

Tým silniční bezpečnosti vyhlásil pro mateřské školy výtvarnou soutěž s dopravní tématikou „Zebra se za tebe nerozhlédne" na téma: Jak se ne/bezpečně přechází přes silnici. Po předchozích rozhovorech a dopravních hrách jsme se pustili do díla. Do soutěže jsme vybrali 3 práce. Všem zúčastněným patří pochvala a velké uznání si zaslouží Natálka, která se svému dílu věnovala několik dní. 

GALERIE 3.třída - Zebra se za tebe nerozhlédne

1.třída - Zebra se za tebe nerozhlédne

Naše třída se také zapojila do soutěže s bezpečnostní tematikou. Je škoda, že jsme našli pouze jednu odvážnou dívku, která se úkolu zhostila, a pracovala několik dní, až vzniklo toto krásné dílo Na zebře po zebře.


1.třída - Kdo si hraje, nezlobí

Přehoupli jsme se do měsíce října, který nám utíká vpřed mílovými kroky. Chceme se pochválit, že si i sami vydržíme krásně hrát, a paní učitelka nás může jen sledovat a fotografovat. Ano. Mohu to doložit touto pohlednicí, kde si děti spontánně vytvořily i domečky pro papuče, když si hrály na rodinu. Vydržely také dlouho tvořit  ze stavebnice u stolu.


1.třída - Zahradníci

Neuvěříte, jak lákavé mohou být na školní zahradě krtkovy kopečky. Nejen vzhledem, ale také kyprostí hlíny, a když už jeden na ni sáhne, ostatní neodolají. A tak je děti využily ke hře na zahradníky, a zasadily si do nich větvičky a listy, které našly. Rovnaly je a přesazovaly, krásně při tom spolupracovaly. 

3.třída - Soutěž ke Dni stromů

Zapojili jsme se do soutěže města Český Těšín uspořádanou ke Dni stromů. Vytvořili jsme jablůňku za pomoci výtvarné techniky – mačkání papíru. Práce šla dětem pěkně od ruky, z konečného výsledku měly velkou radost.

GALERIE 3.třída -

1.třída - Draci

Na podzim často fouká silný vítr. To nás motivovalo k výrobě papírových dráčků. Tentokrát jsme měli problém děti vyfotit, jelikož je stále lákalo svá díla alespoň v herně provětrat. Ještě více ocasatých krasavců nám postupně přibývá na okenní zácloně.

MŠČ-1.třída-Draci

Lesní zvířátka

Týden s lesními zvířátky začal společnou tvorbou, kdy děti malovaly les a následně nalepily lesní zvířátka. Děti si zahrály spoustu her, kde ztvárňovaly zvířátka například pantomimou nebo s kostýmem lesního zvířete. Pomocí ukázek děti poslouchaly zvuky zvířat, které se jim moc líbily a zvuky zkoušely napodobovat. Děti venku pozorovaly, jak se ptáčci chystají na odlet do teplých krajin. A na závěr si děti vyrobily masky lesních zvířátek a dramatizovaly, jak si zvířátka v lese hrají. 

  

GALERIE Lesní zvířátka

 

3.třída - Slané tvoření

Smíchali jsme hladkou mouku, sůl a vodu a vzniklo nám slané těsto – skvělá hmota k modelování. Nejprve jsme museli těsto pořádně promačkat, aby se spojily všechny suroviny. A začali jsme si hrát. Vytvořili jsme kouli, následně placku, ze které nám pomocí vykrajovátek vznikaly různé listy. Několik dní jsme museli počkat, než listy úplně uschly a pak jsme si je pomalovali. Činnosti se nám velmi líbily a určitě se ke slanému těstu ještě někdy vrátíme.

GALERIE 3.třída - Slané tvoření

3.třída - Podzimní sovy

Je podzim. Všude kolem se nachází spousta spadaného listí, které přímo vybízí k tvoření. Tak vznikly naše sovičky. Rodičům děkujeme za dodání celofánových sáčků a barevného listí.

