the five core values are the rolex dj rolex explorer m216570 0001 42mm mens oyster bracelet black dial corporate culture.vaporesso px80 vape cases black for sale is constantly led by superior quality. ZŠ a MŠ Pod Zvonek- Události a fotogalerie

Události a fotogalerie

Nahoru

Čtvrťáci se učí venku

Krásné a teplé podzimní dny jsme využili  k vzdělávacím aktivitám v přírodě. Zábavnou formou jsme procvičili nejen matematiku a čtenářskou gramotnost, ale rozvíjeli jsme i postřeh a spolupráci. Zároveň jsme se proběhli na čerstvém vzduchu a obdivovali, jak podzim mění přírodu kolem nás. Takové učení nás baví a těšíme se, že se venkovní výuka stane pravidelnou součástí našeho vzdělávání.
Čtvrťáci
 
GALERIE Čtvrťáci se učí venku 1
 
GALERIE Čtvrťáci se učí venku 2

4. B - zkoumáme přírodu

Využili jsme krásného počasí a některé vyučovací hodiny jsme se učili venku. Zkoumali jsme, z čeho se skládá půda a své výsledky jsme pečlivě zapisovali. Malovali jsme své stíny a už po chvilce jsme pozorovali, jak se Země otáčí, když jsme do svých stínů už nevlezli. Z přírodnin ve školním atriu jsme společně tvořili slunce.  Těšíme se na další výuku v přírodě.
Žáci 4. B
 
GALERIE 4. B zkoumáme přírodu

Adaptační kurz žáků 6. ročníků - Komorní Lhotka 2023

Žáci šestého ročníku naší školy si letos na svém adaptačním kurzu užili skvělý čas plný dobrodružství, vzdělávání a společné zábavy. Kurz se odehrál v malebných Beskydech pod horou Godula a nabídl nám možnost prozkoumat tuto nádhernou krajinu a zároveň si užít čas ve společnosti kamarádů a pedagogů.
Po příjezdu na Penzion Zátiší, se všichni účastníci ubytovali v útulných pokojích a poté se vydali na procházku po okolí v blízkosti penzionu, aby se lépe seznámili s tímto krásným místem.
Po obědě jsme využili celé odpoledne k výletu ke skalní stěně tvořenou godulským pískovcem, která je zároveň i oblíbeným cílem horolezců. Cestou zpět jsme nezapomněli prozkoumat obec Komorní Lhotka. Příjemně unavení po odpolední procházce jsme se těšili na vydatnou večeři.
Druhý den byl plný dobrodružství. Přinesl společné aktivity a týmové hry pod vedením speciálního pedagoga Mgr. Renáty Tomiczkové. Po obědě jsme nashromáždili energii k výstupu na vrchol Goduly. Během výstupu jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o přírodě, historii a legendách této oblasti a dokonce jsme se naučili několik nových anglických slovíček spojených se zdejší přírodou.
Během naší nepřítomnosti na penzionu, kdy jsme "polykali” kilometry v godulských lesích, naše snaživé asistentky pedagoga nezahálely a připravovaly vědomostně pohybovou soutěž „Poznávám obec Komorní Lhotka ", kde žáci měli hledat jednotlivá stanoviště, která skrývala buď nějaký úkol nebo záludnou otázku. Soutěž měla dobrodružný ráz, protože její větší část probíhala za měsíčního svitu. To ovšem zdaleka nebyl konec druhého dne. Účastníci kurzu si na konci dne posílili digitální kompentence v rámci interaktivní vědomostní hry, kterou pedagogové vytvořili za přispění umělé inteligence. Žáci tak mohli zúročit nabyté vědomosti, které získali během výstupu na vrch Godula.
Poslední den našeho adaptačního kurzu byl věnován sportovním aktivitám. Celý kurz byl pro všechny zúčastněné obohacující nejen z hlediska zážitků, ale také vzdělání.
Naše adaptační kurzy nejsou jen o zábavě, ale také o učení a budování silných vztahů mezi žáky a pedagogy. Jsme nadšeni, že jsme mohli strávit tuto dobu společně a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky.
Děkujeme všem, kteří přispěli k tomuto skvělému zážitku, a těšíme se na další dobrodružství s našimi žáky.
Roman Gogolka
 
GALERIE adaptační kurz 3. den 1
 
GALERIE adaptační kurz 3. den 2Adaptační kurz 2. den

Druhý den adaptačního kurzu byl plný  nových zážitků a skvělého týmového ducha! Společně jsme prošli náročnými úkoly, které nás ještě více sblížily a posílily naše dovednosti. Reflexe dětí:„Líbí se mi hry (vybíjená atd). Líbí se mi výšlapy. Líbí se mi večery s kamarádkami. Líbí se mi tu.”„Líbí se mi tady 10/10. Je tu krásný krteček, mám ho ráda a je u něho krásný vzduch. Jsou tady skvělé hry. Hráli jsme vybíjenou a jídla tu jsou skvělá.”„Líbí se mi tady hry. Líbí se mi tady výlety. Líbí se mi tady koťátko a kočka.”
Žáci 6. ročníků
 
GALERIE adaptační kurz 2. den


Adaptační kurz 1. den

Šťastně jsme dorazili do Komorní Lhotky a ubytovali se v Penzionu Zátiší. Prohlédli jsme si okolí a užili si sportovní aktivity na zahradě. Všichni jsme spokojeni a počasí nám přeje.
Žáci 6. ročníků
 
GALERIE adaptační kurz 1. den


Čteme, píšeme a modelujeme v 1. A

Už umíme přečíst, poskládat, modelovat a napsat první písmena a slabiky. A dnes jsme se naučili poskládat i první slovo: MÁMA.
Monika Paráková
 
