Události a fotogalerie

Nahoru

1.třída - Naše Vánoce

Netrpělivě očekávanou dobu předvánoční jsme využili k tvorbě přáníček, dárečků, dekorací k výzdobě třídy, ale také k poslechu vánočních pohádek, příběhů a tradic. Naslouchali jsme krásným tónům koled a dočkali jsme se i nadílky pod stromečkem. Nové hry a doplňky k hrám nám udělaly velkou radost.

 1.třída - Naše Vánoce

1.třída - Únorový sněhulák

Konečně napadl sníh a můžeme stavět sněhuláka. Děti se do jeho stavby vrhly s nadšením. První koule, druhá koule, třetí koule, oči, nos – sněhuláček stojí bos! 

GALERIE 1.třída - Únorový sněhulák


3.třída - Užíváme si sněhu

Jelikož stále sněží a mrzne, rozhodly se děti toho využít, a začaly tvořit různé stavby.

GALERIE 3.třída - Užíváme si sněhu

 

3.+1.třída - Krmítko

Předškoláci obou tříd společně ozdobili přírodním materiálem krmítko pro ptáčky, které jim dodalo středisko volného času Amos. Nazdobený výrobek je umístěn v jejich areálu, a děti mají v plánu jít ptáčky nakrmit.

GALERIE 3.+1.třída - Krmítko

1.třída - Veselé dopoledne

3.třída - Veselé pohádkohraní

Děti přišly do mateřské školy v oblíbených kostýmech a užily si zábavné dopoledne plné her.

GALERIE 3.třída - Veselé pohádkohraní

1.třída - Opět spolu

Po šesti týdnech distančního vzdělávání jsme se opět spolu rádi sešli v naší třídě. Baví nás dělat stejné aktivity, ale také nové si vymýšlet. Jsme trpělivější a ohleduplnější ke svým kamarádům. S chutí si užíváme pohyb na sluncem zalité školní zahradě.

1.třída - Den Země

Podívejte se na naši malou ukázku toho, co jsme dělali u příležitosti svátku Země. Kromě povídání jsme si na mini výstavku uložili dary Země, které máme denně okolo sebe. Povídali jsme si a zpívali o třídění odpadového materiálu. Z PET lahví, které rodiče přinesli ve velkém množství,  jsme společnými silami vytvořili raketu. Určitě by každý z nás toužil letět do vesmíru a obdivoval naši zeměkouli v tom nekonečném  prostoru. O tom, že voda je největší dar pro náš život, nemusíme nikoho přesvědčovat. S modrými tkaničkami jsme cvičili a pohybově ztvárnili báseň Kapička. A abychom nezapomněli, naši společnou fotografii s raketou jsme přihlásili do soutěže SVČ Amos - Nejlepší výrobek z recyklovaného materiálu.

1.třída - Odměna za účast v soutěži

Děti se dočkaly odměny za výrobu rakety z plastových lahví. Všechny byly obdarovány reflexním bezpečnostním páskem na ruku a píšťalkou. Společně využijí skicák, pastelky a omalovánky. Odměnu osobně přinesl zaměstnanec střediska volného času Amos. Děkujeme!
 
GALERIE 1.třída - Odměna za účast v soutěži

1.třída - První květnové dny

Květen jsme zahájili povídáním o mamince a rodině. Děti vyrobily plastický obrázek vázy s květinami, během her byly  aktivními stavaři domku pro rodinu, kde se střídaly v rolích maminek, tatínků a dětí. Toto téma je neopouštělo mnoho dní. Oblíbily si také píseň o mamince. Věnovaly se též pohybovým hrám s pravidly. 

1.třída - Semínko, vstávej!