GALERIE 3.třída - Podzimní sovy

 

3.třída - Kouzlení s listy

Dnes se z nás stali kouzelníci. Výtvarnou technikou zvanou FROTÁŽ jsme si vyčarovali barevné podzimní listy. Práce to byla vskutku zajímavá a zábavná.

GALERIE 3.třída - Kouzlení s listy

 

1.třída - Den stromů

U příležitosti Dne stromů jsme se těmto krásným dřevinám věnovali během našeho povídání, zpívání, prohlížení a tvoření. Hodně času nám zabral strom ve čtyřech ročních obdobích, který po dokončení samostatně stojí jako prostorová dekorace. Vyzkoušeli jsme také otiskování listů, prstů, přiřazování obrázků ke skutečným listům, pracovní list, lepili jsme mandalu.

4.třída - Podzimní radovánky

Nevlídné počasí dětem nezkazilo náladu. Radovaly se během různých aktivit s hračkami, i při cvičení s paní učitelkou.

GALERIE 4.třída - Pozimní radovánky

 

4.třída - Podzimní hrátky na zahrádce

Děti využily podzimní slunečné počasí ke hře na zahradě mateřské školy. Házely si míčem, točily se na kolotoči, v pískovišti tvořily různé bábovičky, stavby, tunely.

GALERIE 4.třída - Podzimní hrátky na zahrádce

3.třída - Drakiáda

Děti využily podzimního větříku a pouštěly si na školní zahradě své draky, které si vyrobily z mikrotenových sáčků.
GALERIE MŠČ - 3.třída - Drakiáda 

4.třída - Jak si hrají kamarádi

3.třída - Listopad, listopad

S velkým zaujetím se děti na školní zahradě pustily do hrabání listí, kterého ze stromů napadalo opravdu hodně.

3.třída - Roční období

Děti si při nácviku písničky "Jaro, léto, podzim, zima" zopakovaly všechna roční období a barevně to vystihly ve svých výtvarných dílech se stejnojmenným názvem.
 
 

4.třída - Podzimní tvořeníčko

 Pan Podzim zavítal i do naší třídy. Děti si ho pořádně užily. Porovnávaly kaštany a šišky s obrázky, vybarvovaly obrázek kaštanu s listím, vytvářely barevné otisky různých tvarů listů a zazimovaly medvěda. Nejvíce se jim však líbilo sbírání listí a tvoření hromádek na zahradě mateřské školy.

3.třída - Výtvarná soutěž

Zapojili jsme se do výtvarné soutěže "Mezinárodní rok ovoce a zeleniny" vyhlášené městem Český Těšín, v zastoupení Městským úřadem Český Těšín, odborem výstavby a životního prostředí v rámci mezinárodního ekonomického studentského sympózia v Českém Těšíně. Společně jsme vytvořili koláž pod názvem „Ovoce na míse".4.třída - Svatý Martin

Podzimní období je spojeno s příjezdem svatého Martina na bílém koni. Letos to pravda nebyla, počasí bylo krásné. Využili jsme toho k různým hrám a výtvarným činnostem, naučili jsme se píseň Svatý Martin.

1.třída - Lesní zvířata

Všichni víme, jak jsou pro děti atraktivní zvířata. Mají své domácí mazlíčky, navštěvují ZOO, znají některá domácí, a tak jsme se tentokrát věnovali zvířatům lesním. Jak vypadají, kde a jak spí, čím se živí. Využili jsme obrázky, knížky, pohádky a písničky k jejich přiblížení. Nejvíc jsme byli překvapeni, když během třídění velké krabice plné zvířat jsme objevili pouze maličkého jelena, daňka, a v legu veverku, srnku a zajíce. Asi budeme muset napsat Ježíškovi.... Také jsme opisovali názvy několika druhů a nechybělo ani výtvarné zpracování. A přilétajícím havranům se líbí naše školní zahrada.