GALERIE Čteme, píšeme a modelujeme v 1. A

Prvňáci - začátek školního roku

 
GALERIE Prvňáci - začátek školního roku

Boj žáků 4. A o průkaz cyklisty

Ve středu 14. června žáci 4. A vykonali praktickou zkoušku z jízdy na kole podle silničních pravidel na dopravním hřišti v Českém Těšíně. Žáci obdrželi peněženky a za případné přestupky museli policistům platit pokuty. Zkoušku všichni žáci zvládli. Po vyhodnocení písemné části a sečtení všech bodů úspěšní žáci obdrželi z rukou policisty průkaz cyklisty.
Mgr. Jana Dziadurová
 
 
GALERIE Boj žáků 4. A o průkaz cyklisty

Liga prvňáků ve fotbale

 
GALERIE Liga prvňáků ve fotbale

Učíme se venku - 5. ročníky

 
GALERIE Učíme se venku - 5. ročníky

Čtenářská soutěž v 3. ročnících

V rámci hodin českého jazyka se žáci třetích tříd věnovali společné četbě knihy Miloše Kratochvíla Hloupežníci. Hlavní postava Matyáš prožil nevídaný příběh, v jehož závěru si uvědomil, že si nemůže každý říkat, co chce, protože tak může někomu ublížit. Po přečtení knihy si všechny děti ověřily v soutěži úroveň svého porozumění. Nejúspěšnější žáci byli odměněni knižními cenami.
Monika Paráková, Jana Walková
 
GALERIE Čtenářská soutěž v 3.ročníkuVlastivědná dobrota v 5. A

Ondra s Patrikem si do dnešní vlastivědy o sousedních zemích ČR připravili pro třídu překvapení. V rámci kapitoly o Slovensku nachystali pro třídu ochutnávku tradičních slovenských sýrů. Děti si smlsly na uzené i neuzené parenici, uzeném a neuzeném oštiepku i na korbáčiku.
Děkujeme za skvělý nápad, spolužáci z 5. A.
 
GALERIE Vlastivědná dobrota v 5. A

Akce EVVO 3. ročníky

Ve středu 7. června navštívily třídy 3.A a 3.B zážitkové centrum URSUS v Dolní Lomné. V programu Příroda všemi smysly aneb Mladý badatel přírody se děti dozvěděly mnoho zajímavostí ze života živočichů a rostlin. Mnohé informace mohly vnímat nejen sluchem a zrakem, ale rovněž hmatem, čichem a chutí. Také si mohly zkusit lov hmyzu na louce anebo vodních živočichů v tůňce. Byla to skvělá akce a děti si ji užily. 
Monika Paráková a Jana Walková
 
GALERIE Akce EVVO 3. ročník

Čtenářská soutěž v 4. ročnících

V rámci spolupráce s organizací Celé Česko čte dětem se ve čtvrtých třídách předčítala kniha Zdeňka Svěráka Tatínku, ta se Ti povedla. V pátek 9. června pak vybraní žáci v rámci čtenářské soutěže porovnávali své znalosti. Žáci obdrželi krásné ceny, které byly nakoupeny z prostředků Spolku Pod Zvonek.
Jana Dziadurová
 
GALERIE Čtenářská soutěž 4. ročníků

OPEN AIR čtenářská gramotnost v 5. ročnících

 
GALERIE OPEN AIR čtenářská gramotnost v 5. ročnících

Párové čtení ve 4. a 5. ročnících

 
GALERIE Párové čtení ve 4. a 5. ročnících
 
GALERIE Párové čtení ve 4. a 5. ročnících 2

Beseda se spisovatelkou Veronikou Chmelařovou

Dne 24. května jsme byli v rámci festivalu Čtení nad Olzou se žáky 4. A pozváni na besedu do Městské knihovny ve Svibici, kam za námi přijela historička, milovnice umění a spisovatelka Veronika Chmelařová. Představila nám svou knihu Od Venuše po atomy s ilustracemi Martina Krkoška. Publikace vedená jako rozhovor tří dětí nad otevřenou knihou představuje poutavou formou neslavnější umělecká díla od Věstonické venuše po současná díla. V druhé části si žáci sami vyzkoušeli výtvarné techniky básníka a výtvarníka Jiřího Koláře. Paní spisovatelka byla unešená jak z postřehů a znalostí našich žáků, tak z jejich výsledných prací. Děkujeme organizátorům za příležitost zažít umění na vlastní kůži.
Jana Dziadurová
 
GALERIE Beseda

Dopravní výchova žáků 4. A

Dne 26. května si žáci 4. A nachystali cyklistické přilby a vydali se na dopravní hřiště na Frýdecké ulici. Pod vedením policisty si nejprve prošli celé hřiště a byla jim připomenuta pravidla silničního provozu. Následovala jízda zručnosti na kole a poté si děti vyzkoušely jízdu, během které se snažily dodržovat všechna předepsaná pravidla. Praktické výuce předcházela teoretická příprava a písemná zkouška ve škole. Dne 14. června se žáci 4. A vydají na hřiště znovu, aby pod dohledem policistů úspěšně vykonali praktickou zkoušku, a získali tak průkaz cyklisty.
Jana Dziadurová
 
GALERIE Dopravní výchova žáků 4. A

Atletická soutěž 2. stupně v rámci poháru starosty města Český Těšín

Poslední květnový den se žáci 2. stupně zúčastnili městské soutěže v atletice v rámci poháru  starosty města Český Těšín. Poměřili  své výkony s ostatními žáky jiných škol v Českém Těšíně. Každý nastupoval do své disciplíny s velkým nasazením. Některým se dokonce povedly i osobní rekordy, někteří dokonce získali i medailové umístění. V kategorii mladších žáků v běhu na 60 m obsadil Hlaváček Dominik 2. místo a Kopřiva Patrik získal ve stejné disciplíně 3. místo. V téže kategorii se dařilo i Nikolasi Šenkýřovi, který získal 3. místo ve skoku dalekém. V kategorii starších žáků ve vrhu kouli získal  2. místo Suchánek Teodor. Blahopřejeme ke krásným výsledkům. Děkujeme žákům za reprezentaci školy.
Monika Ivánková
 