Děti se seznamují s životem v různých jeho podobách. K jaru neodmyslitelně patří semínka. Děti si je samy zasévaly do mokré vaty i do truhlíku s hlínou. Měly možnost denně o ně pečovat a pozorovat, jak rychle se semínka "probudí" a začnou růst. Největší radost měly z hřištní trávy, řeřichy a čočky, jelikož začaly růst nejrychleji. Máme také bylinky a možná i kouzelnou fazoli. Proto pozorujeme a pečujeme dál. Nechyběla ani krásná píseň Semínka. Naším pěstitelským maskotem je trávňák ježek. 

1.třída - O hmyzu

Další důležitou součástí přírody je hmyz. Kdo by neznal motýly, berušky a mravence... Na fotografiích vidíte náš tanec modrásků a berušek se šátky dle písně Motýlku, výtvarné pojetí berušek v trávě a pestrých motýlů. Mravenci si zdolávali lesní cestičku. Na školní zahradě občas pozorujeme létající žluťásky, bělásky i babočky.  

1.třída - Den dětí

Krásný slunečný 1.červen umocnil radost dětí z jejich svátku. Oslavily jej zpěvem, různými pohybovými úkoly, mlsáním čerstvě vyrobeného popcornu a možností vybrat si dárek. Pokračovaly kreslením na chodník a foukáním bublifuku. Pro nás dospělé byl největším dárkem úsměv spokojených a zdravých dětí.

1.třída - Naše radnice

V rámci povídání, čtení, cvičení, poslechu a zkušeností o našem městě, vytvořily děti s pomocí učitelky naši krásnou Českotěšínskou radnici. Společnými silami vymalovaly obraz velkého formátu, který dotvořily lepením květinové výzdoby oken a svou vlastní postavičkou.  
GALERIE 1.třída - Naše radnice
Děti a radnice

1.třída - Léto

Děti si užily několik krásných slunečných dní v zeleni naší zahrady a při tvoření či pokusech ve třídě.

1.třída - Dopravní hra

Doprava je nedílnou součástí našeho moderního života. Je pro nás velkým pomocníkem, ale bývá stále více nebezpečná. Proto se děti účastní her s dopravní tematikou, aby se naučily, jak se zodpovědně na silnici chovat.

1.třída - Prázdninový amulet

Přemýšleli jsme, co bychom si vyrobili malého, abychom to mohli mít stále u sebe. Tak jsme z korálků navlékali náramky a přívěsky, které nám budou o prázdninách připomínat naši třídu a kamarády...

1.třída - Pasování školáků

Letos je Pasování dětí na školáky jiné. Ale nám to nevadí. Nacvičili jsme veselý taneček jako překvapení pro paní učitelku, která se také s námi a mateřskou školou loučí. Pracovala dlouhá léta, a odchází na zasloužený odpočinek. Po milém povídání a pohybovém dárečku jsme si společně zatančili dle písně Loučení. A pak následovalo pasování dětí velkou pastelkou. Nebojte se, není těžká. Je to polštářek, na kterém si mohou budoucí prvňáčci po škole odpočinout.

1.třída - Sešli jsme se spolu

Od 1. září se spolu scházíme, abychom se blíže poznali, pochopili, porozuměli si, a následně si užili čas her, učení i odpočinku. 


1.třída - Startujeme

3.třída - Jablíčkování

Už krásný podzim podává jablíčka sladká, voňavá... A nejen jablíčka, také například švestky a hrušky. A právě tohoto podzimního ovoce jsme si hojně užili! Nejprve jsme si vytvořili výstavku. Ovoce jsme pojmenovávali, porovnávali, počítali, poznávali podle vzhledu, hmatu, chuti, pili jsme ovocné smoothie a část jsme si také nasušili. Naše jablíčkování se promítlo i do výtvarných a rukodělných prací.

Hry na zahradě a podzimní procházka

 Měsíc září byl ve znamení seznamování, tvoření společných pravidel a v neposlední řadě také podzimních procházek. Po řádném prozkoumání zahrady naší školky jsme se vydali i na delší procházku a pozorovali, jak se mění příroda na podzim.

GALERIE