1.třída - Oslava

Před pár dny jsme slavili narozeniny našich kamarádů. Popřáli jsme jim slovem i písničkou, zatančili jsme si, udělali "hobla". V hezké obrázkové tašce kluci přinesli balíčky dobrot, balené pro každého jednotlivce zvlášť. To bylo radosti! Z větší části to bylo zdravé mlsání. Štědrým rodičům velice děkujeme. 

1.třída - Listopad na zahradě

Listopad pro svou barevnost patří k nejkrásnějším měsícům v roce. Jsme rádi, že počasí nám celkem přeje, a můžeme pobývat na zahradě. Nasbírali jsme si zde několik sáčků žaludů, jezdili jsme na odrážedlech, ale největší radost jsme měli z rozhazování listí. 

1.třída - Hry

Opakovaná pravda, že kdo si hraje - nezlobí, je patrná na snímcích níže. Je moc příjemné pozorovat děti, když jsou zdravé, spokojené, a právě se soustředí na svou hru. A je úplně jedno, jestli při tom tvoří něco velkého, malého, nebo si prožijí svou chvilku, ve které jsou šťastné.

1.třída - Doprava

Na bezpečnost v silničním provozu dbáme každý měsíc. Opakování - matka moudrosti, a tak si děti připomněly nejen důležitost používání přechodů pro chodce, světelnou signalizaci, ale mnohé si procvičovaly i na pracovních listech, v básni a písni. Pohlednice je vytvořena z výcviku řidičů v překážkové dráze.

4.třída - soutěž Ovoce a zelenina

Dětem se zalíbilo téma k zdravému životnímu stylu, a proto se s radostí vrhly tvořit jabloň a hrušeň do soutěže.

1.třída - Výtvarná soutěž

Naše třída se také zapojila do soutěže Mezinárodní rok ovoce a zeleniny. Po prvotním vytvoření nabídkového letáku s košíky ovoce a zeleniny jsme se dopracovali až k farmáři a jeho prodeji ve stánku. Děti si užily stříhání malých tvarů, lepení a malování, opisování slov a číslic. Škoda, že někteří autoři společného díla nám onemocněli a nemohou se také prezentovat na společné fotografii.
    

1.třída - Naše zdraví

Zdraví. Slovo o šesti hláskách, když ho vyslovíte, o šesti písmenech, když ho napíšete. A přitom je to to nejcennější co máme. Děti si zatím jeho obsah neuvědomují.  Aby pochopily, vedli jsme rozhovory o jídle, otužování, vhodném oblékání, spánku, a hlavně o pohybu. Vše jsme zkoušeli i v praxi. Zkusili jsme si ovazování vystřižené končetiny. I to se nám může někdy hodit.

1.třída - Společenské hry

Společenské hry jsou nedílnou součástí výchovy a vzdělávání dětí. Učí je pravidlům, trpělivosti, sledování spoluhráčů, radosti ze hry a výhry, ale také schopnosti přijmout prohru. K jejich oblíbeným patří Ovocná věž či Člověče, nezlob se. Letos poprvé zvolily stolní fotbal a hokej. Měly tak možnost užít si hru i sport zároveň.

1.třída - Čtenářská gramotnost

Čteme s mámou a tátou příběhy s dětským hrdinou. Tak znělo zadání pro předškoláky na měsíc listopad. Téma bylo vysvětleno, ale ne zcela správně realizováno. Byly očekávány příběhy kluků a holčiček, a nám se objevili hrdinové v podobě zvířátek, robotů či sněhuláka. Nemohu však dětem upřít velkou snahu na zpracování obrazové stránky. Rodičům děkuji za spolupráci a dodržení termínu. Škoda, že pro nemoc plnili úkol pouze dva chlapci. Z minulého měsíce pokračujeme ve využívání balíčku 100 hádanek, při nichž si děti bystří představivost, přemýšlení, výbavnost pojmů i logiku.