GALERIE Pohár starosty - atletika

ZOO Ostrava

V pátek 26. května žáci druhých ročníků zavítali do Zoologické zahrady v Ostravě. Prohlédli si zvířata, ale i krásná zákoutí zahrady. Čas zbyl i na nákup suvenýrů a mlsání. Počasí jim přálo a výlet si užili.
Jana Helisová
 
GALERIE ZOO Ostrava

Turistický kurz Horní Lomná

Žáci sedmých absolvovali turistický kurz v Horní Lomné v hotelu Excelsior. Čekaly je  zde beskydské lesy, čistý vzdoušek, ranní štěbetání okolního ptactva. V pondělní vyrazili žáci s pedagogickým doprovodem do kopce nad hotelem. Pěkná dvouhodinová procházka. V úterý se žáci vypravili v jemném deštíku na vrch Kamenitý a odpoledne su vyzkoušeli své sportovní nadání pro stolní tenis, bowling a kupodivu i chvíle s písničkou proběhla vcelku dobře. Večerní zaměstnání    se neslo v duchu pohybových her a nácviku tance. Středa přinesla probuzení do deště. Hurá, nekonala se rozcvička. Přestalo pršet a všichni jsme vyrazili na 5 km dlouhou procházku do Dolní Lomné. Cesta vedla po cyklostezce krásnou přírodou v Dolní Lomné . Odpoledne proběhlo protažení těl na sportovním hřišti. u hotelu a večerní program obohatila. V dolních prostorách v herně  jsme kromě protahování těl u pohybových her si nazkoušeli „ KPR" neboli oživování bezvládné osoby včetně uvedení do stabilizační polohy s přivoláním rychlé záchranné služby. Čtvrtek byl ve znamení výpravy na Kozubovou. Po náročném výstupu každý z účastníků turistického kurzu rád po obědě využil odpoledního klidu. Pak už jen poslední pokusy ve vybíjené a fotbale na hotelovém hřišti. A v pátek balení a domů.
Irina Zaslavská
  
GALERIE Turistický kurz 7. ročníků 2

Štafetový běh žáků 1. stupně v rámci Poháru starosty města Český Těšín

Závěrečnou disciplínou v rámci Poháru starosty města Český Těšín byl štafetový běh, kde žáci naší školy vybojovali krásné 2. místo. Poděkování patří těmto dětem  - Dominik Bódi, Elena Ryšková, Samuel Labuda, Mia Kubiczková, Richard Pavka, Vanessa Alterová, Mrozková Sára, Ondřej Grycz, Eliška Romanová, Tobiáš Bušfy
Monika Ivánková, Jana Walková
 
GALERIE Štafeta škol


Turistický kurz 7. ročníků

 
GALERIE Turistický kurz 7. ročníků 1

Atletický trojboj žáků 1. stupně v rámci Poháru starosty města Český Těšín

Až napodruhé přálo našim nejlepším sportovcům počasí, a proto mohli v úterý 23. května poměřit své síly s nejlepšími sportovci z dalších těšínských základních škol. Soutěžilo se v trojboji – hod kriketovým míčkem, běh na 50 m a skok daleký. Žáci soutěžili s nadšením a touhou vyhrát.
Z prvních tříd se v kategorii dívek umístila na1. místě Elena Ryšková, na 2. místě Amelie Kratochvílová, v kategorii chlapců1. místo obsadil Dominik Bódi a 3. místo Matěj Pach. Z druhé třídy v kategorii dívek 3. místo obsadila Mia Kubiczková. Z třetích tříd se v kategorii dívek umístila na 3. místě Klára Hromadová. Ze čtvrtých tříd obsadil 2. místo Ondřej Grycz.
V celkovém součtu bodů v trojboji obsadili sportovci naší školy 3. místo.
Blahopřejeme a děkujeme všem dívkám a chlapcům za úspěšnou a příkladnou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho krásných sportovních zážitků a úspěchů.
Monika Ivánková, Jana Walková
 
GALERIE Atletický trojboj žáků 1. stupně v rámci Poháru starosty města Český Těšín
 
GALERIE Atletický trojboj žáků 1. stupně v rámci Poháru starosty města Český Těšín 2
 
GALERIE Atletický trojboj žáků 1. stupně v rámci Poháru starosty města Český Těšín 3


Setkání s Lenkou Rožnovskou

V pondělí 22. května se žáci 2. A setkali se spisovatelkou Lenkou Rožnovskou.
V úvodu čtenářské dílny paní spisovatelka dětem vysvětlila pojmy: spisovatel, ilustrátor, redaktor a nakladatelství. Následoval příběh z knihy Já štěně, kde se Lenka Rožnovská představila jako výborná vypravěčka, která dokázala děti vtáhnout do příběhu své knížky. Nechyběla dramatizace i výtvarná dílnička.
Čtenářská dílna byla pro děti velkým přínosem, protože poznaly, že čtení není jen povinností, ale i zábava a získání mnoha užitečných informací. Díky patří Lence Rožnovské, ale i knihovně, která byla iniciátorem této akce.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Jana Helisová   
 
GALERIE Setkání s Lenkou Rožnovskou

Školní olympiáda 1. stupně

Naše škola podporuje zdravý pohyb žáků v různých oblastech – v hodinách TV, při plavání, během přestávek, v tělovýchovných chvilkách, při zdravém sezení, ve škole v přírodě a dalších. Své pohybové dovednosti pak mohli všichni žáci 1. – 5. ročníků zúročit dne 9. 5. 2023 na českotěšínském stadiónu během sportovní olympiády. V těchto chladných májových dnech se na nás usmálo i sluníčko a přišlo všechny účastníky podpořit svými teplými paprsky. Soutěžilo se ve 3 disciplínách – hod daleký, skok daleký a běh na 50 m. V závěru pak nejrychlejší běžci z jednotlivých tříd změřili své síly v běhu na 200 m. Soutěžili sice s nadšením všichni žáci, vyhrát však může jen jeden. Z každého ročníku byli slavnostně vyhlášeni 3 nejtalentovanější chlapci a 3 dívky, kteří budou naši školu reprezentovat v blížící se městské soutěži. Odměnou jim byl nejen diplom a malý dárek, ale hlavně radost z vlastních pohybových dovedností. Pro ostatní žáky to bylo radostné uvolnění ještě posledních školních týdnů plných učení a možnost poměřit své schopnosti s ostatními kamarády. 
Mgr. Šárka Přečková
 
GALERIE Školní olympiáda 1. stupně
 
GALERIE Školní olympiáda 1. stupně 2

Čtenářská soutěž v 2. ročnících

V rámci spolupráce s organizací Celé Česko čte dětem se ve druhých ročnících předčítala kniha Lotta z Rošťácké uličky.
Po skončení předčítání jsme mezi třídami uspořádali čtenářskou soutěž.
Vybraní žáci museli prokázat pomocí otázek, že si pamatují co nejvíce informací z knihy.
Vítězové si odnesli pěkné odměny.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Jana Helisová 
GALERIE Čtenářská soutěž 2. ročníků
       

Žáci 4. A v Muzeu Těšínska

V rámci environmentální výchovy žáci 4. A navštívili Muzeum Těšínska. Program s názvem „Bylo jedno město… Nebo byla dvě?" žáky provedl historií města Těšína. Prostřednictvím poutavého vyprávění a práce s velkoformátovou mapou Českého Těšína a Cieszyna byl žákům přiblížen vznik a rozvoj jednotlivých měst. Zároveň si žáci ověřili, jak dobře se ve svém městě orientují. Poté si žáci mohli prohlédnout expozice a jako dárek obdrželi pracovní list, díky němuž děti zjistili, jakým povoláním se kdysi na Těšínsku lidé věnovali. 
Jana Dziadurová
 
GALERIE Žáci 4. A v Muzeu Těšínska5. B v Amosu

 
GALERIE 5. B v Amosu

Robotíci z 3. tříd

V hodinách čtení jsme se v letošním školním roce věnovali společné četbě knihy Hloupežníci od Miloše Kratochvíla, ve které tatínek hlavní postavy vyrábí robotíky z různých nefunkčních předmětů a rozbitých věcí. A protože se nám kniha líbila, nechali jsme se jí inspirovat a v hodinách pracovních činností jsme si vyrobili své robotíky. A povedli se nám náramně J Při jejich výrobě jsme použili různý odpadový materiál a v této souvislosti jsme si i připomněli význam třídění odpadu ke Dni Země.
Monika Paráková, Jana Walková
 
GALERIE Robitíci z 3. tříd

Den Země v 1. B

Všichni žijeme na planetě Zemi, která nám dává život. Měli bychom si toho vážit a dělat vše pro to, abychom ji neničili. Děti k tomu vedeme už od mateřské školy. Nyní jsme ale už prvňáci a chápeme to o to více. Začněme třeba u třídění odpadu. To zvládnou všichni. Ve škole jsme si proto udělali 20. 4. tematický den a vložili jsme ochranu Země do všech předmětů. Četli jsme si o Zemi a sledovali videoukázky o ochraně přírody, pomocí matematických příkladů jsme si naši planetu vybarvili a také jsme se podíleli na správném třídění odpadu pomocí papírových obrázků a s papírovými kontejnery. Výsledkem naší práce byly krásné plakátky, které nás povedou správným směrem. Doufáme, že stejně zodpovědně k této problematice jednou budou přistupovat všichni.
Šárka Přečková
 
GALERIE Den Země v 1. BŠkola v přírodě 2. den

Po deštivé noci a deštivém ránu se nám jako na objednávku vyčasilo, takže po svačině jsme vyrazili do přírody. Hledali jsme čtyřlístky (a našli jsme!!!), házeli šiškami do vody, malovali mandaly. Po odpoledním klidu a po svačince jsme měli velkou hru v hledání různých přírodnin. Po splnění úkolů jsme soutěžili na hřišti v různých netradičních disciplínách. A věřte nevěřte, svítilo nám k tomu sluníčko. Máme se moc dobře a pozdravujeme doma.
Vaši páťáci.
 
GALERIE Škola v přírodě 2. den - 1
 
GALERIE Škola v přírodě 2. den - 2
 
GALERIE Škola v přírodě 2. den - 3
 
GALERIE Škola v přírodě 2. den - 4

Škola v přírodě 1. den

Dorazili jsme v pořádku, ubytovali se a hurá na oběd. Kuřízky všem chutnaly! Po krátkém odpoledním klidu jsme si dali palačinky a vyrazili na obhlídku okolí. Došli jsme k daňčí oboře. Po procházce jsme luštili šifry, které byly ukryté v prázdných šnečích ulitách, a sbírali jsme první body do velké hry. Bylo to zábavné a napínavé. Trošku nás zaskočilo, že během našeho pobytu v přírodě proběhlo bodování pořádku na pokojích J Po večeři jsme se sešli v klubovně, vyhodnotili celý den a pomalu se těšíme na kutě.
Vaši páťáci
 
GALERIE Škola v přírodě 1. den

Čtenářské dílny ve 2. A

V rámci spolupráce s Celé Česko čte dětem rodiče předčítali svým dětem knihu Lotta z Rošťácké uličky. Po přečtení jsme se všichni sešli a s knihou jsme v rámci čtenářských dílen společně pracovali. Rodiče i děti si vzájemně o knize povídali a zkusili si i vědomostní test. Chvíle strávené s knihou se nám líbily a už se těšíme na další čtení a předčítání.                          Jana Helisová
 
GALERIE Čtenářské dílny ve 2. A

Výukový program se zvířaty 1. A

Ve středu 19. 4. 2023 jsme navštívili SVČ AMOS, abychom se blíže seznámili se zvířaty, které patří mezi hlodavce. Viděli jsme činčilu, osmáka, morče i potkana. Nejvíce se nám líbilo, jak se koupe v písku činčila. Poznat tato zvířata zblízka bylo zajímavé a moc se nám to líbilo.
Žáci 1. A
 