1.třída - Malířský maraton - Jak cvičíme

Denně provádíme řízené tělesné pohyby, proto byly děti požádány, aby namalovaly sebe při cvičení s náčiním. Malování na velké archy je velmi zaujalo, a vznikla díla plná radosti, pohybu a energie.
GALERIE 1.třída - Malířský maraton - Jak cvičíme
 
 

1.třída - Symbol vánoc - soutěž

Vytvořte symbol vánoc a zapojte se do soutěže českotěšínských škol v rámci Adventu v Těšíně na Náměstí ČSA v Českém Těšíně dne 26.11.2021. Takto zněla výzva, a níže můžete vidět výsledek našeho snažení. 
 

3.třída - Čertí hrátky

Jako každý rok v tomto období, i letos jsme si dopřáli čertí hrátky. Děti mají toto téma velmi rády. Zažili jsme spoustu legrace, tvořili jsme, zpívali, hráli pohybové hry s čertí tématikou, vytvořili jsme si čertí galerii a zahráli jsme si i čertí divadlo. Zpočátku se někteří i trošičku báli, ale nakonec bylo celý týden hodně veselo.

GALERIE 3.třída - Čertí hrátky

1.třída - Čerti a řetěz

Děti se připravovaly na příchod Mikuláše, čerta a anděla, a proto si pro ně připravily čertovskou výzdobu v podobě papírových hlaviček andělů, čertů a dlouhého řetězu. Tvoření si moc užily, a myslím, že i oni budou spokojení. Také se naučily krásnou píseň Čertovská polka a samozřejmě i básničku. Znáte ji? „Já jsem malý čertíček, vystrkuji jazýček. Na hlavě dva růžky mám, k čemu? Ani nevím sám. Rameno mi pytel zdobí na děti, co nejvíc zlobí. Do peklíčka hop a skok, přijdu zase příští rok!" 

GALERIE 1.třída - Čerti a řetěz

Mikulášská nadílka

Tradice jsou tradice. Letos tomu nebylo jinak, když k nám po roce zavítal Mikuláš se svými pomocníky a Knihou hříchů. Někteří měli hodně nahnáno! Vše nakonec dobře dopadlo. Pomohly jim k tomu nacvičené básně a písně, po jejichž předvedení byly dětem hříchy v podobě zlobení odpuštěny a mohlo dojít k nadělování dárků. Děti si odnesly dva balíčky s ovocem i sladkostmi, které pro ně připravily paní kuchařky a členové Spolku Pod Zvonek. Děkujeme!

GALERIE Mikulášská nadílka

1.třída - Radost ze sněhu

Vzpomínáte? Ještě před několika dny jsme se mohli těšit ze sněhu. Nebylo ho mnoho, ale radost jsme z něj měli všichni.

1.třída - Naše rána

Každé ráno si s chutí hrajeme. I v tomto předvánočním období nás stále baví domečky a domky různých velikostí - od lega, až po ty velké, do nichž se vejdeme i my. To, co vidíte, není konečný vzhled, protože neustále domky upravujeme a přestavujeme. Často zjišťujeme, že ne vše drží pohromadě, a musíme také přemýšlet, jak to udělat, aby se nám nerozpadly. Některé z nás baví prohlížení letáků. Najdeme v nich, co dobrého by nám mohla maminka koupit cestou domů.

100 zvonků z Pod Zvonku aneb Kamínkování v MŠ

V pondělí se naši předškoláci zúčastnili oslavy 100. narozenin školy.  Děti plnily různé sportovní úkoly a moc si to užily. Na závěr je čekalo překvapení v podobě hledání malovaných kamínků se zvonkem. Všechny děti byly úspěšné a kamínek našly. Teď už je jen na nich, zda si ho nechají jako památku, nebo ho schovají  jinam pro někoho dalšího. Rodiče prosíme o zaslání fotky dítěte s kamínkem na Fb stránku do skupiny 100 zvonků z Pod Zvonku.