GALERIE Výukový program se zvířaty 1. A

Využití tabletů ve výuce 4. A

V učebnici českého jazyka pro 4. ročník jsme narazili na zajímavý článek o Ostravě. Po procvičení gramatických jevů jsme se žáky na internetu pomocí tabletů hledali další informace o městě Ostrava a zejména jejích haldách. Žáci zjišťovali, jaká je vzdálenost Českého Těšína od Ostravy, a srovnávali výsledky svých zjištění se svými tipy. Dozvěděli se, k čemu slouží hutě a jak vznikaly haldy. Žáci našli spoustu zajímavostí o ostravské haldě Ema. Krásně jsme tak propojili češtinu s několika dalšími předměty, jako je matematika, přírodopis a vlastivěda. Žáky interaktivní výuka velice bavila a byla příjemným zpestřením hodin češtiny.
Za 4. A Jana Dziadurová
 
GALERIE Využití tabletů ve výuce 4. A

Zimní všestrannost 1. stupeň

Dne 11. dubna 2023 se v Centru sportu na ulici Slovenská konalo městské kolo ve Sportovní všestrannosti žáků 1. stupně. Soutěže se zúčastnila družstva žáků a žákyň z 5 základních škol z Českého Těšína. Týmu naší školy se podařilo vybojovat krásné první místo. O vítězství se zasloužily tyto děti:
Elena Ryšková
Bódi Dominik
Kubiczková Mia
Samuel Labuda
Laura Stebelová
David Adamec
Laura Dudová
Andrey Francis Redek
Eliška Romanová 
Tobiáš Bušfy
Všem dětem blahopřejeme, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.
Jana Walková
 
GALERIE Zimní všestrannost


Jaro se zvířátky 1. B

Přišlo jaro, kvetou první květy a rodí se nový život. Zvířata jsou součástí našich životů a na některé z nich jsme se šli ve středu 5. dubna podívat do SVČ AMOS. A nejenom podívat, také se dozvědět něco zajímavého z jejich života. Naším tématem byli hlodavci. Svým hebkým kožíškem nás pošimrala činčila, zakrslý králíček, morče, dvoubarevný potkan i roztomilý a velice živý osmák degu. Také jsme se dozvěděli něco o těch největších hlodavcích, jakými jsou kapybara nebo dikobraz. Ti se ale do klecí nevešli, musíme se na ně zajít podívat například do ZOO. Zvířátka jsme si sice odnést nemohli, ale zato jsme získali mnoho užitečných zajímavostí a rad, pokud bychom si je chtěli domů pořídit.  
Šárka Přečková
 
GALERIE Jaro se zvířátky 1. B

Nejkrásnější místo na světě - Listování 2. B

 
GALERIE Nejkrásnější místo na světě - 2. B

Polytechnické vzdělávání 4. A

Ve čtvrtek 2. února se žáci 4. A vydali do Střediska volného času Amos s cílem rozvíjet své polytechnické dovednosti. Nejdříve si osvojili základní postupy při práci se dřevem a vyrobili si jednoduchý model letadla. V druhé části popustili uzdu své představivosti a s kreativní stavebnicí Klett-Blum vytvořili opravdu zdařilé stavby. Obě činnosti si žáci velmi užili. 
Mgr. Jana Dziadurová
 
GALERIE Polytechnické vzdělávání 4. ABurza knih

 U našich žáků se snažíme co nejvíce podporovat čtenářskou gramotnost a proto jsme již opakovaně uspořádali burzu knih. Žáci měli možnost přinést již přečtenou nebo nepotřebnou knihu a vyměnit ji za jinou. V nabídce byly knihy pro začínající čtenáře, pohádky, ale i knihy našich předních spisovatelů. Doufáme, že si každý vybral hezkou a zajímavou knihu, kterou si rád přečte.
Jana Helisová
 
GALERIE Burza knih 2

GALERIE Burza knih

Beseda v knihovně - Vánoce ve světě - 5. A, 5. B

Vánoce se sice slaví po celém světě, ale oslavy nevypadají všude stejně. Dárky se nenadělují ve stejný den ani je nenaděluje všude stejná postava, někde se vůbec vánoce s dárky nespojují. O tom a ještě o mnohých dalších zajímavostech jsme si povídali na besedě v knihovně. Příjemně strávený čas a poletující sněhové vločky cestou zpátky do školy přispěly k naší sváteční náladě.                    
5.A, 5.B
 
GALERIE Beseda v knihovně - Vánoce ve světě - 5. A, 5. B

Toustujeme v 1. B

 
GALERIE Toustujeme v 1. B

Setkání s Petrou Braunovou

Dne 17. 2. 2022 jsme se s vybranými žáky 6. a 7. tříd a 8. a 9. tříd vydali do útulné, českotěšínské kavárny Avion, kde jsme využili možnosti účastnit se workshopu se spisovatelkou Petrou Braunovou. Pro ty, kteří toto jméno neznají, paní Petra Braunová je česká spisovatelka pocházející z Klatov. Píše jak prózu pro dospělé, tak již také napsala řadu knih pro děti a mládež. Z próz pro dospělé můžeme uvést díla Ztracení v čase, Pozorovatelka, Nejsem žádná lvice, aj. Z knih pro děti může znát díla jako třeba Tramvaj plná strašidel, Ema a kouzelná kniha či O chlapci, který spadl z nebe.
Ale jak tedy probíhalo samotné dopoledne? Po příchodu do kavárny se žáci usadili na volná místa a mohlo se začít. Seznámila nás s náplní a tématem do soutěže, které zní: Nikdy jsem nevěřila, že…
Přiblížila, co je u psaní příběhů důležité, jako například výběr žánru, pro jakou cílovou skupinu bude příběh určen či v jaké osobě a čase bude děj probíhat. Co musí příběh obsahovat a co musí při psaní dodržovat. Každý příběh přece musí mít svůj úvod, zápletku, vyvrcholení, rozuzlení a závěr. Následně se žáci mohli pustit do práce.
Po troše úvah a přemýšlení se pomalu začaly objevovat první řádky a odstavce různých románů- dobrodružných, sci-fi, detektivek, fantasy a hororů. S přestávkami psali až téměř do 11:30. Někdo napsal stránku, jiní dokonce popsali tři, čtyři listy. Paní Braunová po celou dobu procházela mezi žáky, pročítala práce a radila, co je potřeba více popsat, co předělat a vylepšit a hlavně popsala, jak vidí daný příběh z pohledu čtenáře. 
I přes únavu a bolavé, ba i upsané ruce, byli žáci s workshopem velice spokojení a odnesli si, mimo podpis Petry Braunové, spoustu postřehů a poznatků, jak správně napsat příběh, aby byl zajímavý, poutavý a čtivý.
žáci 6.,7., 8. a 9. tříd
 