3.třída - Čteme s mámou a tátou

V měsíci listopadu jsme se zúčastnili plnění úkolu čtenářské gramotnosti "Čteme s mámou a tátou příběh s dětským hrdinou". Do této výzvy se zapojila většina dětí a jejich rodičů. Čtenářské karty měli všichni moc krásně zpracované, a proto se jim podle nich snáze hovořilo o tom, co jim doma rodiče přečetli. Za splněný úkol si děti zasloužily odměnu ve formě malé knížečky. 
  

3.třída - Okovej mě, kováříčku

Aby mohl přijet Martin na svém koni, musí být řádně okovaný. A právě o to se děti pokoušely. Zároveň si procvičovaly barvy, početní představy a logické myšlení. Šlo jim to skvěle! 

3.třída - Učíme se hodnotit

Každý den nás ve školce čeká úkol, který společně plníme. Na závěr si vždy vyhodnotíme, jak se nám podařilo úkol splnit. K hodnocení používáme smailíky v různých formách. Máme smailíkový semafor, kam připínáme svoje značky na kolíčkách, také máme každý své smajlíky, které zvedáme podle toho, na co se ptá paní učitelka, dále máme velké smailíky na magnetickou tabuli, ke kterým přiřazujeme svoje značky. V letošním školním roce nám ještě přibyly mazací tabulky, na které své smailíky sami kreslíme. Hodnocení nás moc baví, jsme rádi, že se můžeme pochválit, a také si začínáme uvědomovat, co můžeme udělat pro to, aby to příště bylo lepší, když se nám to dnes zrovna moc nevydařilo.
GALERIE 3.třída - Učíme se hodnotit

3.třída - Adventní čas

Ty nejkrásnější dny v mateřské škole prožívají děti v předvánočním období. Po celou dobu adventu se děti připravovaly a těšily na Vánoce. Plnily zábavné úkoly z adventního kalendáře, ozdobily stromeček vlastnoručně vyrobenými hvězdičkami v domácím prostředí, vyrobily si stromečkové zápichy a vánoční 3D přáníčko, zpívaly koledy, jež doprovázely na Orffovy nástroje, hrály vánoční pohybové i didaktické hry a poslouchaly vánoční čtené i vyprávěné  příběhy. Vyvrcholením všeho bylo posezení u vánočního stromečku se zdravým mlsáním a rozbalováním vánočních dárků.
GALERIE 3.třída - Adventní čas

1.třída - Vánoce

Vánoce, pro rodiny s dětmi nejkrásnější čas v roce.... Ve školce jsme si tuto sváteční dobu také zpříjemnili. Děti se s chutí pustily do zdobení vánočního stromečku, vytváření dekorací, přáníček, dárků. Dočkaly se i vánoční nadílky v podobě zdravotních rehabilitačních pomůcek.

1.třída - Tři králové

Téma Tři králové děti velice zaujalo... Ve dvojicích soutěžily ve skládání rozstříhaných obrázků králů, vybarvovaly omalovánku dle barevné legendy, vyrobily koruny pro tři krále, soutěžily v pokládání dílků lega na písmena K+M+B na barevných korunách, učily se píseň My tři králové jdeme k vám a obsah písně zdramatizovaly. Vyslechly si vyprávění o významu Tříkrálové sbírky, kterou v našem městě pořádá Charita Český Těšín.

GALERIE 1.třída - Tři králové
 

4.třída - Děti a krmítka

Děti se v rámci pobytu venku seznamují se zimní přírodou, zvířátky, ptáčky. Zábavnou formou děti získávají nové vědomosti, dovednosti a praktické zkušenosti. Ve třídě děti nejprve naplnily krmítka zrním pro venkovní ptactvo. Následně pověsily krmítka plná zrní na strom na zahradě mateřské školy. Nyní děti pozorují, kdo si na té dobrotě pochutná.

GALERIE 4.třída - Děti a krmítka

1.třída - Krtiny

Krte, krte, krtečku, děláš mnoho kopečků!" Opravdu. Velká část naší zahrady je přeryta krtkem. Děti již nejednou nadšeně zkoumaly, zda objeví někde otvor, kterým by se mohly podívat dál. Nepovedlo se jim to. Ale teď už ví, že krtek je slepý, pracovitý a vytrvalý. Pod největší krtinou má ložnici, a ve spíži zásobu živých, proti pohybu paralyzovaných žížal.