 
GALERIE Setkání s Petrou Braunovou

Recitační soutěž - městské kolo

Tradiční recitační soutěž malých recitátorů mohla být v únoru tohoto roku opět obnovena. Zapojili se do ní nejen žáci naší školy, ale v následujícím městském kole mohli porovnat své umění i se žáky ostatních škol v Českém Těšíně. Žáci 1. stupně soutěží v 1. a 2. kategorii. Z mnoha výborných recitátorů jsme však mohli vybrat pouze 2 z každé kategorie, kteří pak dále reprezentovali naši školu v kole městském. A výběr se nám vskutku podařil. Naše recitátorky Viktorie Biedrawová ze 3. B a Marie Walková z 5. B si skutečně cestu do okresního kola vybojovaly. Jsme na ně všichni pyšní a držíme jim palce do dalšího postupu. 
Šárka Přečková
 
GALERIE Recitační soutěž - městské kolo

OH 2022 - Fandíme českému národnímu týmu

 
GALERIE OH 2022 - Fandíme českému národnímu týmu

O přestávce nesedíme

 
GALERIE O přestávce nesedíme

Ze života 1. A

 
GALERIE Ze života 1. A

OH 2022 - Fandíme českému národnímu týmu

 
GALERIE OH 2022 - Fandíme českému národnímu týmu

OH 2022 - Fandíme českému národnímu týmu

 
GALERIE OH 2022 - Fandíme českému národnímu týmu

Recitační soutěž v 1. ročnících

Žáci prvních ročníků si také vyzkoušeli soutěž v recitaci. Básničky se doma naučili s rodiči – těm patří poděkování za trpělivost a ochotu. Chválíme děti za připravené básně a vítězům blahopřejeme.                                                                                                                                                                                                                                                             
 Jana Helisová
 
GALERIE Recitační soutěž v 1. ročnících

OH 2022 - Fandíme českému národnímu týmu - Ester, super

 
GALERIE OH 2022 - Fandíme českému národnímu týmu - Ester, super

OH 2022 - Fandíme českému národnímu týmu

 V rámci tělesné výchovy zkoušíme obměněné olympijské  disciplíny. Vyzkoušely jsme jízdu na saních a biatlon.
žákyně 5. B
 
GALERIE OH 2022 - Fandíme českému národnímu týmu

 

1. A krmí ptáčky

 
GALERIE 1. A krmila ptáčky

Recitační soutěž 2. a 3. ročník

 
GALERIE Recitační soutěž 2. a 3. ročník

Recitační soutěž 4. a 5. ročník

 
GALERIE Recitační soutěž 4. a 5. ročník

OH 2022 - Fandíme českému národnímu týmu

 
GALERIE OH 2022 - Fandíme českému národnímu týmu

4.A - čteme rádi, tentokrát Dášeňku čili život štěněte

GALERIE 4.A - čteme rádi, tentokrát Dášeňku čili život štěněte

Žáci 2. B vyrobili dobrůtky pro sýkorky

Donesli jsme do školy slunečnicová semínka a další vhodná semínka, kterými můžeme přilepšit přezimujícím ptáčkům v naší přírodě. V hrnci jsme rozpustili rostlinný tuk, do tuku jsme vsypali semínka a nechali ztuhnout. Touto směsí jsme naplnili kelímky a opět je nechali ztuhnout v lednici. Hotové dobrůtky jsme vyklopili z kelímků a zavěsili na větvičky v okolí školy.
Sýkorky, přejeme vám dobrou chuť!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Žáci 2. B třídy
 
GALERIE Žáci 2. B vyrobili dobrůtky pro sýkorky

Návštěva knihkupectví

Děti rozvíjejí své čtenářství už do raného dětství. Učí se naslouchat, přemýšlet. Knihu začínají vnímat jako svět příběhů a zážitků, ale i jako zdroj zajímavých informací. Čtenářská gramotnost má nesmírný význam pro úspěšné učení, pracovní uplatnění a spokojený život. Čtení rozvíjí dětskou fantazii, obohacuje slovní zásobu, pomáhá vytvářet vzorce chování. To vše se rozhodla podpořit třída 1. A, která navštívila knihkupectví v Českém Těšíně. Děti měly možnost si knihy prohlédnout a prolistovat, ale také si o nich vzájemně povídat. Největším překvapením pro děti byly přichystané balíčky s knihou. V rámci podpory čtenářství se napříč vzděláváním snažíme, aby čtení dětem přinášelo příjemné zážitky, aby knihy považovaly za samozřejmost a každodenní součást života.                                                                                           
 
Jana Helisová
 
GALERIE Návštěva knihkupectví

Drátkování a plstění v Amosu - 4. B

 
GALERIE Drátkování a plstění v Amosu - 4. B

Drátkování a plstění v Amosu - 4. A

Setkat se starým řemeslem je pro děti vždy velmi zajímavé. V rámci kreativních dílniček se čtvrťáci seznámili s drátkováním a plstěním. Ve škole si nejprve vysvětlili, kdo to bývali dráteníci a proč drátenické řemeslo vymizelo a ustoupilo průmyslové výrobě. Drátkování se v dnešní době stalo součástí šperkařství a ruční výroba dekorativních předmětů je v dnešní době velmi žádaná. V dílničkách si vyrobili náramky a jiné ozdobné předměty. Ve druhé dílně děti zpracovávaly ovčí rouno. Mnozí se s ním setkali poprvé v životě. Starou technikou si každý vyrobil přívěsek. Děti obě činnosti velmi bavily a už nyní se těší na další dílničky.
Mgr. Zuzana Fúriková    
 