GALERIE 1.třída - Krtiny

1.třída - Hravá abeceda

Průběžně plníme úkoly čtenářské gramotnosti předškoláků. Tentokrát jsme se zaměřili na Hravou abecedu. Četli jsme si z Obrázkové abecedy básničky, vyhledávali konkrétní obrázky na danou hlásku/ písmeno. Děti bavily úkoly s kolíčky, tajné písmo, mandaly se sněhovými písmeny, ale také počítačový program Slabikář, či velké puzzle Abeceda. Nechyběla ani píseň Písmenková mašinka a další nápady.

GALERIE 1.třída - Hravá abeceda

Hry na zahradě a podzimní procházka

 Měsíc září byl ve znamení seznamování, tvoření společných pravidel a v neposlední řadě také podzimních procházek. Po řádném prozkoumání zahrady naší školky jsme se vydali i na delší procházku a pozorovali, jak se mění příroda na podzim.

GALERIE 

Halloween Party

Děti se v týdnu seznámily se zvyky a tradicemi na Halloween a připravily výzdobu třídy, kterou v průběhu týdne vyráběly. V týdnu byla vyhlášena soutěž „Moje dýně", kdy děti doma vyrobily nejrůznější dýně a donesly je do školky. Poté se děti zúčastnily Halloween Party, kterou si moc užily. Děti přišly v kostýmech a soutěžily na různých stanovištích. Nakonec čekala děti mini diskotéka a nechyběla ani sladká odměna pro děti, kterou připravili rodiče dětí, za což moc děkujeme.

 

GALERIE Halloween Party

 

PRVNÍ SNĚHOVÁ NADÍLKA

 První sněhová nadílka vykouzlila dětem radost na tváři, a proto jsme vyrazili na školní zahradu, kde si děti mohly sněhu dostatečně užít. Stavěly sněhuláky, bobovaly, dělaly andělíčky ve sněhu, koulovaly se a zkrátka si to pořádně užívaly.

GALERIE PRVNÍ SNĚHOVÁ NADÍLKA

 


100 ZVONKŮ Z POD ZVONKU ANEB KAMÍNKOVÁNÍ V MŠ

 

A je to tady! Naše škola slaví 100 let. K příležitosti těchto krásných narozenin se děti předškolního věku zúčastnily hledání kamínků s názvem „Sto zvonků z Pod Zvonku" na školní zahradě. Prosíme naše rodiče o spolupráci, aby nalezený kamínek od svého předškoláka vyfotili a sdíleli na Facebooku ve skupině Sto zvonků z Pod Zvonku. Děkujeme za spolupráci.

 

GALERIE 100 ZVONKŮ Z POD ZVONKU ANEB KAMÍNKOVÁNÍ V MŠ

 

VÁNOČNÍ ČAS

Během tohoto tématu se děti seznamovaly s tradicí Vánoc a se zvyky, které se k této tradici vztahují. Obeznámily se se symboly Vánoc. Plnily grafomotorické úkoly s tématem Vánoc. Modelovaly baňky a stromečky. Stavěly stromečky ze stavebnic. Tvořily vánoční přáníčka a dárky pro své blízké. Společnými silami děti zdobily vánoční stromeček, pod které jim Ježíšek nadělil dárečky. Učily se básničky, koledy a tanec. Nejlépe strávený čas byl venku na školní zahradě, kde děti zdobily venkovní stromečky a stavěly sněhuláka.

 

GALERIE VÁNOČNÍ ČAS

 

PŘIŠEL JEŽÍŠEK

Letos nás Ježíšek překvapil v mateřské škole již 21. 12. 2021. Pod stromečkem nechal dětem spoustu dárečků. Děti rozbalovaly, co jim síly stačily a radovaly se z nových hraček. Děkujeme Ježíšku.

 

GALERIE PŘIŠEL JEŽÍSEK