 
GALERIE Drátkování a plstění v Amosu - 4. A
                                                           

Vánoce v 2. A a 2.B

 
GALERIE Vánoce v 2. A

Dílničky s Amosem

 
GALERIE Dílničky s Amosem

Ve 4. B také zdravě mlsáme

 
GALERIE Ve 4. B také zdravě mlsáme

Ve 4. A mlsáme zdravě

 
GALERIE Zdravé mlsání ve 4. A

Vánoční skřítci ve 4. B

 
GALERIE Vánoční skřítci ve 4. B

Muzeum a vycházka do Českého Těšína - 3. B

 
GALERIE Muzeum a vycházka do Českého Těšína - 3. B

Zvonečky 4.A cinkly na školní zahradě

 
GALERIE Zvonečky 4.A cinkly na školní zahradě

Advent v naší škole

 
GALERIE Advent v naší škole

1. A v AMOSU

Žáci 1. A se vypravili do Střediska volného času Amos, kde v rámci projektu Od řemesla k technice si vyzkoušeli stavění různých objektů ze stavebnice Flexistix, práci se šroubovákem, šroubky i maticemi. Návštěva se žákům velmi líbila a prospěla jim v oblasti rozvoje tvořivosti a zdokonalování jemné motoriky.
Jana Helisová
 
 
GALERIE 1. A v AMOSU

Šroubovák, šroubky, matičky a žáci 2. B

V rámci projektu Od řemesla k technice si děti 2. B třídy sestavily panáčka, krychli, jehlan, hvězdu a také další výtvory dle vlastní fantazie. Vyzkoušely si šroubování a společně vytvořily funkční sestavu s ozubenými koly. Těmto aktivitám se děti věnovaly ve Středisku volného času Amos. Děkujeme. 
Jana Walková
 
 
GALERIE Šroubovák, šroubky, matičky a žáci 2. B

1. B v AMOSU

 
GALERIE 1. B v AMOSU

S mapou a buzolou

Buzola či kompas se používají sice už mnoho století, pro dnešní děti, které jsou vybaveny chytrými telefony, je ale práce s nimi spíše zábavou a zajímavostí. Pro orientaci v mapě, krajině a za určováním světových stran jsme si vyšli do okolí školy. Každý žáček si vyzkoušel práci s buzolou a mapou sám. Poté děti ve skupinkách tvořily mapky pro spolužáky a podle nich se přesouvaly. Všichni to zvládli, ale nakonec jsme se shodli, že nejlepší je se vůbec nikdy nikde neztratit a v případě opravdové nouze je dobré využít rady Jeníčka z Perníkové chaloupky.
Žáci 4. A                                                                             
 
 
GALERIE S mapou a buzolou

Halloween ve 4. třídách

 
GALERIE Halloween ve 4. třídách

Mediální výchova na 1. stupni

Kdo je to novinář? Co vlastně dělá? Na tyto i další otázky přijela dětem odpovědět rozhlasová novinářka Michaela Vetešková z redakce Českého rozhlasu. Poutavé dílny v knihovně na ulici Slovenské se zúčastnili žáci 1. A a 3. A. Žáci se dozvěděli mnoho informací o práci reportéra a také si měli možnost zahrát hru,, na novináře ".  Dílna byla velmi zajímavá a dotýkala se nejen mediální výchovy, ale i aktuálních témat na podporu čtenářské gramotnosti.
Jana Helisová                                   
 
GALERIE Mediální výchova na 1. st.

Proč slavíme svátek 28. října?

Proč slavíme v tento den svátek, co je to za svátek? To se žáci ve 4. B dozvěděli z prezentace ,,Den vzniku samostatného československého státu". Následně vypracovávali pracovní list o T. G. Masarykovi. Aby se o něm dozvěděli pár informací, museli číst text a zároveň doplnit informaci pomoci výpočtu příkladu. Ke každému výsledku byla přiřazena indicie, kterou žáci doplňovali do textu. Následně si připomněli slova naší státní hymny a vybarvili další symboly našeho státu.
Monika Ivánková
 
GALERIE Proč slavíme svátek 28. října?

Dopravní výchova ve 4. B

Měli jsme besedu s policistou, s kterým jsme si zopakovali povinnou a nepovinnou výbavu jízdního kola. Pouštěl nám film, jak správně jezdit na kole po silnici, na cyklostezce a po chodníku. Pak jsme poznávali dopravní značky, které jsme si následně vyrobili. Také jsme řešili situace na křižovatce. A na závěr jsme vyplnili pracovní list. Na jaře, hurá, na dopravní hřiště, kde budeme plnit průkaz cyklisty.
Kurková Nina a Magdalena Novotná
 
GALERIE Dopravní výchova ve 4. B

Výtvarka a pracovka nás ve 4. A baví

 
GALERIE Výtvarka a pracovka nás ve 4. A baví

Burza knih

U našich žáků se snažíme co nejvíce podporovat čtenářskou gramotnost a proto jsme dne 8. 10.  zorganizovali  burzu knih. Touto akcí jsme podpořili  každoročně pořádaný Týden čtení v rámci kampaně Celé Česko čte dětem. Žáci měli možnost přinést již přečtenou nebo nepotřebnou knihu a vyměnit ji za jinou.
V nabídce byly tituly s různými tématy – knihy pro začínající čtenáře, pohádky i knihy našich předních spisovatelů. Doufáme, že si každý vybral hezkou a zajímavou knihu, kterou si rád přečte.
Mgr. Jana Helisová
 
 
GALERIE Burza knih

Maraton čtení

V pátek 8. října 2021 si žáci 5.B vyzkoušeli maraton čtení. Mnozí se horlivě začetli a bylo jim líto, že vyhrazený čas skončil.
Mgr. Libuše Zdráhalová 
GALERIE Maraton čtení

Učíme se rádi venku

Využili jsme krásného podzimního počasí a vyrazili jsme v přírodovědě ven. Zjistili jsme, které byliny, keře a stromy nám rostou přímo v okolí školy. Překvapilo nás, jaké množství druhů to je. Pozorovali jsme, jak se příroda na podzim mění. V pracovních činnostech jsme ve skupinkách tvořili podzimní sluníčko z přírodnin.
Žáci 4. A
 
GALERIE Učíme se rádi venku

Dopravní výchova ve 4. A

Dopravní výchova a spolupráce s předškoláky
Ve škole jsme měli besedu s policistou. Už jsou z nás cyklisté, proto jsme si zopakovali pravidla silničního provozu a dopravní značky. Potom jsme vyrazili ven a sledovali jsme dopravní značky v okolí školy. Na křižovatce Jablunkovská jsme se sešli s našimi předškoláčky. Společně jsme pozorovali dopravní ruch na hlavní silnici a zapisovali jsme, kolik aut vyjede z Těšína směr Třinec za 5 minut a kolik aut do Těšína od Třince přijede. Procvičili jsme si matematiku a napočítali jsme, že z Těšína vyjelo 40 aut, to je 480 aut za hodinu! Do Těšína za pět minut vjelo 37 aut, to je 444 aut za hodinu. Pochopili jsme, jak důležitá je dopravní výchova. Těšíme se, až půjdeme na jaře na dopravní hřiště.
Žáci 4. A a  předškoláci z MŠ Okružní                                                                                                        

 
GALERIE Dopravní výchova ve 4. A

Ze života 1. B

 
GALERIE Ze života 1. B

Poprvé v knihovně

Při první návštěvě knihovny jsme se dozvěděli, jak se stát čtenářem, seznámili  jsme se s prostředím knihovny a jejími pravidly.
A i když ještě neumíme všechna písmenka, ve světě knih se nám moc líbilo a těšíme se na další návštěvu.
Žáci 1. A                         
 
GALERIE Poprvé v knihovně

První den ve škole

 
GALERIE První den ve škole

Proč slavíme Den české státnosti?

Proč nejdeme v úterý do školy? Kdo to byl svatý Václav a kdy žil? Kdo byl jeho bratr a proč Boleslav neměl Václava rád? Proč se Václavovi říká patron naší země? Kdo byla Václavova babička Ludmila? A co to je legenda a můžeme legendám úplně věřit?  O tom všem si povídali žáci 4. A ve škole. Při skupinové práci  vyhledávali informace v textu, hledali odpovědi na otázky a luštili křížovku. Na obrázcích si prohlédli sochu sv. Václava v Praze a někteří si vzpomněli, že už ji viděli i ve skutečnosti při návštěvě hlavního města. Žáci také objevili sv. Václava na české dvacetikoruně. Procvičili si zábavnou formou vlastivědu i češtinu a nakonec si každý žák vyrobil svatováclavskou korunu, která je nejstarší a nejvýznamnější součástí českých korunovačních klenotů.
Mgr. Zuzana Fúriková, 4. A                                                                                                                              
 
 
GALERIE Proč slavíme Den české státnosti?

Učíme se rádi v učebně čtení

 
GALERIE Rádi se učíme v učebně čtení

Adaptační kurz

 
GALERIE Adaptační kurz
Hned na začátku školního roku se naši šesťáci zúčastnili adaptačního kurzu. Byl jiný než obvykle. Kurz nebyl pobytový v penzionu, ale odehrával se v areálu školy. Žáci zůstali ve svých kolektivech se svými třídními učiteli a s asistentkami pedagoga.
A co je čekalo? Hráli různé socializační hry se speciální pedagožkou. Hry byly zajímavé, neboť se všichni o druhých dověděli něco neobvyklého. Zbyl i čas proběhnout se venku na školním hřišti.
Druhý den hned zrána jsme opět hráli společenské hry a uklidnili jsme se vymalováním obrázku s přírodou. Počasí moc nepřálo, proto jsme se věnovali mediální výchově. Žáci zkoumali rozdíly seriózního a bulvárního časopisu. Sami žáci vyhodnocovali důvěryhodnost zpráv, a přitom museli komunikovat a spolupracovat ve skupinách. Tako aktivita je tak zaujala, že více už ten den nestihli udělat. Spolužáci z áčka si zahráli Člověče - nezlob se!, a to doslova. Stali se sami figurkami.
Poslední den jsme dokončili aktivity, věnovali jsme se primární prevenci a proběhli se opět venku na hřišti. Kamarádi z áčka se vydali na delší procházku po okolí.
A teď už hurá do učení!
třídní učitelé 6. A a 6. B

Na vlastní kůži

 
GALERIE Na vlastní kůži
Dne 3. 9. 2021 proběhla již tradiční preventivní akce NA VLASTNÍ KŮŽI v prostorách parku A. Sikory, určená žákům 9. tříd. Program byl sestavený z 5 stanovišť se zážitkovým průběhem, věnovaných různým preventivním aktivitám - dopravě, zdravotnictví atd.
Třídy jako skupina setrvaly na jednotlivých stanovištích 30 minut a věnovaly se buď praktickému odzkoušení, např. jízdy autem, preventivní brýle  či si vyzkoušely tzv. nehodový trenažér.
Akce byla velmi kladně ze strany žáků i učitelů přijata, vše si všichni „osahali" a rádi vyzkoušeli.
Hana Klanicová
hublot big bang evolution 44mm rose gold & ceramic replica how to spot watches. cheap montre perrelet turbine replica for sale huge discount. high quality read full report is definitely beloved by means of best persons. the modern design of cheap read full article under $54 is fantastic. https://ylfactoryrolex.com/ singapore.